Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Jabłko w piwie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Kormoran, Jabłko w piwie

    Ekstrakt: nieznany
    Alk: 4,5%

    Wypiłem próbkę tego wynalazku, który premierę wersji beczkowej miał w łódzkiej Piwotece Narodowej. No i zaskoczenie. Zero słodyczy. Smak jak najbardziej jabłkowy, ale o wiele lepszy niż sok jabłkowy czy też cydr. Zapach żywcem przeniesiony z tych droższych, zielonych jabłek. Ogółem całkiem niezły jabłkowy napój alkoholowy.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • hrbt
    Member
    • 05-2010
    • 34

    #2
    Ekstrakt 14%.

    Zupełne zaskoczenie, że piwo nie jest mocno słodkie, a nawet daje się wyczuć goryczkę.

    Comment

    • devildriver03
      Junior
      • 06-2011
      • 1

      #3
      Ekstrakt 14%
      Alk: 4,5%

      Nie jestem wielkim fanem piw aromatyzowanych i piję je dosyć rzadko, ale generalnie lubię piwa z kormorana tak więc spróbowałem i tego. Nie spodziewałem się tego co mnie spotkało w tym piwie. Delikatny aromat świeżych zielonych jabłek, piękna złoto lekko zielonkawa barwa. Smak w pierwszej kolejności czuć jak najbardziej prawdziwy, nie słodzony i świeży smak soku jabłkowego wydaje się najwyższej jakości, chwilę po przełknięciu dochodzi smak i goryczka dobrego jasnego lagera. Smaki te nie przeszkadzają sobie nawzajem tylko wspaniale koegzystują, piwo absolutnie nie jest słodkie!. Najlepsze aromatyzowane piwo jakie piłem

      Comment

      • hassan10
        Member
        • 10-2010
        • 40

        #4
        Mi nie przypadło do gustu. Smakuje jak tanie wino jabłkowe.

        Comment

        • kluskakluska
          Junior
          • 05-2011
          • 1

          #5
          kormoran jabłko w piwie

          spróbowałem i nie spodziewałem się tak wyważonego smaku, jedno z najlepszych owocowych piw polskich, może kormoran zacznie produkcję lambików....

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bardzo ładny, ciemno złocisty [5]
            Piana: nieduży kożuszek zaraz po nalaniu, po chwili zostały tylko drobne pęcherzyki na powierzchni [2]
            Zapach: dominuje zapach zielonego, kwaśnego jabłka, żadnych piwnych akcentów [3.5]
            Smak: w smaku delikatny jabłkowy posmak, sam nie wiem ale chyba jest lekko kwaśnawe, ale ta kwaśność jest jabłkowa, a nie piwna, dopiero gdzieś daleko w tle pojawiają się drobne piwne akcenty, czyli lekka goryczka i lekki słodowy posmak [3.5]
            Wysycenie: trochę za duże, piwo jest ostrawe [3]
            Opakowanie: mi się podoba, rzucający się w oczy wzór, kapsel ogólny dla wszystkich piw z browaru [4.5]
            Uwagi: Spróbowane, jak na piwo smakowe niezłe ale nie jest to co lubię więc sprawa jasna

            Moja ocena: [3.45]
            Attached Files
            Last edited by becik; 23-06-2011, 11:58.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ładny, złoty i klarowny. [5]
              Piana: Wysoka, gęsta, gruba i trwała. Zostawia sporo zacieków na szkle. [5]
              Zapach: Świeża woń naturalnych, zielonych jabłek. Czuć również piwo - charakterystyczną dla Kormorana nutę chmielowo-warzywną. Zachęca do konsumpcji. [4.5]
              Smak: Smaczne, lekkie i orzeźwiające. Naturalny smak jabłek. Wysoka kwaskowość, słodycz ukryta w tle. Na końcu delikatna piwna goryczka. Absolutny nr 1 wśród polskich piw jabłkowych. [4.5]
              Wysycenie: Dość wysokie, odpowiednie dla tego typu. Dobrze trzyma pianę i fajnie orzeźwia. [5]
              Opakowanie: Ładna stylowa, etykieta, kontynuująca motyw z Wiśni. Wszystkie informacje podane. Minus za brak dedykowanego kapsla. [4.5]
              Uwagi: Bardzo dobre i orzeźwiające piwo na lato. Szkoda, że tak trudno dostępne, ale mam nadzieję że to tylko przejściowe.

              Moja ocena: [4.6]
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ładny, ciemnozłoty. [4.5]
                Piana: Niewysoka, szybko opada do wysepek i pierścienia i tak zostaje. [3.5]
                Zapach: Nie do końca przyjemny, jabłkowo-słodowy. [3.5]
                Smak: Początkową lekka kwaskowość, szybko przełamuje całkiem mocna goryczka. W tle jabłkowe posmaki. Nie jest słodkie za co plusik. [4]
                Wysycenie: Średniowysokie, lekko podszczypuje. [4.5]
                Opakowanie: Ładna etykieta z jabłkiem w piwie, nawiązuje do Wiśni w Piwie. Podany pełny skład i ekstrakt. [4]
                Uwagi: Z datą 7-12-11.

                Moja ocena: [3.825]
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • forra6
                  Senior
                  • 11-2008
                  • 413

                  #9
                  Konkurencji jabłkowej wielkiej nie ma, ale i tak najlepsze z istniejących. Dla mnie do wypicia, ale jakieś takie mulące, czuć smak niejednego jabłka, przez co mam problemy z zakwalifikowaniem odmiany Generalnie wypijalne, ale raczej nie do powtórzenia, taka ciekawostka z Kormorana. Może kobietom podejdzie / zrobi konkurencję dla cydra ? Kupione za ok 5zł w Strefie Piwa.
                  Don't trust nobody, It will cost you much too much
                  Beware of the dagger, It caress you at first touch
                  O, all small creatures, It is the twilight if the gods

                  Comment

                  • kamcio1990
                    Senior
                    • 11-2010
                    • 300

                    #10
                    Piwo naprawdę dobre. Zapach niczym sok jabłkowy z Tarczyna, poza tym bardzo dobra piana. Smak jabłkowy a po przełknięciu delikatna, przyjemna goryczka. Bardzo przyjemne piwo na upalne dni. Jedno z najlepszych piw aromatyzowanych w Polsce.

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo ładne, ciemne złoto. [5]
                      Piana: Dość wysoka, opada do szczelnej warstwy. Szkoda, że słabo osiada na ściankach. [3.5]
                      Zapach: Niezła harmonia trzech równie silnych nut: jabłkowej (i to nie sztucznej), słodowej i chmielowej. Szkoda, że w tle trochę starszy warzywny DMS. [4]
                      Smak: Tu jabłko z początku dominuje, ale zaraz dołączają do niego solidna słodowość, wyraźna goryczka (po części palona) i lekki kwasek. Piwo nie jest słodkie, a nuta owocowa jest rzeczywiście naturalna. [4.5]
                      Wysycenie: Troszkę za wysokie, ale pasuje to do charakteru piwa. [4.5]
                      Opakowanie: Podobne jak przy "Wiśni w piwie", czyli ciekawy, niesztampowy pomysł, przyjemna kolorystyka oraz solidne wykonanie. Szkoda, że kolor firmowego kapsla nie pasuje do reszty. [4.5]
                      Uwagi: Obok Wiśni w piwie będzie to chyba jedno z moich ulubionych polskich owocowych, bo owocowość jest naturalna i nienachalna, a piwo nie jest słodkie. Dobra robota.

                      Moja ocena: [4.25]

                      Comment

                      • mfraczek
                        Member
                        • 05-2004
                        • 98

                        #12
                        warka z datą 14.12.2011 - zero kwaśnego smaku jabłek, jakaś mdła słodycz, bardziej przypomina desperadosa niż piwo jabłkowe. odradzam!
                        fratschke

                        Comment

                        • skitof
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 2478

                          #13
                          W finiszu tego piwa widać ewidentne wpływy pestkowej goryczy Wiśni w piwie. Są bardzo zbliżone do siebie. Widać też, że piwowar starał się maksymalnie nawiązać budową całego smakowo-zapachowego profilu do swojego wiśniowego odpowiednika. Generalnie Jabłku w piwie udało się odejść od oranżadowego smaku znanego choćby z niemieckich napojów na bazie piwa typu Radler, choć oczywiście usta wypełnione są wyraźną słodyczą. O ile jednak od czasu do czasu będę szukał na półkach Wiśni w piwie to Jabłko w p. odpuszczę sobie. Pewnie ze względu na sam owoc. Z wiśni sam robię nalewki i likiery, jabłko sobie odpuszczam - jabłko z alkoholem to trudne połączenie.

                          Comment

                          • Tapir
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 730

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, dość ciemny. [5]
                            Piana: Dość wysoka, gęsta, dość szybko opada do dziurawego dywanika. [3.5]
                            Zapach: Bardzo wyraźne zielone jabłko, trzeba przyznać, że pachnie całkiem naturalnie, w tle lekka słodowość. Mało piwny ale dość przyjemny. [3.5]
                            Smak: Znowu najwięcej nut jabłkowych z lekką kwasowością, wyraźna słodowość (która nie do końca mi tu pasuje) i lekka, przyjemna goryczka. Całość nie jest mocno słodka, jabłko smakuje naturalnie. [4]
                            Wysycenie: Odrobinę za wysokie. [4.5]
                            Opakowanie: W stylu "Wiśni" z tego samego browaru ale tutaj jabłko na pierwszy rzut oka jakoś nie wygląda na jabłko. Reszta ok, jest ekstrakt, jest kapsel browaru. [4]
                            Uwagi: Całkiem dobre bo nie ulepkowate.
                            Dałbym nawet wyższą ocenę, gdyby było trochę mniej słodowe a bardziej goryczkowe. Tak czy inaczej narzeczona była zadowolona a to u mnie podstawowy warunek jeśli chodzi o piwa aromatyzowane.

                            Moja ocena: [3.85]
                            Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                            Comment

                            • Mario_Lopez
                              Senior
                              • 08-2009
                              • 991

                              #15
                              Bardzo przyzwoite piwo, nareszcie ktoś uwarzył dobre aromatyzowane piwo zupełnie inne niż te wszystkie Reddsy i inne paszkwile. Mi bardzo smakuje, nie jest ulepkowate i mdłe. Kawał dobrej roboty, chociaż fanem piw aromatyzowanych nie jestem, to po to będę na pewno od czasu do czasu sięgał. 4/5
                              Last edited by Mario_Lopez; 20-09-2011, 09:23.
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                              EBE EBE

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎