Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trzy Korony Puławy, Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Trzy Korony Puławy, Pils

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Punkt 5 ARTomatowego Regulaminu mówi: nie oceniaj piw przeterminowanych jeśli zauważalne są oznaki zespucia. Ciekawe czy podobną zasadę stosuje się do piw niedoleżakowanych?
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • fuliano
      Senior
      • 07-2010
      • 1825

      #3
      No to pojedźmy bez ARTomatu
      Kolor - złoto-pomarańczowy, mętny
      Piana - średnio-niska, szybko opadająca
      Zapach - na pącząktu nie bardzo byłem w stanie coś wyczuć, dopiero pod sam koniec wyczułem, że coś mi to brzęczką chyba zalatuje
      Smak - piwo gęste, o maślanym posmaku by na końcu z minimalnej goryczki przejść w gorzkawość której posmak przez dłuższy czas pozostawał w gardle.
      Wysycenie - zdecydowanie za duże, jak w napoju gazowanym, jednak na końcu już tylko ledwo wyczuwalne
      Opakowanie - kufel dedykowany, podany na równie dedykowanej podstawce (jedyny plus)
      Uwagi - piwo podane po ok. 15 minutach od zamówienia, barmani/nki kompletnie zieloni w temacie piwa

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23794

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
        Punkt 5 ARTomatowego Regulaminu mówi: nie oceniaj piw przeterminowanych jeśli zauważalne są oznaki zespucia. Ciekawe czy podobną zasadę stosuje się do piw niedoleżakowanych?
        A takie piwo jest przeterminowane? Moim zdaniem nie.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • volodos
          Senior
          • 09-2008
          • 717

          #5
          Może raczej "przedterminowe"?

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23794

            #6
            Jeśli go browar wypuszcza w świat, to znaczy że wg producenta jest już terminowe i (nie) liczy się z konsekwencjami...
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • MINIAKos
              Senior
              • 02-2010
              • 151

              #7
              Moje piwo zalatywało stęchlizną, która zdominowała zapach. Smak początkowo zbożowo-kwaśno-smrodowy, potem lekkim ogrzaniu smrodowo-stęchły. Zgadzam się z fuliano, że wysycenie przesadzone. Generalnie piwo nie smakowało mi, niedoleżakowane.
              Attached Files
              Last edited by ART; 17-08-2011, 21:45.

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                Piwo gotowe do oceny
                "Ekstrakt: 4.5% wag. | Alkohol: 11.6% obj. / 8.7% wag."

                Coś się komuś pokręciło.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  No pokręciło , zgłoś to do tematu zmiana parametrów.
                  Last edited by Pendragon; 16-08-2011, 23:03.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Promil03
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2833

                    #10
                    Nie zgłaszaj, poprawiłem.

                    Comment

                    • sandacz
                      Senior
                      • 01-2007
                      • 345

                      #11
                      Piwo co najmniej dobre. Zapach może ciut trącił alkoholem, ale w smaku już nic z tych rzeczy. Przyjemna "ziemistość" - skojarzył mi się Kormoran z tym swoim posmaczkiem. Może trochę za mało odsłodowej słodyczy, ale w końcu to pils. Chmiel nadawał goryczki; malutko ziołowości. Wysycenie idealne, szczypiące lekko w język.

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: bardzo jasnożółty, metne [4]
                        Piana: obfita zaraz po nalaniu, szybciutko opada pozostawiajac obręcz wokół szkła [2.5]
                        Zapach: słaaabiutki, to co czuje to wodnistość i leciutki zapach słodu [2.5]
                        Smak: średnie jesli chodzi o pełność, momentami mam wrażenie, że jest zbyt wodniste, to co dominuje to mocny chmielowy posmak, dośc mocna goryczka, leciutkie słodowe akcenty po bokach jezyka [3]
                        Wysycenie: zbyt mocne, piwo za bardzo szczypie w język [3]
                        Opakowanie: zakupione na wynos ale na miejscu firmowe szkło, firmowy wafel, nic więcej nie trzeba [5]
                        Uwagi: ogólnie przeciętne piwo ale jak najbardziej wypijalne

                        Moja ocena: [2.925]
                        Attached Files
                        Last edited by becik; 15-10-2011, 19:13.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4566

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bladożółty, jakiś taki przygaszony, mętne. [3.5]
                          Piana: Nieobecna już przy podaniu, jedynie cieniutka obrączka przy ściance kufla. [1]
                          Zapach: Słodowy, dość wyraźny z nutami owocowymi. [4.5]
                          Smak: Dość przyjemny, słodowa chlebowość dopełniona orzeźwiającymi owocowymi posmakami z wyraźną chmielową goryczką. [4]
                          Wysycenie: Stanowczo za wysokie, bąble pracują jak w wodzie sodowej nieprzyjemnie szczypiąc w język, a każdy łyk powoduje uczucie nadmuchanego żołądka. [1]
                          Opakowanie: Kufel firmowy nawet fajnego kształtu lecz logo zbyt małe i niewyraźnie namalowane - praktycznie niewidoczne. Poza tym kufel o,4 l bez zaznaczonej miarki, nie mieści deklarowanej pojemności 0,5 l. Są firmowe podkładki co podnosi ocenę obniżoną przez kufel. [3.5]
                          Uwagi: Piwo smakowo się broni lecz tragicznie wysokie (jakby sztuczne) wysycenie i całkowity brak piany to duże mankamenty. Nie rozumiem też próby wciśnięcia 0,5 l piwa do kufla 0,4 l, czy to zaniedbanie czy świadoma próba naciągania klienta?

                          Moja ocena: [3.675]

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            #14
                            Uwagi: Piwo smakowo się broni lecz tragicznie wysokie (jakby sztuczne) wysycenie i całkowity brak piany to duże mankamenty. Nie rozumiem też próby wciśnięcia 0,5 l piwa do kufla 0,4 l, czy to zaniedbanie czy świadoma próba naciągania klienta?
                            Ja myślę, że są tego w pełni świadomi. Sam fakt, że zamówili do lokalu szkło bez miarki już budzi pewne obawy co do rzetelności obsługi. Kurde czemu w Czechach czy Niemczech nie zdażają się w mini browarach takie cyrki jak u nas (sprzedaż mniejszej pojemności po cenie większej, podmiana piwa itd)? Im dłużej się temu przyglądam tym mniej się dziwię, że w dawnej Polsce handel zdominowany był przez nacje inne aniżeli polska.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9733

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasnożółty, może nawet lekko opalizujący, lekko mętny. [3.5]
                              Piana: Białokremowa, bardzo drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
                              Zapach: Chmielowo-ziołowy. [4]
                              Smak: Łagodna goryczka, w tle akcenty ziołowo-pokrzywowe, chociaż pierwszy łyk był zdominowany chlebowością. [4]
                              Wysycenie: Jak na browar restauracyjny, to dość wysokie. [4]
                              Opakowanie: Litrowa krachla z etykietą browaru i banderolką określającą piwo, eta estetyczna, OK. [4]
                              Uwagi: Kupione na wynos w browarze, fajnie, że jest taka możliwość dla zmotoryzowanych piwoszy , mogłyby też być mniejsze flaszki...

                              Moja ocena: [3.925]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎