Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pivovarský Dvůr Chýně, Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Pivovarský Dvůr Chýně, Ale

    Moda na ejle, która zapanowała wśród czeskich minibrowarów nie ominęła i podpraskiego Chýně, choć tu akurat zawsze warzono sporo rodzajów piwa. Ten ejl ma 12° Blg.
    Piwo miało pecha być spożywane po ejlach Matuški, które poprzeczkę zawieszają na ekstremalnej wysokości. Napiszę tak: to piwo było po prostu słodkie, co w przypadku ejla absolutnie nie powinno mieć miejsca. Tym samym było to najdłużej pite przeze mnie piwo na Beerkecie
    Attached Files
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • AndrewZG
    Senior
    • 08-2009
    • 261

    #2
    Wczoraj miałem okazję spożywać ten trunek (1,5l Pet zakupiony w Marii w Krakowie).
    Piłem go w przeciwieństwie do poprzednika "na czyste gardło" i totalnie nie zgadzam się z opinią docenta.
    Piwo absolutnie nie jest słodkie, nie ma praktycznie ani krzty słodyczy w tym napoju, jest za to wspaniała goryczka, porównywalna nawet poziomem do mojego ulubionego kocourowego sumecka.
    Byłem totalnie zauroczony spożywając to piwo, jest świetne i polecam je wszystkim.

    Co do różnicy w stosunku do opinii docenta to albo koledze nalali jednak pomyłkowo inne piwo, albo warka przeznaczona na festiwal była dosładzana.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      No i faktycznie, próbowałem to piwo ostatnio dwukrotnie (Pilzno i Varnsdorf) i odczucia zupełnie inne niż za pierwszym razem.
      Już na początku widać różnicę - barwa nie jest złota lecz bursztynowa. Piwo urzeka świeżością, jest pełne, odpowiednio goryczkowe. Co ciekawe wyczuwalne są delikatne posmaki amerykańskiego chmielu. Patrzę na użyte chmiele i co mamy? Cascade i Amarillo. A piwo opisano jako English Pale Ale...
      Aha, własna nazwa tego piwa to nie Ale tylko Ejlík.
      Attached Files
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
        Aha, własna nazwa tego piwa to nie Ale tylko Ejlík.
        Świetne, lepszy byłby tylko "Ejlíček".

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎