Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Žamberk, Klub Alt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    Žamberk, Klub Alt

    Bardzo cieszę się, że udało mi się trafić w kralovo-hradeckim hostincu U Kohouta na owoc współpracy Petra Hoška, reprezentującego legendarny, "tajemniczy" Recesní pivovárek U Antéňáka (który uwarzył piwo) z otwartym na górnofermentacyjne eksperymenty browarkiem żambereckim.
    To chyba debiut czeskiego alta (?).

    Zaw. ekstr. 13%
    Alkohol według danych pracowników U Kohouta oscyluje między 4,9 a 5,2%

    Aromat - delikatny acz złożony, słodowy z nutami owocowymi i leciutkim chmielem
    Piana - piję teraz wersję nalaną do PETa, będąc w lokalu nie notowałem, ale była dość gęsta, drobniutkie pęcherzyki, oblepiała szkło
    Wysycenie - w normie
    Barwa - jasna herbata
    Smak - na pierwszym planie goryczka, przypominająca ejlową. Nie wiem jak się ma to wzorca gatunku, delikatne akcenty słodowe są przykryte bardzo przyjemną goryczką, zdecydowane posmaki orzechów włoskich. Po ociepleniu ujawnia się dodatkowa lekka słodowa owocowa słodowość. Jednak orzechy pozostają na pierwszym planie. Goryczka zalegająca w ustach.
    Treściwość - umiarkowana

    Smaczne piwo z charakterem, mi kojarzące się ejlami, to chyba dobrze? Jeśli kiedyś zostanie ponownie uwarzone i będę w okolicy - nie odpuszczę Ale czy będzie lub kiedy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak
  • Shedao
    Senior
    • 09-2007
    • 900

    #2
    Widzę że nie tylko mi to piwo kojarzyło się z ejlem

    Bardzo ciekawy trunek, lekki, z wyraźną goryczką oraz świetną pianą (walczyła dzielnie prawie do końca)

    Pite w Czeskim Raju; dzięki darekd za identyfikację. Z pewnością do powtórki przy najbliższej okazji.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12171

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
      Widzę że nie tylko mi to piwo kojarzyło się z ejlem

      Bardzo ciekawy trunek, lekki, z wyraźną goryczką oraz świetną pianą (walczyła dzielnie prawie do końca)

      Pite w Czeskim Raju; dzięki darekd za identyfikację. Z pewnością do powtórki przy najbliższej okazji.

      Biję się w piersi, ale wypity przez Ciebie egzemplarz to chyba jednak ejl (bo był lany wtedy w Czeskim raju). Dobrze Ci się kojarzyło. Okazuje się, że Żamberk warzy ejla. Sametovy ale ma podobno 14% ekstr. Rozmawiałem kiedyś z piwowarem żamberskim, p. Kalousem, piwa specjalne warzy okazyjnie. Wiedziałem o stoucie, pszenicy, alcie a teraz ten ale.... i kto jeszcze twierdzi że nudne piwa w Czechach, skoro 20 km od polskiej granicy takie perełki?
      Przepraszam za zamieszanie.

      Więcej o tym piwie tu:

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎