Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Ciemny Pszeniczny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Sulimar, Cornelius Ciemny Pszeniczny

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: brudno-brązowe, mętne [5]
    Piana: jasnobeżowa, gęsta, czapowata, opada powoli ale w zauważalnym tempie, osadza się na szkle malutkimi drobinkami [3.5]
    Zapach: dość mocny, miła pszeniczno-owocowa nuta [4.5]
    Smak: dość gęste, treściwe, pełne, miły leciutki chlebowy posmaczek przeplatanymi z lekko kwaśnawą nutą, obecną ale nie nachalną, w tle leciutki posmak drożdży [4.5]
    Wysycenie: mogłoby by byc ciut mniejsze, babelki sprawiają, że momentami piwo jest za ostre [4]
    Opakowanie: cała nowa seria Corneliusów podoba mi się, do tego dedykowany do piwa kapsel [5]
    Uwagi: Fajny produkt, wart ponownego sięgnięcia

    Moja ocena: [4.425]
    Attached Files
    Last edited by becik; 03-10-2011, 15:58.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Feti
      Senior
      • 10-2010
      • 801

      #3
      Kot przepiękny.

      Comment

      • Maremali
        Senior
        • 05-2002
        • 1953

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
        Kot przepiękny.
        chyba ma chęć na pianę
        http://maremali.web-album.org/

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9731

          #5
          Niebanalna fotka, naczynie do pszenicy też lekko niebanalne...

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            ator, ator, ator.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12171

              #7
              Aromat - wyczuwalne drożdże, słód z lekkimi owocami
              Barwa- brunatno-brązowa
              Piana - wysoka, gęsta, beżowa, średnia trwałość
              Wysycenie - choć trochę musuje, to jak na pszenicę niskie
              Smak - słodowa baza, kwaśność, ale nie taka pszeniczno cytrusowa, dla mnie zbyt dominująca, w tle jakby kawowe nuty, po ogrzaniu bardziej karmelowe. Niezbyt to wszystko zbalansowane. Może to kwestia doboru słodów.
              Treściwość - dość wysoka.

              Wypiłem bez specjalnego zachwytu, ale też bez skrzywienia. Chyba powrócę do niego, bo ciemna pszenica, to na naszym rynku w sumie nowość i akurat ten produkt Sulimaru może być ciekawy.

              Drink-Hala, Wrocław

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Mętne, ciemna herbata. [4.5]
                Piana: Gęsta, drobno pęcherzykowata ale trochę zbyt mała jak na pszenicę. [4]
                Zapach: NIe jest nieprzyjemny ale też nie ma tu charakterystycznych cech pszenicy. W tle kwaskowatość. [3]
                Smak: Delikatna kwaskowatość, w tle kawowa paloność, delikatny grejpfrut. Pijalne, pełne. [4]
                Wysycenie: W sumie OK. [4]
                Opakowanie: Mnie ta tandetna kolorystyka i wzornictwo nie przekonuje. Do tego to "złoto z..." przy piwach ciemnych... [3]
                Uwagi: Zdecydowanie bardziej udane od KOźlaka z nowych propozycji Corneliusa.

                Moja ocena: [3.625]
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • Mikko
                  Senior
                  • 12-2008
                  • 583

                  #9
                  Ktoś napisał o delikatnej kwaskowatości - przez pierwsze parę sekund kwaskowatość (a raczej kwasowatość) jest tak silna i odrzucająca że pomyślałem o zepsutym egzemplarzu i zlewie. Dalej jest mniej dramatycznie ale zamiast kwasu dochodzi nieznośny smak karmelowego przepalenia (w zapachu też), jakby miks koźlaka z pszenicą. (chociaż nie piłem Sulimarowego koźlaka jeszcze). Na razie słabo, spróbuje za jakiś czas, jeśli to piwo się uchowa na rynku.

                  Comment

                  • CyboRKg
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 593

                    #10
                    Dziwny to pszeniczniak. Kolor wyjatkowo ciemny. Smak wytrawny, kwaskowy; czuc suszone owoce. Pod wieloma wzgledami przypomina "Corneliusa Kozlaka".
                    Duzy plus za piane - idealna, az do brzegu szklanki
                    "Jedno pivo ne vadi!"
                    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9731

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Rubinowoherbaciany, mętny. [4]
                      Piana: Chudzina... Początkowo przez chwilę wysoka, beżowa, drobna, ale po kilku minutach nie ma śladu. Tak pszenicy się nie godzi. [2.5]
                      Zapach: Słodowy, trochę karmelu, trochę grejpfruta. [3.5]
                      Smak: Goryczka, lekki kwasek, ślad słodu palonego i minimalny powiew karmelu. W sumie ciekawy nawet, ale dość daleko to od pszenicy ciemnej... [3]
                      Wysycenie: Jak na pszenicę, to niezbyt wysokie, ale - w sumie - do ciemnej pszenicy może być. [4]
                      Opakowanie: NRW, dedykowany kapsel, parametry podane, wzornictwo w nowej linii browaru. Mnie nie urzeka, ale ogólnie nieźle. [4]
                      Uwagi: Duży szacunek za podejście do tematu ciemnej pszenicy, ale - jak na razie - to jeszcze długo nie to...

                      Moja ocena: [3.275]

                      Comment

                      • Siemion
                        Member
                        • 07-2008
                        • 67

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Kolor jest ładny, brązowy, a pod światło ciemny karmazynowy. Ale też nigdy nie piłem ciemnego pszeniczniaka, który byłby aż tak ciemny. Dlatego nie daje 5 - za pewną niezgodność ze stylem. [4.5]
                        Piana: Najmocniejsza strona tego piwa. Zwarta, trwała, przyjemnie beżowa. [5]
                        Zapach: Brakuje nut owocowych, typowych dla pszenicznych piw. Jest za to karmel, a raczej zapach karmelkowy. [3.5]
                        Smak: Owocowość, niewyczuwalna w zapachu, jest obecna w smaku. Ale na drugim planie. Na pierwszym jest karmelowość i kwasowość. Ogólnie jednak piwo jest mało wyraziste, ale przy tym też jakieś nieharmonijne. [3]
                        Wysycenie: Wysokie, właściwe dla stylu. Ja za tak nagazowanym piwem niestety nie przepadam. [4.5]
                        Opakowanie: Nie jestem zwolennikiem tak zdobnych etykiet, ale za spójność szaty graficznej na wszystkich piwach z Piotrkowa i za jakość wykonania daje wysoką ocenę. [5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.625]

                        Comment

                        • woosaa
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 1548

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: lekko mętny,jakby brązowy [4]
                          Piana: jasnokremowa,trwała i gęsta,pod koniec utworzyły się kratery [4.5]
                          Zapach: bardzo ładny i intensywny aromat bananowo-kwiatowy [4.5]
                          Smak: trochę bananów i gożdzików,trochę ciemnego słodu,trochę delikatnej goryczki-niby OK,jednak pije się ciężko(może to wina zbyt małego gazu?) [3.5]
                          Wysycenie: za słabe,szkoda! [3]
                          Opakowanie: podoba się szata graficzna,jest info o piwie,firmowy kapsel [5]
                          Uwagi: Piwko ciekawe i do powtórki.mam nadzieję że następne będą lepiej nagazowane.PZDR

                          Moja ocena: [4.025]
                          mb WOS

                          Comment

                          • coldfire
                            Senior
                            • 01-2008
                            • 374

                            #14
                            Czy mi się zdaje, czy to pierwsza ogólnodostępna polska ciemna pszenica?

                            Piwo ma swoje wady. Jest zbyt słodowe, zbyt ciężkie w smaku; brakuje orzeźwiającego tła.
                            Z drugiej jednak strony ciemne słody (szczególnie karmel i szczególnie przed ogrzaniem) za słabo zaznaczone.
                            Niemniej jednak pierwsze koty za płoty - da się wypić, choć do zachodnich wzorców trochę brakuje.
                            Piwa i pacierza nie odmawiam

                            Comment

                            • CyboRKg
                              Senior
                              • 04-2010
                              • 593

                              #15
                              W tym samym czasie ukazalo sie tez "Jurajskie Pszeniczne Ciemne".
                              "Jedno pivo ne vadi!"
                              "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎