Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Trybunał Miodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Sulimar, Trybunał Miodowe

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: kolor ciemnożółty, bardzo mętne, pewnie to od miodu, bo niby naturalny ale czy aż tak? [4]
    Piana: czapowata zaraz po nalaniu, zaraz po pierwszym łyku została tylko cienka warstwa na piwie, nie osadza się na szkle [2.5]
    Zapach: zapach intensywny, dość przyjemny, nie nachalny zapach miodu ale brak mi wyraźniejszego zapachu piwa [4]
    Smak: dość miłe w smaku ale brak mu pełności i treściwości, na pierwszy ogień idzie posmak miodowy, jak to powiedziala moja połówka - smak sztucznego miodu z lat 80-tych, potem w tle jakaś nikła goryczka, ot i tyle [3]
    Wysycenie: troche za duzo, im cieplejsze, tym babelki za mocno kłuja w język [3]
    Opakowanie: Nowa szata graficzna podoba mi się, do tego dedykowany kapsel [5]
    Uwagi: da się wypić bez problemów ale na rynku są lepsze miodowe piwka

    Moja ocena: [3.45]
    Attached Files
    Last edited by becik; 30-09-2011, 20:14.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • kishar
      Senior
      • 10-2003
      • 1691

      #3
      Ta etykieta troch mi przypomina Trybunalskie z Perły, coś Sulimar ma problemy z własnymi pomysłami, tylko czekać jak mu ktoś sprawy wytoczy.

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Przybrudzone złoto, strasznie mętne. [3.5]
        Piana: Wysoka, trwała i kremowa. [4.5]
        Zapach: Jakbym otworzył słoik miodu, zapach całkowicie zdominowany przez ten słodki zapach, innych zapachów nie odnotowałem. [4]
        Smak: Strasznie słodkie, ciężkie, goryczka pod koniec każdego pociągnięcia z kufla wyraźnie zaznaczona. [3.5]
        Wysycenie: Bez zarzutu, lubię jak bąbelki delikatnie szczypią w język. [4.5]
        Opakowanie: Dziwna etykieta, jednak przykuła moją uwagę, na początku myślałem, że to nowa odsłona Trybunalskiego Miodowego, a tu całkiem inne piwo. [3.5]
        Uwagi: Generalnie bez większych zarzutów, niezłe miodowe piwko.

        Moja ocena: [3.825]
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złocisty, mętny, miodowy. Bardzo ładny. [4.5]
          Piana: Niewysoka i dość szybko znikająca. [2]
          Zapach: Ładny zapach naturalnego miodu bardzo przypomina mi Ciechana. Poza tym troche jakby metaliczno-mineralna orzeźwiająca nuta. [4]
          Smak: Miód w smaku bardzo wyraźny, ale nie dominujący, nie zalepia słodyczą. Piwo jest orzeźwiające, a nuty miodowe tylko dodają mu smaczku. Wciąż pozostaje nieco metaliczny posmak rodem z Brackiego, ale absolutnie nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie świetnie orzeźwia. [4]
          Wysycenie: Dosyć spore, może nieco zbyt wysokie, ale pije się nieźle. [4]
          Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, nietypowa jak na polski rynek butelka, śliczny dedykowany kapsel, komplet info na kontrze. Drażni, podobnie jak w Trójsłodowym, pseudo staropolski język - nie wypada to dobrze. Poza tym wszystko pięknie. [4]
          Uwagi: Bardzo smaczne, lekkie i orzeźwiające piwko miodowe. Nie zalepia i świetnie gasi pragnienie. Jedno z lepszych na rynku. Piwo na 4.

          Moja ocena: [3.825]
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, mętny. Pasuje do miodowości . [4.5]
            Piana: Kremowa, bąblasta, średniowysoka, ale nietrwała... [3]
            Zapach: Po otwarciu miód buchnął spod kapsla i tak mu już zostało. [3.5]
            Smak: Tu też miód i miód, ale nie jestem pewny, czy naturalny on Ci. Pod warstwą miodu piwo okazuje się płaskawe i jakby wodniste...? [3]
            Wysycenie: Niewysokie, nawet biorąc pod uwagę charakter piwa, chyba nieco za niskie. [3.5]
            Opakowanie: Bardzo podobne do trójsłodowego "brata", ale w miodowej tonacji. Wszystko jest na miejscu, dopracowane, mały minus za literaturę... . [4.5]
            Uwagi: Jakieś takie ogólnie lepkawo-miodowate.
            Szczególnie mi nie podeszło, choć się starałem...

            Moja ocena: [3.35]

            Comment

            • Czapayew
              Senior
              • 10-2002
              • 1966

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnozłoty, miodowy, mętne. [4]
              Piana: Słabo - na początku dość gęsta i obfita, szybko jednak znika. [3]
              Zapach: Dominujące nuty winno-miodowe, lekko sztucznawe. [3.5]
              Smak: Jest miód, ale niezbyt natrętny, do tego nuty owocowe i lekko schowana goryczka. [4]
              Wysycenie: Na początku bąbelkuje obficie, ale szybko się wybąbelkowuje. [3]
              Opakowanie: Podobnie jak w "Trójsłodowym" - dopracowana etykieta, dedykowany kapsel. [5]
              Uwagi: Kupione w "Whisky&Spirit". Poprawne miodowe piwo - bez rewelacji, ale też niewiele można mu zarzucić.

              Moja ocena: [3.725]
              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

              www.zamkoszlaki.com
              www.piwnekapsle.net

              Comment

              • szu29
                Member
                • 04-2011
                • 98

                #8
                Zapach mocno miodny ,smak trochę mniej i dobrze bo nie zamula jak co niektóre Trochę goryczki , która wnosi ze sobą pytanie, o naturalności tego trunku. Nieźle ale nie zachwyca. Takie 4/5 na szynach.
                http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

                Comment

                • swiera
                  Junior
                  • 07-2011
                  • 26

                  #9
                  WITAM. kupiłem te piwko bo myslalem ze to Trybunalskie na pierwszy rzut oka, stało na najwyzszej półce wiec poprosilem pania sprzedającą o trybunalskie , a teraz tak patrze na butelke a to co innego . Plagiatem smierdzi bardzo

                  Comment

                  • canigggia
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 451

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: złoto-miodowy, bardzo mętny. [5]
                    Piana: kremowa, wysoka, mocno pęcherzykowa, średniej wielkości pęcherze, zostawia ciekawe osady [4.5]
                    Zapach: słodki, miodowy, wyczuwalne leciutkie nutki chmielowe [4.5]
                    Smak: niezbyt intensywny, słodkawy na całej długości, miodowy ale nie mocno, w środku i szczególnie na finiszu wyczuwalna przemiła goryczka [3.5]
                    Wysycenie: Moim zdaniem za duże, ostro szczypie w jęzora [3]
                    Opakowanie: Najwspanialsza etykieta na polskim rynku browarnym, dopracowana pod każdym względem. Kapsel też rządzi. [5]
                    Uwagi: Całkiem ciekawa nowość od Sulimara. Jest to miodowe na pewno dla tych, którzy wolą goryczkowe piwa i dla których Ciechan Miodowe, czy Miodne z Kormorana są za słodkie.

                    Moja ocena: [4.075]
                    Browarnik Tomek
                    TomCani

                    Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: mętny pomarańcz, nie zachęcił mnie do konsumpcji [3]
                      Piana: na początku jest mała, potem szybko znika, bez śladów na szkle [2]
                      Zapach: kwaśny, odpychający, chmiel słabo wyczuwalny [2]
                      Smak: smak herbaty z cukrem i miodem, bardzo kwaśne, nie zachęca do picia [2]
                      Wysycenie: zdecydowanie brakuje gazu [1.5]
                      Opakowanie: etykieta dopracowana, podane parametry, kapsel dedykowany, z tyłu bełkot marketingowy [4]
                      Uwagi: Najgorsze miodowe jakie piłem. Sulimar wyraźnie psuje się

                      Moja ocena: [2.125]
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • Kwadri
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1216

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnozłoty, mętny. [4.5]
                        Piana: Drobna, średniowysoka, ale błyskawicznie opada do cieniutkiej warstwy. Chwilę później tylko cienki pierścień. [3.5]
                        Zapach: Miodowy, w tle nieco słodu. [4]
                        Smak: Treściwy początek z nienachalną słodyczą od miodu. Powoli dociera goryczka i dobrze równoważy się z miodowym początkiem. W finiszu zostaje posmak goryczki. Wypiłem z przyjemnością. [4]
                        Wysycenie: Raczej delikatne, ale nie brakuje. [4.5]
                        Opakowanie: Ładna etykieta, kapsel również, podobne do Trybunału Trójsłodowego. Na kontrze podane parametry i skład. [4.5]
                        Uwagi: Partia z datą 13.03.12.

                        Moja ocena: [4.025]
                        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: bursztynowe, bardzo mocno mętne, jak weizen. [4]
                          Piana: raczej skąpa, drobna, opada do cienkiej warstewki. [3.5]
                          Zapach: miodowy i to by było tyle. [4]
                          Smak: wyraźny aromat miodu. Paradoksalnie jest mniej słodkie od Trójsłodowego. Goryczka niska. [4]
                          Wysycenie: niskie, do średniego. [4.5]
                          Opakowanie: generalnie niezłe, drażni mnie infantylny herb ze szlachciurami. [4]
                          Uwagi: Kolejne miodowe na rynku, ale przyczepić się nie ma do czego.

                          Moja ocena: [3.975]
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jak w weizenach - mocno mętny, wpadający w pomarańcz. [5]
                            Piana: Niska, piwo dało się wlać na raz bez zachowywania ostrożności przy nalewaniu. Opada do bardzo marnych resztek, niemal nic nie zostaje na ściankach. [2]
                            Zapach: Nic poza miodem. Owszem, wydaje się on przyjemny i prawdziwy, ale zapach jest zbyt jednowymiarowy. [3.5]
                            Smak: Piwo jest gęste i treściwe. Miodowość nie jest przesadna, piwo nie jest też za słodkie. Po chwili pojawiają się lekkie akcenty kwiatowe i słaba goryczka. [4]
                            Wysycenie: Za wysokie. [3.5]
                            Opakowanie: Etykieta mi się podoba, bo lubię taką kolorystykę i wzornictwo. Punkty będę jednak odejmował, bo kapsel odcina się kolorystycznie, a na kontrze jest za dużo banialuków napisanych pseudo archaizującą polszczyzną. [3.5]
                            Uwagi: Nie jest źle. Piwo nie jest za słodkie, dobrze orzeźwia.

                            Moja ocena: [3.625]

                            Comment

                            • von_scheisse
                              Senior
                              • 02-2012
                              • 488

                              #15
                              Piwo całkiem przyzwoite. Barwa: ciemnozłota lub jasnobursztynowa, umiarkowanie mętne. Smak: miodowy (choć nie przesadny) początek, potem leciutki posmak owoców, na końcu słód i delikatna goryczka. Piwo niezbyt treściwe. Piana obfita i ładna, ale szybko ginie do obwódki, choć zostawia ślady na szkle. Zapach dla mnie bardzo niewyraźny.

                              Ogólnie piwo oceniam jako dobre.
                              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎