Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Kormoran w BrowarBizie - komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rzeszowiak
    Piwny Radykał
    • 04-2009
    • 1596

    #76
    Rozumiem, po prostu to "wsparcie finansowe forum" jest pojęciem dośc nieostrym i wywołało pewne wątpliwosci odnośnie formy w jakiej ma się to odbywać.

    Zaznaczę również, że nie mam nic przeciwko zakłądaniu wątków przez przedstawicieli browarów, podobnie jak czynią to sklepy czy puby. Uważam, że wzbogaciło by to forum, pod warunkiem, że nie miało by to na celu jedynie odbieranie pochwał, lecz również reagowanie na konstruktywną krytykę.

    Comment

    • Feti
      Senior
      • 10-2010
      • 801

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
      Wcześniej tego nie dostrzegał?
      Powtarzam, jeżeli ktoś liczy na to, że będą browar będzie /.../tajnikami piwowarskimi, to mocno się przeliczy.
      Chyba większość piwowarów domowych wie, jak zrobić piwo z DMS.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #78
        ART,weź się nie przejmuj obrońcami Twojej cnoty, tylko zakładaj temat i wystawiaj FV. Dopóki ktoś za kasę nie pisze lizusowskich recenzji, to nie ma nic złego w braniu kasy za umożliwienie browarowi kontaktu z najbardziej opiniotwórczym fragmentem rynku.

        100 razy wolę, żebyś brał kasę od Kormorana, czy jakiegoś innego browaru, który oferuje coś ciekawego, niżbyś miał to w końcu pierdzielnąć z braku środków na życie. Niestety takie przedsięwzięcie jak browar.biz musi się rozwijać, musi żyć, dopóki nie będzie ART miał z tego kasy, to dalej nie będzie miał czasu na wdrożenie zapowiadanych od lat udogodnień. Jak możecie być tak krótkowzroczni?
        Browar.biz nie zmienił się prawie wcale od 7 lat jak się tu zalogowałem po raz pierwszy, ma to swoje plusy, ale ma też mnóstwo minusów. 7 lat w Internecie, to nie jest epoka, to jest era. Poza forum browar.biz tkwi w marazmie, dobrze, ze coś się zaczęło dziać choćby w temacie newsów, ale jeśli za tym nie pójdzie kasa to zawsze innowacje będą odkładane na drugie miejsce, zaraz po zarabianiu na życie.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Feti
          Senior
          • 10-2010
          • 801

          #79
          Dobrze Kopyr prawisz. Forumowe marudy zawsze będą marudzić. I możesz ART przy następnej tego typu propozycji wcześniej zrobić zakłady, kto będzie za wszelką cenę przeciw.

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            (...)
            Browar.biz nie zmienił się prawie wcale od 7 lat (...).
            ...i bardzo dobrze! Osobiście mi do szczęścia nie są potrzebne mrugające reklamy, pięknie dopracowane grafiki.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #81
              Zwłaszcza, że reklamy browarów już są i to nikomu nie przeszkadza. Teraz miałabybyć reklama gadająca.

              Już nawet Maleńczuk dorósł w kwestii reklam
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                Wiele hałasu o nic moim zdaniem.
                Ja też nie rozumiem tych teorii spiskowych. A od tego wołania wielkim głosem o "dziale" dla Kormorana, kiedy w pierwszym poście wyraźnie mowa o "wątku", to już w ogóle ręce opadają.

                Wszystko zostało podane jak na tacy:

                1) informacja z wyprzedzeniem, że planowany jest wątek poświęcony Kormoranowi
                2) informacja, że Kormoran będzie w jakiś sposób dokładał się do utrzymania forum

                Czy może być przejrzyściej? Chyba nie. Czy forum straci przez to niezależność? To już kwestia dyskusji - dla jednych każdy kompromis jest zgniły, dla innych nie. Tylko jeśli krytykuje się współpracę administratora z browarami, wypadałoby przedstawić alternatywne możliwości finansowania forum. Producent gładzi szpachlowej raczej nie będzie się tu reklamował.

                PS To nie Kormoran publikował jakiś czas temu na youtubie filmiki z piwowarem opowiadającym ze szczegółami o nowym piwie?

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23792

                  #83
                  Dla mnie sytuacja jest jasna i wiem że to będzie działanie obustronnie korzystne tak dla Kormorana jak i dla BrowarBizu. Nie mam akurat z tym jakiegoś problemu. Natomiast Kormoran chciał poznać reakcję Forumowiczów na te plany, uznali że nie chcą wchodzić zupełnie znienacka. Pewnie po weekendzie będziemy po dalszych ustaleniach, zatem póki co zapraszam do dyskusji.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • dreads
                    Basowy
                    • 09-2009
                    • 520

                    #84
                    Tak czytam i się zastanawiam, czy czegoś nie rozumiem. Czyż Kormoran nie mógł założyć sobie wątku o sobie, zapłacić normalnie za reklamę i potem wypowiadać się tylko w danym wątku? Nie byłoby wtedy tej całej dyskusji o dyskusji i mielibyśmy spokój Tymczasem browar uczciwie mówi o co chodzi i jeszcze pyta forumowiczów o zdanie. Wydaje mi się, że to dobry układ, dałbym im szansę. Wierzę, że dyskusja będzie rzeczowa i merytoryczna. Nie liczyłbym na jakieś tajemnice i niesamowite smaczki, ale na wiele pytań uzyskamy odpowiedź. Często zastanawiamy się dyskutując o browarach nad rzeczami, które powinny być oczywistościami. Istnieje szansa, że tutaj dostaniemy więcej. Przekonuje mnie do tego m.in. odpowiedź piwowara na youtubie o chmieleniu jasnego kormorana (pytanie zadał chyba Seta na facebooku). Poza tym pochwalam próby zrobienia czegoś z ciemnym lekkim (krytyka wyszła z browarbizu), a mogli dalej tłuc tego lewusa i potem wciskać ludziom (sam słyszałem od kilku osób, że to najlepsze piwo jakie pili ).
                    Rozumiem obawy, może nie będzie tak różowo, jak myślę, ale z drugiej strony nie uważam takiego działania za jakiś wielki zamach na niezależność BrowarBizu, w końcu to tylko jeden wątek, a współpracę zawsze można przerwać, czyż nie?

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12171

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                      Może dla przypomnienia w czym jest rzecz - chodzi o standardowy wątek (ale odpowiednio oznaczony), w którym pracownik browaru Kormoran udziela informacji na temat działalności browaru a BrowarBizowicze mogą prowadzić na ten temat dyskusję z jego udziałem. . Jest to dla browaru forma reklamy i za możliwość takich działań browar płaci.
                      No i ze strony browar.bizu mamy jasność. Tworzy się wątek będący reklamową tablicą ogłoszeń BK, np. BK poinformuje, że np. w sierpniu pojawi się piwo "wiśnia w orkiszach", a klient może zapytać, kiedy będzie w Tesco

                      Osobiście mam do tego pomysłu raczej ambiwalentny stosunek. W dużej mierze będzie to zależeć od browaru, tzn. jakimi informacjami będzie chciał się dzielić.
                      Natomiast liczenie na jakieś forum dialogu jest naiwnością ze strony niektórych forumowiczów i może wprowadzać błędne wrażenie, że mamy do czynienia z czymś innym niż formą marketingu.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23792

                        #86
                        Ale jakby to zaproponował piwowar z Matuszki czuję że byłbyś wniebowzięty

                        Sam dobrze wiesz że łatwiej coś zbudować od nowa niż reformować. Jak słusznie zauważasz - w dużej mierze zależy od browaru - i z dywagacjami co browar zrobi lub nie zrobi proponowałbym wstrzymać się do czasu kiedy zacznie się coś dziać.
                        Last edited by ART; 30-06-2011, 23:58.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12171

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ale jakby to zaproponował piwowar z Matuszki czuję że byłbyś wniebowzięty

                          Sam dobrze wiesz że łatwiej coś zbudować od nowa niż reformować. Jak słusznie zauważasz - w dużej mierze zależy od browaru - i z dywagacjami co browar zrobi lub nie zrobi proponowałbym wstrzymać się do czasu kiedy zacznie się coś dziać.
                          Może nawet zgłosiłbym się na moderatora
                          ok, niech się dzieje

                          Comment

                          • Rzeszowiak
                            Piwny Radykał
                            • 04-2009
                            • 1596

                            #88
                            Ale przynajmniej teraz są już pewni, iż aby zrobić tutaj dobre wrażenie, trzeba będzie się postarać

                            Comment

                            • wloda1
                              Junior
                              • 06-2007
                              • 8

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                              Myślisz, że dostaniesz odpowiedzi na temat wpadek browaru? Nie żartujmy.
                              Dlatego jestem przeciwny tego typu propozycjom, które podważają niezależność tego typu serwisów konsumenckich.

                              Wydzielony wątek i zapewne własny moderator to reklama dla firmy, która dostaje do ręki gotowy kanał medialny, którym dodatkowo może sterować. Eufemistycznie wspomina się o "wsparciu finansowym", jednak browar.biz jest medium /tak jak inne strony www, prasa, radio i telewizja/, na dodatek z gotową, jasno określoną grupą konsumentów. To browar K. potrzebuje browaru.biz. Nie odwrotnie. Zatem nie ma tu mowy o wsparciu, a ewentualnie umowie korzystnej dla obu stron. Uważam, że w takim wypadku taki wątek powinien być całkowicie wydzielony i opatrzony informacją, że jest "sponsorowany".
                              Browar Kormoran, w ostatnich 2-3 latach wykonał sporą pracę by sprostać wymaganiom konsumentów - tych świadomych konsumentów. I wierzę, że udział w forum BB także będzie, przynajmniej w znacznym stopniu, temu służyć. Pewnie tak myślę przez pryzmat "lokalnego patrioty", ale wiem też jak daleką drogę odbył Kormoran między choćby piwem Gold a Swieżym. I dodam jeszcze, że jeśli piję inne piwo niż swoje, to głównie ich wyroby.

                              I

                              Comment

                              • arcy
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 7538

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                                Natomiast liczenie na jakieś forum dialogu jest naiwnością ze strony niektórych forumowiczów i może wprowadzać błędne wrażenie, że mamy do czynienia z czymś innym niż formą marketingu.
                                Dialog z konsumentami jest właśnie formą marketingu.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎