Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Pszczyńskie Diablak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    BOSS, Pszczyńskie Diablak

    Browar nieznany (Witnica?)
    eks. 13,1
    alk. 6,1%

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    #2
    Pszczyńskie Diablak

    Pszczyńskie Diablak. Ekstrakt 12,0, alk. 4,9%:
    Attached Files
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • Czapayew
      Senior
      • 10-2002
      • 1966

      #3
      Widziałem go dziś w katowickim "Whisky&Spirit". Cena - 7 zł/0,5 l.
      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

      www.zamkoszlaki.com
      www.piwnekapsle.net

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ładny, złoty, klarowny. Nieco zbyt jasny. [4]
        Piana: Niewysoka i niezbyt trwała. [3]
        Zapach: Słodowo-chmielowo-maślany. Po ogrzaniu trochę owoców. [4]
        Smak: Mocno słodowy, słodkawy początek, w tle masełko, a na finiszu wyraźna goryczka. [4]
        Wysycenie: Niewysokie, pije się dobrze. [5]
        Opakowanie: Widoczne na zdjęciu. Kapsel goły. Jako producenta podano Browar Pszczyna. [3]
        Uwagi: Piwo faktycznie przypomina Lubuskie, ale na pewno nie jest jego dokładną kopią. Lubuskie pijam bardzo często, kilka razy w tygodniu, więc jego smak znam na pamięć. Może to być jakaś mutacja, ale nie klon Lubuskiego. Jakkolwiek by nie było wolę kupić Lubuskie za 2zł niż piwo zbliżone do niego smakowo i parametrowo za 5zł.

        Moja ocena: [3.9]
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • lucifuge
          Senior
          • 11-2009
          • 309

          #5
          moje drugie, po "szlachetnym" podejście do piwa z "browaru Pszczyna". Bardzo silna kombinacja słodowo-karmelowo-maślanych aromatów wręcz odrzuca. W smaku mamy słodycz i nic więcej. Piwo dostałem w prezencie ale z tego co tu czytam kosztuje ono 5-7 zł. Niezła kwota jak za coś takiego. Ktoś chyba chce zrobić niemałą kasę na temacie "piwo regionalne" produkując coś takiego, nie wiadomo gdzie , udając, że jest to piwo z Pszczyny. Ja nie pomogę.

          Comment

          • Warchlando
            Member
            • 06-2012
            • 94

            #6
            Kolor - rubinowy, klarowny
            Piana - beżowa, średniej wielkości, opada umiarkowanie szybko pozostawiając mały kożuszek, lekko oblepia szkło
            Zapach - karmelowo-słodowy, słodkawy, wyczuwalny diacetyl oraz po ogrzaniu aromat alkoholowy, gdzieś w oddali czuć lekką wędzonośc
            Smak - słodowo-cukierowy, wyraźny karmel oraz diacetyl, w składzie podane są pestki dyni, jednakże ja ich tutaj nie wyczuwam
            Wysycenie - średnio-wysokie
            Opakowanie - całkiem ładna etykieta nieźle komponująca się z całością, poza podanym ekstraktem oraz składem, podana również temperatura serwowania, kapsel czarny
            Uwagi - piwo jest bardzo słodkie i trochę mi przychodzą skojarzenia z "piwami" typu karmi, mocno wyczuwalne wady. Piwo niestety jest bardzo słabe.
            Warka do 9.11.2013

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Rubinowy, klarowny. [4]
              Piana: Kremowobeżowa, trochę dużych bąbli w powodzi drobiazgu, dość wysoka i trwała. [4]
              Zapach: Dominuje słód palony, a nawet trochę wędzony - w sumie fajny. [4]
              Smak: W smaku trochę gorzej - dominuje słód z akcentem karmelowym, słabiutko próbuje się przebić nuta palona... [3.5]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: Goły kapsel, butelka NRW, eta i kontra w "poetyce" serii pszczyńskiej, za to nazwa - ZAJEŻYSTA!
              Duży plus za nazwę, minus za zmarnowanie jej potencjału...
              Chociaż nie bardzo nadążam za powiązaniem Pszczyny z Babią Górą (Diablakiem). [3.5]
              Uwagi: Zdecydowanie za słodki ciemniak (ciemniak?), napój dla wielbicieli ulepów.
              Chociaż, może po wtelepaniu się na Babią by mi smakował...?

              Moja ocena: [3.775]

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6130

                #8
                Jedyne skojarzenie jakie mam teraz to skojarzenie z ulepkiem celtyckim z tego browaru...

                Szkoda kasy i wnętrzności...

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6130

                  #9
                  Zauważyłem że są zmiany w grafice...
                  Attached Files

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemnorubinowy, kolor mi bardziej pasuje na "red" niż na ciemne [4]
                    Piana: beżowa, drobna, szybko opada, nie osadza sie na szkle [2.5]
                    Zapach: wiśniowo-słodowy, nie bardzo mi pasuje [3]
                    Smak: jest w piwie trochę treściwości ale do pełności trochę mu brakuje, lekko wytrawna goryczka, ciut palona, lekkie owocowo-wiśniowe akcenty, drobina słodu i nic więcej [3]
                    Wysycenie: za duzo [3]
                    Opakowanie: etykieta ciekawa ale bez napięć, gładki kapsel [3.5]
                    Uwagi: Wypic można tylko po co, sa lepsze ciemne piwa

                    Moja ocena: [3.025]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 05-08-2013, 21:40.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #11
                      Zakupione niedawno zdawało mi się słodkie, żadnej wytrawności od ciemnych słodów nie odnotowałem a całość psuła dodatkowo kanaliza.

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnorubinowy, klarowny. [4]
                        Piana: Niezbyt wysoka, niezbyt trwała. Drobno- i średniopęcherzykowa. Redukuje się do kożuszka, osadza się na ściankach. [3.5]
                        Zapach: Nuta palona, do tego coś jakby wiśnia, trochę słodowości. [3.5]
                        Smak: Aż musiałem sięgnąć po butelkę, by sprawdzić, czy w tym piwie przypadkiem nie ma soku. Do tego palony, może kawowy akcent. I niezbyt mocna goryczka. Powiem Wam, że nawet nie jest takie złe. Pestek dyni, które wcinałem pasjami za bajtla, tutaj nie wyczuwam. Chyba że to one nadają temu piwu ten słodkawy smak? [3.5]
                        Wysycenie: A ja bym nawet nieco wyższe wolał. [4.5]
                        Opakowanie: Za udawanie browaru z Pszczyny i niepodanie prawdziwego miejsca warzenia wielka krecha. Poza tym głupawa dykteryjka. I lekkie zdziwienie: w składzie nie podano słodu, by zaraz potem dodać "zawiera słód jęczmienny". [2.5]
                        Uwagi: Może dałem temu piwu za wysoką ocenę, ale w sumie pije się to nawet przyjemnie. Jakby tylko było mniej słodkie, to by było znacznie lepsze. Ale np. masełka, z którym zawsze kojarzyłem Witnicę, nie wyczułem.

                        Moja ocena: [3.525]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎