Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trzy Korony Puławy, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Trzy Korony Puławy, Pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • sandacz
    Senior
    • 01-2007
    • 345

    #2
    Piwo idealnie wyważ(rz)one: żaden z elementów nie dominował. Ta aksamitność skojarzyła mi się z Ciemnym z Kalisza. Smakowo nie jest jednoznacznie bananowe, co mi bardzo odpowiada; to taka jakby jednorodna smakowo mieszanka bananów i pomarańczy, zharmonizowana goryczką chmielową. Ogólne wrażenie takie, że to piwo dość słodkie, ale nie przesłodzone. Może za mało leżało i lekko czuć brzeczkę, nie wiem. Mi smakuje, choć ta jednorodność raczej nie wróży dobrych doznań przy konsumpcji jedno za drugim.
    Last edited by sandacz; 13-10-2011, 12:57.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bez zarzutu, zółte, metne [5]
      Piana: obfita jedynie po nalaniu, szybko opada, nie osadza sie na szkle, znika całkowicie [2.5]
      Zapach: słabiutki, dominuje leciutki słodowo-drożdżowy zapach [2.5]
      Smak: dość wodniste, lekkie drożdże, momentami niepojące kwaśnawe nuty, słabo wyczuwalne typowe dla pszenicznego chlebowe i bananowe akcenty [2]
      Wysycenie: za słabe, przez to piwo sprawia wrażenie wodnistego [3]
      Opakowanie: firmowe szkło, wafel, na wynos butelka z etą, nic więcej nie trzeba [5]
      Uwagi: Moim zdaniem najgorsze w browarze i trochę niedorobione piwo, z trudnościa dopiłem do konca

      Moja ocena: [2.575]
      Attached Files
      Last edited by becik; 16-10-2011, 15:37.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4566

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Żółty, odpowiedni do pszenicy, całkowicie mętne. [4.5]
        Piana: Tu nareszcie była (choć na jednym piwie z tego browaru), biała, nawet dość gęsta, drobnobąbelkowa. Utrzymywała się do trzeciego łyku, po czym pozostał solidny kożuszek i nieliczne plamy na ściankach. [4]
        Zapach: Przyjemny, wyraźna drożdżowość z bananami i nutką owocową, w tle da się wyczuć goździki. [4]
        Smak: Wrażenia wzrokowo - zapachowe były niezłe ale w smaku jest już gorzej. Na pierwszym planie daje o sobie znać silna apteczna drożdżowość i chyba zbyt wyraźna owocowość. Podstawowe pszeniczne smaki jak banany i goździki są ale w dalekim tle, a całość sprawia niestety wrażenie wodnistości. [3]
        Wysycenie: Jak dla mnie ciut za wysokie ale akurat przy pszenicy nie jest to największą wadą. [3.5]
        Opakowanie: Pite w browarze, podawane w tych samych (naciąganych na 0,5 l) kuflach co inne piwa, brak szklanek do pszenicy. [3]
        Uwagi: W sumie to piwo smakowało mi najbardziej z asortymentu Trzech Koron (jedyne które powtórzyłem) choć do doskonałości jeszcze mu trochę brakuje.

        Moja ocena: [3.55]

        Comment

        • mrkowal
          Senior
          • 03-2009
          • 155

          #5
          Pszenica w/g barmana 2 tygodniowa!? Nie wierze ale na pewno świerza. Jak pozostałe za słaba. Ale jednak pszenica delikatna i orzeźwiająca.
          Ultima forsan

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bladożółte, lekko mętne. Moim zdaniem, zdecydowanie za blade... [3]
            Piana: Biała, średniodrobna, dość sztywna, średniowysoka. Jak na browar restauracyjny, całkiem w porządku. [4]
            Zapach: Dominuje słód, są też drożdże, po lekkim ogrzaniu wychyla się banan. OK. [4]
            Smak: Kwaskowate, w tle lekko słodowe, w trakcie picia pojawia się nieco tępa goryczka, trochę z zacięciem grejpfrutowym. [3]
            Wysycenie: Jak na pszenicę, to mogło być minimalnie wyższe, ale takie też daje radę . [4]
            Opakowanie: Litrowy flakon krachlowaty , generalnie OK, że można kupić "na drogę". [4]
            Uwagi: Oceniałem piwo z butli, ale pierwszy raz piłem puławskiego weizena na tarasie browaru w towarzystwie Fali i jego małżonki. Piwo całkiem niezłe, szczególnie na lato, pewnie coś-tam możnaby poprawić... Choć pite w w/w towarzystwie na tarasie z widokiem na Wisłę znacznie zyskuje .

            Moja ocena: [3.55]

            Comment

            • Fala
              Senior
              • 07-2004
              • 671

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
              ... pierwszy raz piłem puławskiego weizena na tarasie browaru w towarzystwie Fali i jego małżonki. Piwo całkiem niezłe, szczególnie na lato, pewnie coś-tam możnaby poprawić... Choć pite w w/w towarzystwie na tarasie z widokiem na Wisłę znacznie zyskuje .
              Wystarczyło napisać
              pite w w/w towarzystwie na tarasie z widokiem na Wisłę bezcenne

              Dzięki, pozdrawiam i zapraszam ponownie
              Last edited by Fala; 20-06-2012, 12:16.
              Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
              Admin ma zawsze rację

              PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, nieprzesadnie mętny, ale mieści się w granicach stylu. [4]
                Piana: Średnio wysoka, opada do grubej warstwy, trochę osadza się na ściankach. [4]
                Zapach: Silny, z potężnymi goździkami i odrobiną bananów, czuć też słodowość. Jest dobrze. [4.5]
                Smak: Piwo dość treściwe, z niezłą słodowością, która przechodzi w genialną chlebowość i trochę zbyt wysoką goryczkę. [4]
                Wysycenie: Wysokie, w sam raz jak na styl. [5]
                Opakowanie: Butla 1l kupiona w browarze. Etykieta ogólna, krawatka konkretnie do tego piwa. [4]
                Uwagi: Pite 17 sierpnia 2012 r.

                Moja ocena: [4.225]

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Foto:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎