Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Daruvarska Pivovara, Staročeško Crveno

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    Daruvarska Pivovara, Staročeško Crveno

    Butelka 0,5 l, alkoholu 4,8 %, ekstraktu nie podano. W zasypie 4 rodzaje słodu jęczmiennego. Barwa ciemnobursztynowa, charakterystyczna dla mocnej herbaty - typowa dla czeskich poltmavych piw. Piana drobna, tworzy niewielki kożuszek, który po chwili opada, nie pozostawia śladu na szkle. Przyjemy słodowo-owocowy aromat. Słodowy smak, nikła goryczka, dość płaskie w smaku. Wysycenia w sam raz. Poprawne, ale nic szczególnego. Można spróbować. Plus za ładną etykietę i dedykowany piwu kapsel.
    Attached Files
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    #2
    Parametry piwa takie same jak rok temu. Piwo smaczne, kupiłem je kilka razy, chociaż generalnie jest trudno dostępne ( mam na myśli rejon Dalmacji). Opis piwa bez zmian, tylko tym razem piwo miało znacznie większą i bardzo trwałą pianę.
    Etykieta, kapsel bez zmian.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Nazwa Staročeško nawiązuje do żyjącej w Daruvarze sporej czeskiej mniejszości - potomków dawnych kolonistów a przy okazji i czeskiej technologi wykorzystanej w browarze.

      11,8% ekstr.
      4,8 % alk.

      Aromat - słodowy z karmelem
      Piana - wysoka, tworzą się duże bąble, dość szybko opada do trwalszej koronki
      Barwa - obecnie ciemniejsza niż u Dryxa, ciemniejszy brąz z mocną herbatą
      Wysycenie - średnie, musująco-podszczypujące
      Smak - też wydaje mi się dość płaskie, przewaga słodowych akcentów, karmel, ale całość bez słodyczy, goryczka łagodna, ciut orzechowa, całość dość wytrawna
      Treściwość - niewysoka

      Rzeczywiście nic szczególnego, choć generalnie pije się całkiem nieźle.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Aktualne zdjęcie:
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎