Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Bearnard z kniei

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Gościszewo, Bearnard z kniei

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • tfur
    Senior
    • 05-2006
    • 1303

    #2
    w pierwszej chwili byłem przekonany, że to warmiak.
    potem doczytałem co i jak na etykiecie
    i doszukałem się ciut większej goryczki i kwaskowości.
    całkiem dobry ciemniak. w dionizosowej serii oceniam go wysoko,
    ale konkurencja marna... (zodiaki i różne dziwne smaki)
    veni, emi, bibi

    Comment

    • Kwadri
      Senior
      • 10-2009
      • 1216

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Niemal czarny. Pod światło widać, że nie jest klarowne. [4.5]
      Piana: Średniobąblowa, całkiem wysoka, beżowa. W miarę szybko opada do niepełnej warstwy i grubego pierścienia. [3.5]
      Zapach: Słodkawo-kwaśny, z lekko kawowymi nutkami. W tle charakterystyczna dla Gościszewa zbożowość. [3]
      Smak: Kwaśnawo-słodkawy początek z lekką, kawową goryczką. W tle trochę zbożowości, czuć też nieco drożdżowy posmak. Dużo gorsze od Ciemnego. [3]
      Wysycenie: Dobre dla ciemnego piwa. [4.5]
      Opakowanie: Ciekawy pomysł z owijką, taka jak w innych Bearnardach z kniei. Brak podanego ekstraktu, czarny kapsel. [3.5]
      Uwagi: Piwo z datą do 4 grudnia 2011, więc teoretycznie powinno być pasteryzowane, jednak sprawiało wrażenie lekko podpsutego.

      Moja ocena: [3.225]
      Attached Files
      Last edited by Kwadri; 27-06-2011, 21:46.
      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

      Comment

      • strzelec_wyborowy
        Junior
        • 08-2011
        • 21

        #4
        polecam zamiast opowiadac sami sprawdzcie jest barzdo dobre

        Comment

        • strzelec_wyborowy
          Junior
          • 08-2011
          • 21

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bardzo ciemne [5]
          Piana: powinna być bardziej stabilna i trwała [3]
          Zapach: trochę słodki i bardzo lekko kwaskowy [4.5]
          Smak: ciemna słodycz [5]
          Wysycenie: zbyt mocne moim zdaniem [4.5]
          Opakowanie: nadal fajna etykieta bardzo rzuca się w oczy [5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.6]

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny brąz, pod światło bardzo głęboka czerwień. Piwo jest leciutko opalizujące. [4.5]
            Piana: Ma bardzo ładny, beżowy kolor, ale za bardzo pracuje - cały czas wykwitają wielkie bąble, które szybko pękają, wskutek czego piana opada i niemal nic po niej nie zostaje. [2.5]
            Zapach: Świeży, silny i całkiem ciekawy. Czuć owoce, orzechy, trochę karmelu, ciemny chleb, odrobinę kawy i trochę chmielu. [4.5]
            Smak: Wyraźna palona goryczką i posmak kawy zbożowej, lekka słodycz, a także odrobina owoców. Brakuje mi jednak treści, przy takim domniemanym ekstrakcie powinna być zdecydowanie większa. [3.5]
            Wysycenie: Troszkę zbyt mocne jak na ciemne. [4]
            Opakowanie: Kopiuję z oceny wersji z Krajana, bo opakowanie jest takie samo.
            Sam pomysł z papierową owijką zamiast etykiety jest doskonały, gorzej z wykonaniem tej owijki. Straszy z niej okropny, tandetnie narysowany misiek, przedstawiony na tle niezłego nawet lasu, który jest jednak raczej fotografią, a nie grafiką. [2.5]
            Uwagi: Smaczne, ale jednak zbyt dużo rzeczy tu niedopracowanych, żeby było naprawdę dobre.

            Moja ocena: [3.775]

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Piękna opalizująca głęboko ciemna wiśnia. [4.5]
              Piana: Może nawet 4,5? Gęsta, drobne pęcherzyki zwarta, utrzymuje się całkiem sporą warstwą. [4]
              Zapach: Okropny odrzucający smród. [1.5]
              Smak: Jakaś odrzucająca truskawkowa słodycz, w tle dopiero przyjemna paloność. Generalnie poleciało do zlewu. [2.5]
              Wysycenie: OK [4]
              Opakowanie: MNie i wzór i ten papier pakunkowy nie przekonuje [3]
              Uwagi: Piękna barwa i piękna piana i ...okropna porażka. Smród i jakieś sztuczne odrzucające słodowości. Termin przydatności do 05 lutego.

              Moja ocena: [2.5]
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • canigggia
                Senior
                • 10-2009
                • 451

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemny burgund, bardzo lekko mętnawy [4]
                Piana: kremowa, średnio wysoka, mocno pęcherzykowa, dość szybko opada [3]
                Zapach: owocowo-słodowy [4]
                Smak: lekko palony, dość słodki, owocowo-słodowy, na finiszu wyczuwalna goryczka, odczuwalne nuty drożdżowe [3.5]
                Wysycenie: za mocne troszkę [3.5]
                Opakowanie: butelka nie jest okraszona etykietą, a wszelkie informacje o piwie i producencie oraz grafika znalazły się na kwadratowym papierze, wymiarach około 30 cm x 30 cm, w który to butelka Bearnarda w kniei była zawinięta. Dość oryginalny pomysł, jakkolwiek samo wykonanie zostawia już sporo do życzenia [3]
                Uwagi: Piwo ma ekstrakt 14,0%, info ze strony DIONIZOSA.

                Moja ocena: [3.625]
                Browarnik Tomek
                TomCani

                Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: lurowatej kawy, nie bardzo mi pasuje [3.5]
                  Piana: drobna, beżowa, szybko opada, nie osadza się na szkle [2.5]
                  Zapach: słabo wyczuwalny, ziemisto-słodowo-zbożowy [2.5]
                  Smak: słodycz, lekko kawowa, miesza się z pestkową goryczką lekko stłumiona przez owocowe-karmelowe smaki [2.5]
                  Wysycenie: za duże, zbyt mocno gaz daje po języku i podniebieniu [2.5]
                  Opakowanie: seria dla Dionizosa, jak powyżej, szkoda tylko że nie różni się niczym oprócz nazwy browaru [4.5]
                  Uwagi: Raczej już nie powrócę do tego piwka, szczególnie z Gościszewa choć pozostałe tez rewelacyjnych lotów nie były, zakupione w Le Clerku na Kwitnącej

                  Moja ocena: [2.65]
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Miałem nie powracać ale powróciłem dla świątecznej etykiety
                    Attached Files
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎