Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Jurajskie Pszeniczne Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pizmak666
    Senior
    • 12-2006
    • 1898

    Browar na Jurze, Jurajskie Pszeniczne Ciemne

    Testowa warka dla zaprzyjaźnionych lokali.Nie jest to jeszcze kwintesencja gatunku ale jest ok.Lekko ciemne,troszkę kwaskawe,lekki banan i goździk.Nagazowanie ok, posmak lekko alkoholowy.Ma się pojawić się na początku niestety tylko we flaszkach.
    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    W butelkach widziałem po raz pierwszy 17.09.2011 w Krakowie.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Gringo
      Senior
      • 07-2007
      • 2151

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny bursztynowy wpadający w brąz, zamglony. [4]
      Piana: Na początku obfita, gęsta, biała, do końca pozostaje kożuch ok 5mm, oblepiająca szkło. [4.5]
      Zapach: Trochę niezbalansowany, mieszanka cytrusów, w tle jakiś chleb, dużo bananów. Mdły trochę tępawy. [3]
      Smak: Zdecydowanie leszy od zapachu, wyczuwam mocne banany, goździki ledwo co, troszkę kwaskowate. Końcówka taka aksamitna. Miałem dać 4,5 ale z czasem to piwo staje się tak jak w zapachu trochę mdławe. [4]
      Wysycenie: W najlepszym porządku. [5]
      Opakowanie: Wzór w stylu ostatniej czwórki z Zawiercia. Karczma u Stacha, kłosy pszenicy, brązowe kolory zlewają się trochę z kolorem butelki. Pełna informacja, minus cały punkt za goły kapsel. [3.5]
      Uwagi: Nie jest to wybitne piwo ale dla mnie bardzo smaczne. Będzie powtarzane jak tylko zwiększy się dostępność.

      Moja ocena: [3.725]
      Last edited by Gringo; 06-10-2011, 19:18.

      Comment

      • Gringo
        Senior
        • 07-2007
        • 2151

        #4
        Uzupełniając wątek...
        Attached Files

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ładny, choć może nieco za jasny i za mało mętny jak na swój gatunek, ale mi się podoba. Ciemny bursztyn. [4]
          Piana: Wysoka, gęsta, czapiasta i trwała. Ideał. Nic dodać nic ująć. [5]
          Zapach: Kwaskowy, cytrusowy, świeży, drożdżowo-goździkowy. Nutki palone i karmelowe trochę schowane. Bananowośc również tylko delikatnie zaznaczona. Bardzo ładny choć trochę jednowymiarowy. [4]
          Smak: Lekki, orzeźwiający i kwaskowy. W tle już wyraźniejsza bananowośc i goździki. Ciemne akcenty nieco ukryte, pojawiają się wyraźniej pod koniec. Bardzo dobra pszenica. [4.5]
          Wysycenie: Wysokie, ale drobne. Świetnie trzyma pianę. Pije się bardzo przyjemnie. [5]
          Opakowanie: Etykieta w stylu Zawiercia. Trochę razi brak konsekwencji w nazewnictwie - jeśli Zawiercie to Zawiercie a nie znowu jakieś Jurajskie. Nie wpływa to dobrze na wizerunek marki. Kapsel goły, parametry na kontrze podane dokładnie. [3.5]
          Uwagi: Solidna i porządna ciemna pszenica smakująca praktycznie jak jasna
          Ale najważniejsze, że Browar na Jurze po raz kolejny mnie nie zawiódł.

          Moja ocena: [4.325]
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • CyboRKg
            Senior
            • 04-2010
            • 593

            #6
            Duzo osadu na dnie butelki - az tyle nie widzialem w zadnym pszeniczniaku. Po wlaniu koncowki do szklanki wygladalo to jak mul - ale nie zniechecilo mnie do wypicia
            Delikatny pszeniczny smak, lekko kwaskowe; leciutki gozdzik, banan ledwie wyczuwalny. Troche za malo tresciwe. Po browarze Na Jurze i za te cene (5,50zl) oczekiwalem wiecej...
            "Jedno pivo ne vadi!"
            "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

            Comment

            • reveur
              Member
              • 01-2011
              • 51

              #7
              zgadzam się z tym, że treściwość mogłaby być większa nie mniej jednak przyjemnie się piło w słoneczne jesienne popołudnie dałbym 4
              IPA, AIPA, EPA andALE!!!:D

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Mocno zmętniały ciemno-miodowy wpadający w brąz. [4]
                Piana: Gęsta przy nalewaniu. Utrzymuje się do końca konsumpcji na powierzchni z tendencją do osadzania się na ściankach. [4]
                Zapach: Słodowo-drożdzowy, z elementami kwaskowatości. Włożyłem niemal nos w pianę ale nie potrafię poczuć poza tym większej głębi. [3.5]
                Smak: Ciekawe wrażenie dotyczące słodu - na początku silny aromat zbożowy za moment kończy się jakby palonym ryżem preparowanym. Sporo kwaskowatości, niemal niewyczuwalna goryczka chmielowa. Smak jak dla mnie zbyt płaski. [3]
                Wysycenie: Za niskie. Piwo jest przez to zbyt tępe i pozbawione symbolicznej kropki nad i. Najsłabszy element. [2.5]
                Opakowanie: Bardzo przyjemne, stylowe. Dobry dobór kolorów i tematów. Zdecydowanie mogące kojarzyć się z charakterem piwa. Plus za treści na kontrze, minus za dziadowski kapsel od oranżady. [4]
                Uwagi: Jurajskie Pszeniczne Ciemne mogłoby być bardzo dobrym piwem z pomysłem. Zbyt duża kwaśność, złe zbilansowanie składu i małe wysycenie czynią z niego zaledwie piwo przeciętne.
                I tak siedzę sobie teraz z tym ryżem preparowanym na podniebieniu...

                Moja ocena: [3.35]
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • M-kwadrat
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 304

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny bursztyn, opalizujący, trochę takie "matowe" czy "zszarzałe" w odbiorze. [4.5]
                  Piana: Piana biała, drobna, średnio obfita, niestety bardzo szybko opadła. Jak na pszenicę to zdecydowanie za mała i za krótkotrwała. [3]
                  Zapach: Goździkowo-drożdżowy, leciutko czuć cytrusy, delikatnie banany, całość mało intensywna. [4]
                  Smak: Smak dość pełny, oprócz pszenicznej kwaskowatości jest też słodycz karmelu. [4]
                  Wysycenie: Jak na piwo pszeniczne to gazu niewiele. [3]
                  Opakowanie: Butelka 0,5l. Spójne stylistycznie etykieta, krawatka i kontra. Na etykiecie widok budynków i skałek jest OK ale dolna część z kłosami na ciemno-czerwonym tle już mi się mniej podoba. Podany pełny skład, ekstrakt, alkohol, informacje o browarze (w składzie błędnie umieszczone względem siebie spacja i przecinek). Trochę przygaszona etykieta - mało widoczna. Kapsel goły. Nie wiem czemu browar wypuszcza teraz piwo bardzo podobne do serii poprzednich ale nazwa ina? [4]
                  Uwagi: Partia z datą ważności 23.03.2012. Kupione za 4,99 w poznańskich Piwach Świata.

                  Moja ocena: [3.875]
                  Pozdrawiam, Maciek

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Wygląda jak zmętniony miód gryczany. Jest nieco zbyt przejrzyste. [4]
                    Piana: Pięknie nalewa się drobna, 5 centymetrowa czapa i stopniowo, proporcjonalnie do czasu redukuje się do kołderki na piwie. [4.5]
                    Zapach: Przewaga bananów, w tle goździki nieco zlewające się z czymś karmelowo-słodkawym. Mimo to bardzo orzeźwiający. [4]
                    Smak: W pierwszej chwili dziwi niezbyt duża treściwość, taka na średnim poziomie. Po tym następują typowe bananowo-goździkowe smaki, z przewagą tego drugiego. Wyczuwalna lekka kwasowość i karmel. [4]
                    Wysycenie: Niestety za niskie. Nie jest to tragedia ale bąbelków brakuje. [3.5]
                    Opakowanie: Ten styl właśnie pasuje mi do ciemnej pszenicy, mam wrażenie, że pod takie piwo była projektowana seria. Brak kłosów, łanów i żniwiarzy też jest atutem. Nazwa i "widoczek" nie gryzą się. [4.5]
                    Uwagi: Fajna pszenica. Może nazbyt mdława - w aromacie przez karmelowość, w smaku przez za małe wysycenie - ale przynajmniej nie kwaśna.
                    Mam nadzieję, że nie stanie się jak w przypadku Jasnego i dalsze warki będą nie gorsze.

                    Moja ocena: [4.05]

                    Comment

                    • Kwadri
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 1216

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny brąz, mętny. [4.5]
                      Piana: Drobna, średniowysoka, lekko beżowa. Po kilku minutach opada do cienkiej warstwy, później gruby pierścień. [4]
                      Zapach: Średniointensywny, dużo bananów i karmelowe tło. Całkiem ładny, choć rzeczywiście nieco za słodki. [4]
                      Smak: Lekka kwaskowość zmieszana z delikatną, karmelową słodyczą i pszeniczno-bananowymi posmakami. Całość wieńczy dość mocna goryczka z goździkami w tle. Smaczne. [4]
                      Wysycenie: Jak na pszenicę to nie jest duże, ale lekko podszczypuje. [3.5]
                      Opakowanie: Utrzymane w stylu ostatnich nowości z Zawiercia. Parametry podane, kapsel golas. [4.5]
                      Uwagi: Z datą 23.03.2012. Kupione w tyskim Świecie Piwa.

                      Moja ocena: [4.025]
                      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                      Comment

                      • danhaj
                        Senior
                        • 04-2010
                        • 619

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny bursztyn, dość klarowny jak na niefiltrowane piwo [3.5]
                        Piana: Piana drobnopęcherzykowa, ładnie się objawia, ale chyłkiem znika [3.5]
                        Zapach: Pewna nuta świeżości, przebijająca się ostatecznie przez mix bananów i jakichś karmelowo-słodkawych natręctw. [3.5]
                        Smak: Kwaskowate, ponadto typowe dla raczej jasnej pszenicy smaki. [3.5]
                        Wysycenie: Średnie, powinno być więcej, psuje to nieco odbiór piwa. [3.5]
                        Opakowanie: Etykieta ładnie skomponowana, chociaż za każdym razem jak na nią patrzę (jeszcze przed wypiciem ) to wydaje mi się, że tam z tyłu to nie skała a niedźwiedż czai się z prawej [5]
                        Uwagi: Poprawne piwo, nad którego chociażby harmonią i treściwością warto jeszcze popracować. Cieszy kolejna próba wyjścia poza schemat i uwarzanie piwa mniej typowego dla polskiego rynku.

                        Moja ocena: [3.575]
                        Last edited by danhaj; 11-11-2011, 15:36.
                        Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                        www.czechforum.pl

                        Comment

                        • Czapayew
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 1966

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnokawowy, lekko mętnawy, ładny [4.5]
                          Piana: Trwałość do poprawki. Poza tym - wszystko w porządku - gęsta, wonna, lekko beżowa. [4]
                          Zapach: Bardzo subtelny z nutami goździków i palonego słodu. [4.5]
                          Smak: I tu lekka zagwozdka - na pierwszy plan wysuwają się nuty palone rodem z koźlaków. Goździki schowane, ale obecne. [4]
                          Wysycenie: Dobre. [4]
                          Opakowanie: "Karczma u Stacha" na tle Okiennika Wielkiego - to na etykiecie. Mnie martwi goły kapsel [4]
                          Uwagi: Kupione w "Karczmie u Stacha". Ciekawe, rzekłbym nietuzinkowe. Inne niż dunkel weizeny, które do tej pory piłem.

                          Moja ocena: [4.2]
                          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                          www.zamkoszlaki.com
                          www.piwnekapsle.net

                          Comment

                          • kwl
                            Member
                            • 08-2009
                            • 53

                            #14
                            W składzie jest podany słód pRZeniczny

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9729

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Herbaciany, delikatnie mętny. [4]
                              Piana: Białokremowa, drobna, niewysoka, niezbyt trwała. [3]
                              Zapach: Słodowy, lekki palony karmel, w zasadzie nie ma akcentów pszenicznych. [3.5]
                              Smak: Karmel i słód z akcentem bananowym i śladem cytrusowym. Ciekawe i smaczne, chyba jednak odbiegające dość daleko od stylu. [4]
                              Wysycenie: Wydaje się być optymalne dla ciemnej pszenicy. [4]
                              Opakowanie: W stylu browaru, może być. Kapsel jakiś poważniejszy by się przydał... [3.5]
                              Uwagi: Cieszę się na kolejny polski dunkel-weizen, gatunek to śladowy. W tym przypadku (i nie tylko w tym) to jeszcze długi marsz nas czeka...

                              Moja ocena: [3.7]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎