Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Lawendowa 8, Cafe Lamus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Balesss
    Member
    • 09-2012
    • 54

    #61
    Z tego co mi wiadomo, to właściciel obu lokali (nieruchomości), starego i nowego Lamusa, jest ten sam i oba mają być wynajęte. Więc pewnie będą dwie knajpy.
    Last edited by Balesss; 09-01-2013, 10:56.

    Comment

    • Antylop
      Senior
      • 10-2009
      • 1415

      #62
      Sachsenberg

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Już kilka dni temu podrzuciłem Lamusowi na FB temat sprowadzenia kurierem Sachsenberga. Może nie doczytali? W każdym bądź razie nie zauważyłem reakcji. Być może cena im nie odpowiada. A może chcą nas zaskoczyć?
      http://sachsenberg.webnode.cz/produc...-3x-pieprzowe/
      Prawdopodobnie chłopaki sprowadzą Sachsenberga
      Ps. Jakie są różnice w smaku pomiędzy pilsem a niefiltrowanym? Pewnie Pendragon pił obydwa.
      Last edited by Pendragon; 11-01-2013, 11:05.
      Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

      Comment

      • Antylop
        Senior
        • 10-2009
        • 1415

        #63
        Aktualizacja nalewaków

        Aktualizacja nalewaków - stan na 10 stycznia:

        Pinta - Angielskie śniadanie (extra special bitter)

        Ale Browar - Amber Boy (amber ale)

        Rohozec - Skalak 12 jasny (nowa warka)

        Rohozec - Skalak 13 ciemny (nowa warka)


        Po wyschnięciu Angielskiego śniadania lub Amber Boy-a podpięty zostanie Ale Browar: Rowing Jack lub Black Hope.
        Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
          Prawdopodobnie chłopaki sprowadzą Sachsenberga
          Ps. Jakie są różnice w smaku pomiędzy pilsem a niefiltrowanym? Pewnie Pendragon pił obydwa.
          Pendragon pił tylko jedno z nich, ale zabij - nie pamiętam. Dużo piwa tego dnia było, do tego stopnia, że po wyjściu z lokalu zgubiłem gdzieś kolegę dryxa, ale po 5 minutach się znalazł Właściciel chciał w nas wlać pieprzowe, śliwkowe i jeszcze jakieś, ale grzecznie acz stanowczo odmawialiśmy. Z opisów jednak widzę, że nasze obawy były bezpodstawne i trzeb abyło spróbować tych wynalazków. W sumie wypiłem kilka litrów smacznego piwa, które mogę śmiało polecić. Wydaje mi się, że było ono określone po prostu jako jasne.
          Widzę, że promocja się skończyła i teraz Sachsenberg jest już tylko w normalnych, wyższych cenach Było się pospieszyć.
          Last edited by Pendragon; 11-01-2013, 11:16.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Antylop
            Senior
            • 10-2009
            • 1415

            #65
            Lamus News

            Być może już niedługo na Lamusowym kranie pojawi się "Sęp" z Browaru Kopyra & Browaru Widawa... (American IPA, alk.: 6,2%, ekstrakt: 16,0%, nieco ponad 100 IBU...)
            Dziś namawiałem na niego Łukasza. W poniedziałek będzie dzwonił do dostawcy i będę wiedział więcej.
            Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

            Comment

            • Antylop
              Senior
              • 10-2009
              • 1415

              #66
              Lamus news

              W obrocie jest ostatnia z dwóch beczek "Angielskiego śniadania".
              Po jej wyschnięciu podpięty zostanie (według mnie tym razem nieco bardziej goryczkowy niż w przypadku ostatniej warki - piłem wersje butelkowe) Rowing Jack - mniam
              Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #67
                A Sęp to jeszcze będzie do dostania? Nie wiem po co go brać (jest już w Degu.), chyba żeby skonfrontować się z legendą krytyki Zamiast Sępa niech sprowadzą zwykłą Widawę, tj. Premium Lager. Póki co dziś leje się Amber Boy.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Antylop
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1415

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  A Sęp to jeszcze będzie do dostania? Nie wiem po co go brać (jest już w Degu.), chyba żeby skonfrontować się z legendą krytyki Zamiast Sępa niech sprowadzą zwykłą Widawę, tj. Premium Lager. Póki co dziś leje się Amber Boy.
                  W Degustatorni to raczej był a nie jest (był w czwartek, z tego co wiem to w piątek się skończył)
                  Co miałeś na myśli pisząc "chyba żeby skonfrontować się z legendą krytyki"? W Degustatorni popyt na niego był. Piłeś to piwo? Ja jestem jego ciekaw.
                  Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                  Comment

                  • Antylop
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1415

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    A Sęp to jeszcze będzie do dostania? Nie wiem po co go brać (jest już w Degu.), chyba żeby skonfrontować się z legendą krytyki Zamiast Sępa niech sprowadzą zwykłą Widawę, tj. Premium Lager. Póki co dziś leje się Amber Boy.
                    E tam, lager... Osobiście wolałbym np. Artezan IPA albo coś bardziej wyrazistego w smaku z Widawy. Jako, że odwiedzam chłopaków w Lamusie dość często, proponuję też piwa, które mi smakują
                    Co do "Sępa", to nie wiadomo kiedy teraz pojawi się w Degustatorni a ja akurat nie załapałem się na degustację.
                    Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #70
                      Nie pojawi się już więcej. To była jednorazowa inicjatywa. Widzę, że nie znasz historii tego piwa oraz krytyki rezultatów. Przeczytaj też opinie o zwykłym jasnym z Widawy, to mnie zrozumiesz.

                      PS
                      Nie piłem Sępa.
                      Last edited by Pendragon; 13-01-2013, 14:02.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Balesss
                        Member
                        • 09-2012
                        • 54

                        #71
                        Popieram Pendragona w sprawie lagera z Widawy - wyjątkowo smaczny. Przywrócił mi wiarę w lagery i z chęcią takiego klasyka bym zobaczył w Lamusie.

                        Comment

                        • Antylop
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1415

                          #72
                          Sęp

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie pojawi się już więcej. To była jednorazowa inicjatywa. Widzę, że nie znasz historii tego piwa oraz krytyki rezultatów. Przeczytaj też opinie o zwykłym jasnym z Widawy, to mnie zrozumiesz.

                          PS
                          Nie piłem Sępa.
                          Nie znam historii tego piwa ani krytyki rezultatów, niemniej jednak napiłbym się Sępa - lubię sam ocenić piwo zamiast czytać opinie innych. Każdy z nas ma nieco inny smak i lubi rózne piwa.
                          Nie przeczę, że jasne z Widawy jest smaczne (nie piłem go). Po prostu miałem ochotę na coś bardziej goryczkowego
                          Jeśli uda się załątwić Sępa, to pewnie pojawi się w Lamusie (nikogo nie zmuszam do jego degustacji)
                          Przecież można sprowadzić Sępa i Jasne z Widawy, prawda?
                          Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #73
                            Nie wiem czy znajdą jeszcze gdzieś Sępa, była tylko jedna warka i więcej nie będzie.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Antylop
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 1415

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie wiem czy znajdą jeszcze gdzieś Sępa, była tylko jedna warka i więcej nie będzie.
                              Wiem, że uwarzyli tylko jedną warkę, ale próbować trzeba !
                              Myślę, że Lamus powinien sprowadzać jak najwięcej piw z dobrych browarów kontraktowych i testować je. Jak inaczej dojdziemy do optimum?
                              Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                              Comment

                              • Antylop
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 1415

                                #75
                                Sęp

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
                                E tam, lager... Osobiście wolałbym np. Artezan IPA albo coś bardziej wyrazistego w smaku z Widawy. Jako, że odwiedzam chłopaków w Lamusie dość często, proponuję też piwa, które mi smakują
                                Co do "Sępa", to nie wiadomo kiedy teraz pojawi się w Degustatorni a ja akurat nie załapałem się na degustację.
                                No i w Degustatorni znów pojawił się "Sęp", czyli jednak jest do dostania i pierwsza beczka smakowała, skoro sprowadzają drugą.
                                Każdy ma inny smak, więc nie przyjmuję do wiadomości, że piwo jest nieudane, bo iluś osobom nie smakowało. Poza tym, nie wszyscy, którzy je pili, wypowiadali się na forach.
                                Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎