Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Południe, Kresowe Jasne Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Południe, Kresowe Jasne Mocne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • toto
    Senior
    • 12-2006
    • 949

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złoty, klarowny [5]
    Piana: średnioobfita, biała, wolno opada, oblepia szkło [3.5]
    Zapach: niezidentyfikowany ostry aromat z lekkimi nutami miodowymi i kiszonkowymi [2]
    Smak: kwaskowo-alkoholowo-słodowy, nieprzyjemny, posmak skrobiowy (stare obierki z ziemniaków) [1.5]
    Wysycenie: duże, również wizualnie, ale ok [4]
    Opakowanie: butelka bezzwrotna podobna do ŻGB, kapsel browarowy, etykieta beżowo-srebrna z serii, są konieczne dane. [3.5]
    Uwagi: Trwałość do 1.12.2011. No po prostu niedobre.

    Moja ocena: [2.275]

    Comment

    • Kwadri
      Senior
      • 10-2009
      • 1216

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnobursztynowy, klarowny. [4.5]
      Piana: Drobnopęcherzykowa, całkiem wysoka. Powoli opada do cienkiej powłoki, dość mocno oblepiając ścianki. Cienka warstwa do końca. [4]
      Zapach: Niezbyt przyjemny. Nieco stęchły, słodowy. Po ogrzaniu staje się słodszy, lekko miodowy. [2.5]
      Smak: Początek lekko słodowy, zakończony średniej mocy goryczką. W finiszu lekko drapiące posmaki alkoholu, połączone z goryczkowym zakończeniem. Raczej mało przyjemne i niezbyt treściwe jak na 14-stkę. [3]
      Wysycenie: Średniowysokie. Później znacznie maleje. [4]
      Opakowanie: Średnie, ale źle nie wygląda. Na kontrze podane parametry, kapsel z logo browaru, nieco obdrapany. [3.5]
      Uwagi: Partia z datą 01.12.11. Kupione w Składzie Piwa w Częstochowie.

      Moja ocena: [3.075]
      Attached Files
      Last edited by Kwadri; 12-07-2011, 21:21.
      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemno złocisty, podobal mi się [5]
        Piana: piana jest naprawde mocna i dobra w tym piwie, bardzo długo sie utryzmuje, zwarta, mocna, opada bardzo powoli, nie osadza się na szkle [4]
        Zapach: bardzo leciutkli, jednie czuc leciutki sfermentowany słód [3]
        Smak: treściwe, prawie pełne, w smaku niestetdy dominuje słodycz, słodycz i jeszcze raz słodycz charaktersytyczna dla naszych mocnych piw, dopiero gdzies w tle lekka chmielowa goryczka [2.5]
        Wysycenie: nasycenie dla mnie idealne [5]
        Opakowanie: ładny nowy design, firmowy kapsel, choć mało wyróżnia się od Jasdnego Pełnego [4.5]
        Uwagi: Kolejne niespecjalne, mocne piwo, złe nie jest, rewelacyjne też nie, mozna raz wypic i zapomnieć

        Moja ocena: [3.175]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Głębokie złoto, pasuje do ekstraktu. [5]
          Piana: Niezbyt wysoka, ale opada do ładnych wysepek i osadza się na ściankach. [3.5]
          Zapach: Silniejszy niż w jasnym pełnym, ale mniej przyjemny. Piwo pachnie jak średniej jakości polskie mocne - lekka mdława słodowość, brak chmielu. [2.5]
          Smak: Piwo jest treściwe, ale niezbyt smaczne. Czuć sporą słodowość, ale jest ona mdła, nieciekawa. Poza tym pojawiają się lekka słodycz, nikła kwaskowatość i wyraźna nuta alkoholowa. Goryczka słabiutka. [2.5]
          Wysycenie: Dobre. [4]
          Opakowanie: To godne pochwały, gdy nowy właściciel browaru dostrzega rolę opakowania w kreowaniu wizerunku piwa. Etykieta ma ładną, stonowaną kolorystykę. Grafika jest całkiem sympatyczna, logo browaru niezłe, nie zapomniano też o firmowym kapslu. Oby więcej browarów miało takie podejście. [5]
          Uwagi: Po Kresowym Jasnym Pełnym jest to spore rozczarowanie. Tamto było smaczne, to gorzej niż przeciętne. Jeśli będę powtarzał coś z Browaru Południe, to tamto piwo.

          Moja ocena: [2.925]

          Comment

          • CyboRKg
            Senior
            • 04-2010
            • 593

            #6
            W porownaniu ze slabsza wersja (Kresowe Jasne Pelne) wypada gorzej. Dominuje mdly, slodowy smak - czyli standard polskich piw o tym woltazu. Goryczki brak. Charakteru tez. Za to piane ma dosc obfita i trwala.
            "Jedno pivo ne vadi!"
            "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, lekko mętny, jednak za jasny jak na typowego dobrego stronga. [4]
              Piana: Cos fantastycznego! Rewelacja. Chyba najlepsza piana w Polsce Ogromna, gęsta, czapiasta, bardzo, trwała, puszysta - jak bita śmietana. Szkoda, że mogę wystawić tylko 5...jeszcze nie spotkałem lepszej w polskim piwie. [5]
              Zapach: Niezbyt wyraźny, ale lekki, słodowy, z domieszką chmielu. Bardzo przyjemny. [4]
              Smak: Słód i strongowa słodycz. Pod koniec lekka goryczka i przyjemny posmak kwiatowy. Ogólnie smak trochę pustawy i płytki. Szkoda, bo patrzy się na to piwo dużo przyjemniej niż je pije. [3]
              Wysycenie: Idealne. Trzyma pianę, nie przeszkadza w piciu. Jak najbardziej ok. [5]
              Opakowanie: Ładne, choć zbyt podobne do jasnego. Można sie w pośpiechu pomylić. Na kontrze pełne dane. Kapsel browaru. [4]
              Uwagi: Solidny strong z rewelacyjną pianą. Smakowo jednak ustępuje kilku innym piwom na rynku, a cena również wydaje się być zawyżona.

              Moja ocena: [3.75]
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złotobursztynowy, opalizujący, lekko mętny. [4]
                Piana: Białokremowa, dość obfita, drobnoziarnista, całkiem trwała, ładnie się redukuje. [4.5]
                Zapach: Słodowy ze śladem winno-alkoholowym, może także powiew karmelu? Po ogrzaniu dochodzi leciutki owoc - czyżby jabłko? [4]
                Smak: Tępawa goryczka z alkoholowym tłem, w oddali majaczy słód. [3.5]
                Wysycenie: Niezbyt widoczne, lecz w paszczy wyczuwalne. Dla mocnego lagera chyba troszkę za wysokie... [3.5]
                Opakowanie: Prawie identyczne, jak słabszy brat, ale dla mnie to nie jest atutem... [3.5]
                Uwagi: Piwo spokojnie do wypicia, ale trochę zbyt sztampowe w kategorii mocnych lagerów. Mam na podniebieniu pewien nieokreślony niedosyt...

                Moja ocena: [3.8]

                Comment

                • NaturalArti
                  Member
                  • 09-2009
                  • 86

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Solidny; ciemnozłoty. Taki jakiego spodziewałbym się po tego typu piwie. [4.5]
                  Piana: Piana solidna; utrzymuje się po nalaniu. Jest to jeden z największych atutów tego piwa. [5]
                  Zapach: Czy ja wiem. Trochę taki przyjemnie słodowy, ale czuć też jakieś dziwne niezidentyfikowane akcenty. [3.5]
                  Smak: Jest to trzecie piwo z tego browaru, które próbuję i wypada ono smakowo najsłabiej. Czuć goryczkę podobną trochę do goryczki z piw czeskich (to akurat plus), jednak oprócz tego jakaś taka dziwna nie do końca przyjemna kwaskowość. Czuć też jakieś posmaki drożdżowe. Po wypiciu łyka początkowo przyjemna goryczka; pozostawia one jednak po chwili niezbyt miły posmak. [3]
                  Wysycenie: Bardzo duże. Moim zdaniem trochę za duże. Już w momencie otwierania butelki widać mnóstwo bąbelków lecących ku górze. Zresztą podczas spożywania piwka gaz też często się odbija. [3.5]
                  Opakowanie: Butelka niezwrotna; trochę podobna do ŻGB, tylko miminalnie niższa. Wzór graficzny i kolorystyka etykiet nawet do mnie trafiają. Minus tylko za niezwrotność butelki i za ten sam wzór graficzny do kilku różnych rodzajów piwa. [4]
                  Uwagi: Piwo jak najbardziej wypijalne, ale nie powala na kolana. Po bardzo smacznych: krakowiaku nieklarownym oraz stoucie z tego browaru - to piwko mnie trochę rozczarowało i za tą cenę już go raczej więcej nie kupię. Kupione w lokalnym nowo-otwartym sklepie "alkohole 24h" w Wołominie (skrzyżowanie Kościelnej i Reja)

                  Moja ocena: [3.525]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎