Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Marszałkowska 80, Grill de Brasil [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2291

    #61
    Zgadzam się z przedpiścami co do piwnych wrażeń. Bawiłem tam w ostatni czwartek.
    Znajomi na początek zamówili deskę piwną, więc po łyku każdego z trzech rodzajów od razu wiedziałem że pszenicą nie warto sobie głowy zawracać. Pils i Koźlak przyzwoite, ale spodziewałem się o wiele więcej. Piwo podane zdecydowanie zbyt ciepłe i lekko wygazowane.
    Obsługiwała nas przemiła, ale chaotyczna kelnerka. Dostawaliśmy potrawy w innej kolejności, ciągle coś jej upadało przy naszym stoliku. Przyznała, że dopiero od tygodnia tam pracuje i stąd jest podenerwowana
    Najbardziej polecam brazylijskie Churrasco (55 zł.)- jedno z niewielu prawdziwie brazylijskich dań w restauracji. Obsługa co i rusz przynosi kolejne porcji mięsa z rożna (grillowana wołowina, wieprzowina, kurczak itd.). Na plus jest to, że wśród osób na kuchni jest Brazylijczyk i Tunezyjka.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
      Według mnie sprzęt jest żałosny ponieważ:
      A dla mnie mogliby by nawet warzyć piwo na sprzęcie rodem ze średniowiecza, grunt żeby efekt końcowy był dobry. Byłem w niedzielę, koźlak i pils smakuje, więc ja problemu nie widzę i dziury w całym szukać nie będę.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #63
        Dwa z asortymentu piw smakowanych mi przypadły i wcale się nie męczyłem. Jak każdy nowy lokal ma nową obsługę i ta się dotrze po jakimś czasie, więc nie będę komentował drobnych wpadek. Mam nadzieję, że przetrwa browar dłużej, bo lokalizacja OK i często będę nawiedzał w drodze do Krakowa. Powodzenia!

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #64
          Może będę kontrowersyjny ale jeżeli ktoś z browaru robi dom weselny czy po prostu lokal na zamknięte imprezy to ja szczerze życzę aby taki model biznesowy się nie powiódł
          W sobotę zamiast napić się piwa i obejrzeć meczyki Eklasy (chwalą się na stronach, że można oglądać sport a kiedy się coś dzieje w sporcie jak nie w wykend?) pocałowałem klameczkę ponieważ było wesele czy inna impreza zamknięta.
          Moja noga długo tu nie postanie bo nie mam zamiaru ryzykowac przejazdu przez pół miasta aby trafić na imprezę zamkniętą.
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • Komar_Pafnucy
            Senior
            • 08-2005
            • 1114

            #65
            Rozumiem zamknięcie części lokalu ale zamknięcie całości to już brak szacunku dla klienta i zaślepienie krótkoterminowym zyskiem z wynajmu lokalu. Gdyby Warszawa była normalnym miastem to w dłuższej perspektywie przyniosłoby to restauracji straty. Tak jak VanPurRz nikt nie chciałby ryzykować, że trafi na zamknięty lokal. Ponieważ jednak typowy warszawski klient lubi gdy się nim pomiata a do tego wybór lokali jest tu żaden to knajpa w tej lokalizacji i tak odniesie sukces.

            Ja odwiedziłem Grilla w piątek, po raz trzeci. Kelnerki dalej są nieogarnięte (już chyba tak zostanie) a na zamówienie trzeba długo czekać. Tzw. "Koźlak" sprawiał wrażenie wygazowanego. Pils moim zdaniem jest najlepszym tamtejszym piwem. Pszenica jest po prostu kiepska ale da się ją wypić. Na pewno jest lepsza niż ta z CK ale czy możliwe by była gorsza? ;-)

            Multitap Crawl
            Multitap Crawl na Facebook

            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #66
              Ja odwiedziłem Grilla w piątek, po raz trzeci. Kelnerki dalej są nieogarnięte (już chyba tak zostanie)
              Pewnie tak Ja od maja nie mogę się dowiedzieć w moim najbliższym browarze o parametry poszczególnych piw.

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                Pewnie tak Ja od maja nie mogę się dowiedzieć w moim najbliższym browarze o parametry poszczególnych piw.
                Przecież o takich sprawach rozmawia się z piwowarem, a nie kelnerkami
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  #68
                  Ale jak ma pioterb4 rozmawiać w Bydgoszczy z piwowarem z Miłosławia?
                  Last edited by delvish; 29-08-2011, 12:03.
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #69
                    Tyle, że piwowara spotkałem tam tylko raz i nie wykorzystałem niestety swojej szansy by zadać to pytanie. Innymi razy piwowara albo nie było albo był zajęty
                    Ale jak ma pioterb4 rozmawiać w Bydgoszczy z piwowarem z Miłosławia?
                    Oj, to by trzeba było telekonferencje chyba przeprowadzić
                    Last edited by pioterb4; 29-08-2011, 12:05.

                    Comment

                    • Cannabee776i99
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 658

                      #70
                      Dla mnie ten lokal zalatuje wioską. Kelnerki poubierane jak bohaterki "Ballady o lekkim zabarwieniu erotycznym, jakiś menago/szef zmiany wyglądający jak kandydat na gubernatora Teksasu, ustawiający je za rękę, piwo podane w zmrożonym kuflu, na dodatek nienazbyt smaczne.

                      Comment

                      • bayern71
                        Senior
                        • 06-2006
                        • 1004

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy Wyświetlenie odpowiedzi
                        Rozumiem zamknięcie części lokalu ale zamknięcie całości to już brak szacunku dla klienta i zaślepienie krótkoterminowym zyskiem z wynajmu lokalu.
                        Najciekawsze jest to że nie jest to żaden zysk. Klient na imprezie zamkniętej jest wolnorotujący i przez to niezbyt opłacalny. Ma to sens w środku tygodnia na jakimś zadupiu, gdzie jest dzienne kilkunastu klientów ale nie w ścisłym centru stolicy. Coraz gorzej to wygląda

                        Comment

                        • arcy
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 7538

                          #72
                          A z drugiej strony - nie ma w Warszawie i okolicach lokali, które bardziej nadają się na imprezy zamknięte?

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            #73
                            Może i są ale imieniny w browarze to teraz szczyt lansu
                            Last edited by pioterb4; 30-08-2011, 16:03.

                            Comment

                            • zgoda
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 3516

                              #74
                              Będzie (a może już jest?) nowy piwowar. Co - biorąc pod uwagę kto był poprzednim - nie daje nadziei na poprawę.
                              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                              Comment

                              • pioterb4
                                Senior
                                • 05-2006
                                • 4322

                                #75
                                Zgoda a wiesz co się stało ze starym? Tzn czemu zrezygnowaliz jego usług?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎