Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Midtfyns, Double IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Midtfyns, Double IPA

    Butelka 0,5 litra, alkohol 9,2 %, eks. brak, kapsel goły czarny
    Kolor - miedziany, mętny
    Piana - drobna, lekko brudna, wysoka i trwała
    Zapach - ostry chmielowo-słodko-ziołowy
    Gaz - okey
    Smak - mocno słodkie i mocno gorzkie, smaczki owocowo-miodowe wyraźne, alkohol ukryty
    Gęste, esencjonalne, smakowite. Warto . Dla mnie rewelacja.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3824 - moje 1884 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Midtfyns Bryghus to minibrowar założony w 2004 roku w miejscu wcześniejszego sklepu mięsnego. W roku 2006 właścicielem przedsięwzięcia został niejaki Eddie Szweda, który zawiaduje nim do dziś.

      Double IPA była najlepszą imperialną IPĄ konkursu World Beer Awards w 2012 roku. Parametry pozostały bez zmian. Chmiele: Cascade, Chinook, Centennial.

      Barwa brązowo-bursztynowa, o wysokim stopniu nieklarowności.
      Żółtawa piana. Wysoka, niejednorodna, dziurawa, strzępiasta. Fantazyjnie okleja szkło.
      W aromacie cytrusy i owoce południowe mieszają się z trawą oraz chlebowymi słodami. Odrobina drożdży i alkoholu podsumowuje bukiet.
      Smak początkowo atakuje wyraźną, mocną goryczką, która utrzymuje się bardzo długo w posmakach. Dopiero po chwili pojawiają się owocowe, słodkawe nastroje oraz słodowe zbożowe nuty. Finisz wytrawny. Alkohol delikatnie wyczuwalny. No... ta goryczka daje się jednak na dłuższą metę we znaki. Zalega ostrą, piołunową, ziołową ciężką nutą...
      Nasycenie gazem średnie w kierunku niższego.
      Butelka jak powyżej. Słoń na etykiecie. Kapsel firmowy z nazwą browaru.

      Według mnie to dość męczące w smaku piwo, choć posiadające zachęcający aromat. Dawno nie spotkałem się z tak intensywną i zalegającą gorzkością. Dla koneserów jedynie. Zgorzkniały daję 7 w skali 1-10.
      Last edited by wpadzio; 14-12-2016, 16:05.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎