Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Szoko

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Kormoran, Szoko

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    #2
    przemianowuję na aromatyzowane.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Lesnick
      Senior
      • 03-2010
      • 153

      #3
      Zapach mocno czekoladowy, w smaku czekolada z wanilią. Piana dość obfita i opadająca pomału. Gdzieś tam w oddali małe co nieco goryczki. Czy to jest piwo?

      Comment

      • eutanatos
        Member
        • 11-2010
        • 43

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brązowy, czekoladowy. Przejrzysty, pod światło jasny brąz z wiśniowymi refleksami. [4]
        Piana: Gęsta, brudnobiała. Utrzymuje się długo, redukując powoli do cieniutkiej warstwy. Zostawia na kuflu małe chmurki. [4]
        Zapach: Mam mały problem z oceną zapachu. Nie czuje tu ani chmielu ani słodu ani nic co kojarzyło by mi się z piwem. Czuje za to cudowny, intensywny zapach czekolady którą uwielbiam. W tle czuje wanilie. [4]
        Smak: Podobnie jak zapach. Piłem niedawno czekoladę która smakowała mniej czekoladowo niż to piwo. Piłem czekoladowego szejka, który smakował mniej czekoladowo. Tu jest mnóstwo czekolady i troszkę wanilii. Osoby szukające więcej piwa w piwie mogą odjąć śmiało 2 punktu od oceny. [4]
        Wysycenie: Chyba troszkę za wysokie. Piwo syci delikatnie, gaz pracuje cały czas. Mocno pracuje. [3.5]
        Opakowanie: Etykiety na butelce to po prostu elegancja. Złote litery na czarnym tle, trochę czerwieni. Bardzo gustowne, takie wielkosalonowe. Wszystkie informacje na miejscu, tradycyjnie trochę marketingu. [4.5]
        Uwagi: Piwem można popijać produkty z grilla, można popijać kebab i pizze. Tym piwem można popijać sernik, jabłecznik, pączki lub lody. Dla tradycjonalistów rzecz nie do przyjęcia i herezja. Mam świadomość, że większość ocen będzie o połowę niższa niż moja. Sam nie pojmuje, ale mi po prostu smakuje i od czasu do czasu na pewno kupie, np. zamiast snikersa .

        Moja ocena: [4]

        Comment

        • canigggia
          Senior
          • 10-2009
          • 451

          #5
          post do wywalenia
          Last edited by canigggia; 19-10-2011, 08:34.
          Browarnik Tomek
          TomCani

          Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

          Comment

          • canigggia
            Senior
            • 10-2009
            • 451

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: burgund, klarowny. [4.5]
            Piana: wysoka, kremowa, mocno pęcherzykowa, duże pęcherze, średni czas opadania, zostawia przyjemne osady. [5]
            Zapach: baaaardzo intensywny, słodki, gorącej czekolady. [5]
            Smak: słodko-gorzka czekolada, odczuwalne nuty karmelowe, na finiszu lekka goryczka. [5]
            Wysycenie: optymalne. [4]
            Opakowanie: Etykieta w zupełnie nowym stylu, mniej swojska, mniej 'kormoranowa', a bardziej elegancka, szlachetna. Podoba się owszem, jakkolwiek, troszkę brakuje mi tej swojskości na butelce właśnie. [4.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.9]
            Last edited by ART; 19-10-2011, 10:28.
            Browarnik Tomek
            TomCani

            Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

            Comment

            • CyboRKg
              Senior
              • 04-2010
              • 593

              #7
              Wysoka piana, srednioziarnista. Zapach czekolady. Smakuje jak mrozona czekolada z bita smietana, a nie jak piwo! Przypomina "Magnusa Czekoladowego", ale jest mniej slodkie i bardziej tresciwe.
              Zapach dokladnie taki sam jak w "Kormoranie Ciemnym" z pierwszych warek. Wlasnie taki powinien byc "Kormoran Ciemny". Nie wiem dlaczego zrobili najpierw wodnistego cienkusza, a dopiero teraz to co byc powinno - ale juz pod inna nazwa.
              "Jedno pivo ne vadi!"
              "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

              Comment

              • wrednyhawran
                Senior
                • 07-2010
                • 1784

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny z ładnymi rubinowo-brązowymi prześwitami. [4.5]
                Piana: Dość trwała, niestety pęka grubymi bąblami i traci na wyglądzie. Po Kormoranie więcej się spodziewałem. [3]
                Zapach: Czekoladowo-kawowo-karmelowy. Bardzo przyjemny, tyle że nut piwnych brak. [4]
                Smak: Wyraźnie czekoladowe, ale nie za słodkie. Wyczuwalna kawa i wanilia. Niestety momentami piwo wydaje mi się zbyt wodniste. Na finiszu przyjemna lekko palona goryczka. [4]
                Wysycenie: Drobne, ale lekko szczypiące. [4]
                Opakowanie: Kormoran przyzwyczaił nas do pieknych opakowań, tym razem jest skromnie, ale z klasą. Na kontrze informacje kompletne. Kapsel firmowy. [4]
                Uwagi: Przyzwoite piwo aromatyzowane, choć jak na 16% ekstraktu to trochę zbyt wodniste. Rewelacji nie ma, przy większej treściwości byłoby super.

                Moja ocena: [3.925]
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • Kwadri
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1216

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnobrązowy, klarowny. Pod światło ciemnorubinowy. [4]
                  Piana: Beżowa, wysoka, średniobąblowa. Opada powoli do ochronnej powłoki, nieco oblepiając szkło. Długo zostaje gruby pierścień. [4]
                  Zapach: Intensywny, słodki zapach kakao zmieszany z wanilią. W tle delikatnie czuć ciemne słody. Dla mnie ładny, bo lubię czekoladę, ale czuć, że nieco sztuczny i za słodki. [3.5]
                  Smak: Słodki, czekoladowy początek. Powoli dociera delikatna, lekko palona goryczka z waniliowym tłem i zaczyna dominować w finiszu, nieco przygaszając początkową słodycz. Nie wydaje się jednak treściwe jak na ten ekstrakt. [4]
                  Wysycenie: Średniowysokie. [4.5]
                  Opakowanie: Proste, w czarno-złotych barwach. Kormoran przyzwyczaił mnie do ładniejszych. Pełny skład i parametry podane na kontrze. [3.5]
                  Uwagi: Oceniane jako aromatyzowane. Z datą 16-04-12.

                  Moja ocena: [3.825]
                  www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: mahoń i ciemna herbata, klarowne [5]
                    Piana: beżowa, zwarta, drobna, utrzymuje się dłużzsy czas, osadza się na szkle krzaczkami [4]
                    Zapach: miły, dość intensywny, gorzkiej czekolady [4.5]
                    Smak: dość treściwe, pełne, w smaku dominuje smak gorzkiej czekolady i wanilii, dopiero gdzieś w tyle można wyczuć leciutką owocową goryczkę [4]
                    Wysycenie: prawie, ze idealne, choć momentami coś tam kłuje w język i podniebienie [4.5]
                    Opakowanie: ciekawa etykieta wyróżniająca piwo na półce, brak mi tylko dedykowanego dla piwa kapsla [4.5]
                    Uwagi: Dobre smakowe piwo, wypiłem z przyjemnością szklaneczkę, resztę z przyjemnością wypiła moja połówka.

                    Moja ocena: [4.275]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 06-11-2011, 14:24.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Aleksandros
                      Senior
                      • 05-2011
                      • 352

                      #11
                      Etykieta jako żywo przypomina Köstritzer Schwarzbier.

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9732

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Pod światło rubinowy, ładny. [4]
                        Piana: Potężna, beżowa z lekko różowawym odcieniem, trwała, strzępy osadzają się na ściankach szkła. [4.5]
                        Zapach: Buchnął zaraz po otwarciu - rozpuszczone lody czekoladowe plus wanilia. Piwa nie wywąchałem... [3.5]
                        Smak: Iz nów czekolada i wanilia. Zero nawiązania do piwa... [3]
                        Wysycenie: Niewysokie, ale do rozpuszczonych lodów inne nie pasuje. [4]
                        Opakowanie: Jak na Kormorana, który nas nieco "rozpuścił" (jak te lody ), to słabiutko... [3]
                        Uwagi: Browarze Kormoran!
                        Nie idźcie tą drogą!
                        Zostawcie te lody i kompoty owocowe, skoncentrujcie się na PIWIE!

                        Moja ocena: [3.425]

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Uwagi: Browarze Kormoran!
                          Nie idźcie tą drogą!
                          Zostawcie te lody i kompoty owocowe, skoncentrujcie się na PIWIE!
                          Oby nie był to głos wołającego na pustyni .....piwnej
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • Hedin
                            Senior
                            • 02-2011
                            • 370

                            #14
                            Wziąłem łyk od Dagny i mi wystarczyło. Jak dla mnie prawie że tak paskudne, jak Kormoran Ciemny. Piły go przy mnie dwie kobiety, którym też zdecydowanie nie smakowało. Drażniący ten sztuczny aromat czekolady.

                            Comment

                            • Viktor
                              Senior
                              • 04-2002
                              • 617

                              #15
                              Szoko, kormoran

                              Piwo czekoladowe ( intrygująca nazwa chyba z skrót z rosyjskiego - szokolada ), dość treściwe, z przyjemnym zapachem i smakiem czekolady ( osobiście nie znalazłem tu chemicznych posmaków czekoladopodobnych), piana średnia, w oddali minimalne smaki piwne, wydaje się bezalkoholowe , chociaż etykieta informuje o 5,8 % alk.
                              Mimo, że preferuję pilsy to jednak jestem za tym , aby browary wprowadzały różne nowości tak jak to czynią niezrównane browary belgijskie.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎