Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Halve Maan, Brugse Straffe Hendrik Quadruppel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    De Halve Maan, Brugse Straffe Hendrik Quadruppel

    Butelka 0,33 litra, alkohol 11%, eks.brak, kapsel firmowy
    Kolor - brązowo-rubinowy
    Piana - beżowa, średnio wysoka, nie trwała
    Zapach - winno-owocowy wyraźny
    Gaz - okey
    Smak - mocno słodkie, gęste i lepkie, kawowo-owocowe z nutą winną, goryczka zagłuszona przez słodycz
    Bardzo esencjonalne. Przy pierwszych łykach tak jakbym pił dobry miód pitny
    Zarąbiste. Warto.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3612 - moje 1782 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Ramiel
      Senior
      • 11-2010
      • 207

      #3
      Zdecydowanie warto! Tak dobrego ciemnego belga dawno nie piłem.

      Comment

      • Koninck
        Senior
        • 03-2009
        • 180

        #4
        De Halve Maan, Brugse Straffe Hendrik Quadrupel

        Kolor:Wiśniowy, klarowny.
        Piana:Bez obaw że wykipi przy nalewaniu, mało trwała acz kożuszek utrzymuje się do końca
        Zapach:Winno-owocowy
        Smak: Bardzo dobry, wyczuwalny alkohol z delikatna goryczką, lepiej pić małymi "kęsami"
        Wysycenie:Nalane pół godziny temu i ciągle pracuje
        Opakowanie:Standartowe 0,33 (jak na zdjęciu), zaw. alk.11%
        Uwagi:Piwo mało znane (jak dla mnie) o wyśmienitym smaku, ale pewnie dla smakoszy
        Attached Files
        Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

        Comment

        • GaryFisher
          Senior
          • 10-2009
          • 739

          #5
          De Halve Maan, Straffe Hendrik 11* Quadrupel [a.11%]

          Kolor: ciemny, wiśniowy, trochę mętny [5]

          Piana: wysoka i sztywna, beżowa, można grzybka utworzyć, prawie mi się go na zdjęciu udało złapać; alkohol ją trochę zabija ale do końca zostają jakieś strzępki [4]

          Zapach: a tu zaskoczenie, zamiast ciężkiej słodyczy i owoców na pierwszym planie cytrusowo-żywiczny aromat chmielu, dalej ziarnisty słód i ciemny chleb, dopiero gdzieś z tyłu czuć estry owocowe, po ogrzaniu wszystko odwraca sie 180* i owoce, słód i wino wyłażą na pierwszy plan, chmiel integruje się z dosyć intensywną palonością [5]

          Smak: tu już bez zaskoczenia, od razu czuć ciężką kompozycję złożoną z owoców (wiśnie, śliwki, rodzynki, turskawki), wina, drożdży i odrobiny rozpuszczalnika i karmelu, dalej czuć palono-chmielową, mocną goryczkę, ostrość alkoholu, która wydaje się być tu jak najbardziej na miejscu (jak na moc 11 Midichlorianów to i tak mało czuć), jest też trochę paloności i orzechów, w posmaku chleb i słód; IMO lepsze od LaTrappe i Gulden Draaka 9000 [5]

          Nasycenie: wysokie chociaż przy tej mocy i ciężarze bąbelki wymiękają [5]

          Opakowanie: flaszka Vichy 0.33l, etykieta ciemnobrązowa, bardzo stylowa z półksiężycem, który jest też na kapslu [5]

          Producent: Brouwerij De Halve Maan, 8000 Brugia; www.straffehendrik.be
          Zakupione w: De Bierkoning w Amsterdamie
          Degustowane: 04.10.2012r. ok. godz. 13:00 w Haarlemie
          Data ważności: A 15
          Numer partii: a
          Soundtrack: "Black Ice" by AC/DC
          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

          Comment

          • Koninck
            Senior
            • 03-2009
            • 180

            #6
            Straffe Hendrik w wydaniu 0,75 równie smaczny jak w mniejszym wydaniu
            Attached Files
            Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12171

              #7
              Aromat - cierpkie owoce na początku, potem w kierunku łagodnie słodszych - maliny, ciut rozpuszczalnika (ale bardzo niewiele w porównaniu z niektórymi belgami), ciemny, łagodnie palony słód, powidła różane, śliwki, kropla alkoholu
              Piana - zdecydowanie wysoka, ecru/jasny beż, zwarta, z wolna pojawiają się większe pęcherze, opada powoli
              Barwa - zmętniony ciemny brąz/wiśnia
              Wysycenie - wysokie, wyraźnie musujące
              Smak - owocowa cierpkość suszonych owoców (z lekką słodyczą) - najbardziej wiśnia. Paloność z przyjemnym rozgrzewającym alkoholem, kandyzowane owoce, śliwkowe powidła, odrobina czekolady, ciut podpalanej goryczki na finiszu (orzech). Alkohol pomimo woltażu bardzo łagodny, choć przyjemnie rozgrzewa
              Treściwość - spora, ale nie jest ciężkie

              Początkowo wydało mi się jak na styl bardzo wytrawne. Nie było mocno schłodzone, a i tak po ogrzaniu w pokojowej temperaturze nabrało "miękkości" Złożone zarówno w aromacie, jak i smaku.

              Bardzo dobry przykład ciemnego quada.

              Butelka 0,33 l Vichy, eta bez zmian. Szkoda, że nie trafiłem na wydanie 0,75 l., bo naprawdę tych niuansów do smakowania sporo, a przy okazji zachowuje bardzo dobrą pijalność.

              Kolejne ich bardzo dobre piwo, w mojej klasyfikacji zaraz za dzikim triplem:



              ale to jest dostępne w Polsce (kupione w Piwotece w Łodzi).

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12171

                #8
                Obecnie: Click image for larger version

Name:	P1100392.JPG
Views:	50
Size:	19,9 KB
ID:	2323779

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎