Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amager, Rugporter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Amager, Rugporter

    Butelka 0,5 litra, alkohol 8,5 %, eks. brak, kapsel firmowy browaru
    Kolor - czarny
    Piana - beżowa, wysoka i trwała, nalewanie trwało kilka minut
    Zapach - kawowy, palony, wyraźny
    Gaz - ok
    Smak - mocno palone, wyraźnie kawowe, gorzka czekolada, mocno słodkie i mocno gorzkie
    Dymu nie wyczułem .Smakowite, tylko degustacja

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3634 - moje 1793 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Rugporter:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      #3
      Bo to nie jest porter dymiony (røg), tylko porter zytni (rug).
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #4
        Pite z kija w Kopenhadze. Na brodę Michaela Jacksona, to jest wspaniałe piwo! Pełne, treściwe, z bogactwem nut, od paloności poprzez chlebowe nuty po czekoladę i trochę wędzonego aromatu. Zdecydowanie 5!
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Piwo kupione w Marii w Krakowie. Butelka 0,5l. Alkohol 8,5%, ekstrakt? Piwo prawie czarne, mętne, nie przebija się silne światło. Piana duża, średniej wielkości bąble, niejednorodna, mokra. Ciemno brązowa, kawowa. Trwała. Zapach intensywny. Palony słód zdecydowanie dominuje. Ale pod nim wyczuwa się chmiel. W smaku piwo ciężkie i gęste. Dominują ciemne słody. Palone. Suszonych owoców i chmielu niewiele, tylko delikatnie w tle. Alkohol, mimo 8,5%, całkowicie ukryty. Słodkawe piwo. W posmaku, długim, paloność ale taka złamana słodyczą. Wysycenie małe, niskie. Podkreśla ciężkość piwa, odpowiednie. Opakowanie (jak na foto sibarha) bardzo starannie wykonane, z firmowym kapslem, grafika spokojna, stonowana. Gdyby jeszcze ekstrakt podali. Bardzo ciężkie i intensywne w smaku piwo. W tej oleistości zapewne swój udział ma użycie słodów żytnich (16%). Smak troszkę monotonny. Gdyby nachmielić go intensywniej, mogło by być ciekawsze. Mimo to i tak Rugporter to doskonały porter, zwłaszcza na rozgrzanie. Oceniam na 5 (1 – 6).
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎