Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Zamkowe Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Namysłów, Zamkowe Niepasteryzowane

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, klarowny. [4.5]
    Piana: Średniowysoka, szybko opada do niepełnej, cienkiej warstwy. Chwilę później tylko cienki pierścień. [3]
    Zapach: Całkiem intensywny, słodowy. Początkowo z charakterystycznym namysłowskim tłem. W tle również delikatny chmiel. Po ogrzaniu dominują lekko chlebowe nutki, co sprawia, że jest bardzo ładny. [4.5]
    Smak: Pełny, słodowy początek. Później dociera przyjemna goryczka z chlebowym tłem i zostawia całkiem przyjemny, goryczkowy posmak. Dobre. [4]
    Wysycenie: Średniowysokie, lekko podszczypuje. [4.5]
    Opakowanie: Ładne, utrzymane w stylu innych niepasteryzowanych piw z Namysłowa. Kapsel dedykowany, ale nie ma podanego ekstraktu. [4]
    Uwagi: Z datą do 18.10.11, ale pite pod koniec września.

    Moja ocena: [4.125]
    Attached Files
    Last edited by Kwadri; 27-10-2011, 17:28.
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • motonita2002
      Member
      • 01-2011
      • 41

      #3
      Szkoda, że na ichniej stronie internetowej nie ma ani słowa na temat Zamkowego Niepasteryzowanego W zasadzie na obydwóch stronach - sytuacja analogiczna jak z Ciemnowłosym...wróóóóóóć Ciemnozłotym Żubrem. Wracając do Zamkowego - bardzo ładne opakowanie, widać dbają o to w browarze i chwała im za to.
      Last edited by motonita2002; 27-10-2011, 17:53.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, robi wrażenie lekko przygaszonego. [4]
        Piana: Brudnobiała, niezbyt wysoka i niezbyt trwała, redukuje się w cichych trzaskach. [3.5]
        Zapach: Oldskulowo mi się kojarzy, chmiel podbudowany słodem. [3.5]
        Smak: Słód ze śladem karmelowym, ale i kwaskowatym, jest także słaba goryczka. Słód dominuje. [3.5]
        Wysycenie: Wysokie - bąbelki zasuwają ku niebu i musują w paszczy. Może troszkę za wysokie? [3.5]
        Opakowanie: Dedykowany kapsel, wszystko dopasowane, estetyczne a nawet można to nazwać stonowaną elegancją w tonacji sepii z elementami ciemnoczerwonymi i ciemnozielonymi, etykieta w kształcie tarczy. Bardzo ładne . [5]
        Uwagi: Smaczne piwo, może nieco zbyt zdominowane słodem.
        Ale myślę, że w Bawarii też dałoby radę .

        Moja ocena: [3.6]

        Comment

        • majeure
          Senior
          • 03-2011
          • 315

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, klarowny, nieco za jasny jak na tą zawartość alkoholu (i prawdopodobna zawartość ekstraktu). [4.5]
          Piana: Najsłabsza cecha tego piwa. Biała, gruboziarnista, początkowo dosyć obfita, szybko znika [3.5]
          Zapach: Świeży, jak na ten typ piwa dosyć intensywny. Zrównoważony słód i chmiel, lekkie nuty kwiatowe. Bardzo przyjemny. [5]
          Smak: Smak słodowo-chmielowy, jak na polskie piwa to jest nieźle nachmielone. Goryczka chmielowa bardzo przyjemna, IMHO to piwo spokojnie można uznać za pilsa. [4.5]
          Wysycenie: Nieco za wysokie, zaraz po otwarciu butelki w szyjce zaczyna gromadzić się piana. [4]
          Opakowanie: Dedykowany kapsel, piękna etykieta w kształcie tarczy, wszystkie elementy opakowania dopracowane i ładnie ze sobą zgrane. Brakuje jedynie informacji o ekstrakcie. [5]
          Uwagi: Zakupione w Zofmarze za 2,50 zł. Jeden z najlepszych pilsów, jakie w tym roku zdarzyło mi się wypić.

          Moja ocena: [4.575]
          Last edited by majeure; 28-10-2011, 22:48.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: złocisto-bursztynowy, klarowny [5]
            Piana: jak zwykle wielka obfitość po nalaniu, po kilku łykach i minutach cienki kożuszek na piwie, lekkie krzaczki na szkle [3]
            Zapach: słabiutki, to co czuć jest dość miłe, lekka wo n fermentacji zboża i słodu [2.5]
            Smak: na pierwszy plan wybija miła chmielowo-pestkowa goryczka, pozostawia miły posmak w ustach, na końcu języka pojawiają się leciutkie, słodowo-owocowe akcenty [4]
            Wysycenie: prawie idealne, jednak momentami sprawia wrażenie zbyt mocno nagazowanego [4.5]
            Opakowanie: super etykieta, dedykowany kapsel, mi pasuje [4.5]
            Uwagi: Lepsze moim zdaniem od Namysłowa n/p, warte ponownego sięgnięcia

            Moja ocena: [3.475]
            Attached Files
            Last edited by becik; 31-10-2011, 21:52.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ładne, głębokie złoto. [5]
              Piana: Średnio wysoka, szybko opada do szczelnej warstwy, ledwo osadza się na ściankach. [3.5]
              Zapach: Silny, słodowo-ziarnisty z lekką chlebowością. Chmielu tylko ślad. Nie ma jakichś ewidentnych wad, ale jest jakiś taki nudny, trochę ma za mało charakteru, brakuje mu świeżości. [4]
              Smak: Pełny, słodowy, z wyraźną chlebowością, jednak szybko wkrada się wodnistosć i w finiszu czuć już tylko lekką piwnicę. Goryczki jak na lekarstwo. [3]
              Wysycenie: Za duże. [4]
              Opakowanie: Nowe namysłowskie piwa mają dopasowaną szatę graficzną. Wszystko do siebie pasuje. [4.5]
              Uwagi: Nudne to piwo. Owszem, w miarę smaczne, pije się przyjemnie, ale brakuje mu charakteru, za szybko traci treściwość i ma za mało goryczki.

              Moja ocena: [3.625]

              Comment

              • Cannabee776i99
                Senior
                • 08-2009
                • 658

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złocisty, klarowny, przyjemny dla oka [5]
                Piana: Na początku potężna, kremowa czapa, później jest już trochę gorzej, ale coś tam zostaje. [4]
                Zapach: Słodowo-chmielowy. [3.5]
                Smak: Słodowo-chmielowy, piwo niczym szczególnym się nie wyróżnia, ale pije się przyjemnie. Delikatnie wodniste, ale poza tym ok. [4]
                Wysycenie: ok [4.5]
                Opakowanie: Zameczek musi być, generalnie ok, minus za brak ekstraktu. [4]
                Uwagi: W kategorii tanie piwo na co dzień jest dobrze. Nie ma gotowanych warzyw, masła, kwasu i innych niespodzianek, jakie czekają nas w wielu innym wyrobach z małych polskich browarów. Warka z datą 18.10.2011, ale nie wykazywało żadnych oznak zepsucia, więc pozwoliłem sobie ocenić.

                Moja ocena: [3.9]

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnozłoty, klarowny. Poprawny. [4]
                  Piana: Słabizna. Grubobąbelkowa, sycząca, znika bardzo szybko i niemal do zera. [2]
                  Zapach: Wyraźnie słodowy. Lekkie akcenty chmielowe głęboko ukryte. [3.5]
                  Smak: Również dominacja słodu, słodyczy i chlebowości. Goryczka na końcu trochę tępa i lekko cierpka. Ja nie jestem fanem takich piw - dla mnie trochę bez charakteru. [3]
                  Wysycenie: Dosyć wysokie, lekko szczypie, rozwala pianę. Pije się dobrze. [3.5]
                  Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, trochę przypomina Namysłów n/p. Prześliczny dedykowany kapsel (chyba jeden z faworytów na kapsel roku). Na kontrze nie podano niestety ekstr. [4.5]
                  Uwagi: Przyzwoite słodowe piwo, ale dla mnie to za mało (tzn. słodu wręcz za dużo). Przypomina mi bawarskie pilsy, a nie przepadam za tym gatunkiem. Brakuje mi w nim chmielowej wyrazistej goryczki - jest mocno słodkie i nic tej słodyczy nie równoważy.
                  Namysłów n/p podszedł mi lepiej. Do Zamkowego chyba nie powrócę.

                  Moja ocena: [3.225]
                  Last edited by wrednyhawran; 06-11-2011, 20:02.
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #10
                    Ciekawe piwo, przyjemnie się pije. Jednak brakuje tego czegoś co sprawia, że piwo wyróżnia się ponad inne takie same.

                    Gdyby dodać aromatu chmielowego to już by było coś.
                    Last edited by jacer; 22-11-2011, 23:33.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • Tapir
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 730

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemne złoto, klarowny. [5]
                      Piana: Przy nalewaniu obfita, średnio gęsta, niestety dość szybko opadła do cienkiego dywanika. [3.5]
                      Zapach: Średnio intensywny, słodowy z przyjemnymi nutami chlebowymi, chmiel bardzo delikatnie wyczuwalny. [3.5]
                      Smak: Znowu przewaga słodu, dalej nuty chlebowe, lekka kwasowość i delikatna (za słaba) goryczka. [3.5]
                      Wysycenie: Wysokie, mogłoby być nieco niższe, momentami przeszkadza. [4]
                      Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, kontra i krawatka (tak grafika jak i kształt), dedykowany kapsel, minus za brak ekstraktu. [4.5]
                      Uwagi: Niezłe piwo ale tylko niezłe.
                      Nie ma wyraźnych wad ale nie ma też wielkich zalet czy wyraźnego charakteru, brakuje przede wszystkim chmielu.

                      Moja ocena: [3.65]
                      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                      Comment

                      • Czapayew
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 1966

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Klarowny, ciemnozłoty. [4.5]
                        Piana: Średnia krajowa - na początku obfita dość szybko znika. [3]
                        Zapach: Hmmm... Ciekawy - oprócz nut słodowych pojawiają się owocowo-karmelowe. [4]
                        Smak: Całkiem fajny - wyrazista, ale niezbyt mocna goryczka, nuty chmielowe. Piwo jest treściwe. [4.5]
                        Wysycenie: Niezłe - bąbelkuje dość długo, choć niezbyt intensywnie. [4]
                        Opakowanie: Średni nawiazujące do innych "Zamkowych", ale za to dopracowane. Plus za dedykowany kapsel. [4.5]
                        Uwagi: Kupione w "Whisky&Spirit". Na pewno lepsze i wyrazistsze od "Namysłowa niepasteryzowanego". Przede wszystkim pozbawione słodkości. Do powtórzenia.

                        Moja ocena: [4.15]
                        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                        www.zamkoszlaki.com
                        www.piwnekapsle.net

                        Comment

                        • dipeone
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 741

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ładne, pełne złoto. Spodziewałem się jaśniejszej barwy, a otrzymałem bardzo obiecujący kolor. [4.5]
                          Piana: Od początku niezbyt obfita, grubopęcherzykowata, śnieżnobiała. Do końca spożywania piwa pozostała po niej nieduża obrączka i mały krzaczek. Nie osadza się na szkle. [3]
                          Zapach: Słód i długo nic. W tle delikatna chlebowość. [4]
                          Smak: Bardzo fajna goryczka i ponownie chlebowość. Na szczęście tej słodowości, która była w zapachu nie czuć. Bardzo dobre, takie orzeźwiające piwo. [4.5]
                          Wysycenie: Dosyć wysokie. Pasujące do orzeźwiającego piwa. [5]
                          Opakowanie: Śliczna etykieta, dedykowany kapsel i pełny skład. Brak tylko ekstraktu. [4.5]
                          Uwagi: Warka do 14.03.2012r.

                          Moja ocena: [4.2]

                          Comment

                          • lzkamil
                            kierowca bombowca
                            • 01-2003
                            • 3611

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: złocisty [5]
                            Piana: dosyć wysoka i trwała [4]
                            Zapach: słodowy, kwaskowo-owocowy, prawie bez chmielu, średnio intensywny [3]
                            Smak: słodowy, nawet słodkawy, w posmaku minimalna goryczka, ogólnie dosyć płaskie, oceniam na wyrost na 3 bo kilka miesięcy temu mi lepiej smakowało [3]
                            Wysycenie: spore [5]
                            Opakowanie: etykietka z pomysłem, dedykowany kapsel, niestety niepodany ekstrakt, no i największy minus za bezzwrotną butelkę [2.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.275]
                            Lepszy jabol pod okapem
                            niż GŻ, CP i KP !


                            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                            Comment

                            • chris1985
                              Senior
                              • 07-2011
                              • 227

                              #15
                              U nas na podkarpaciu dostepny jedynie w sklepie z piwami regionalnymi. Mocno wyczuwalny slod. Moje pierwsze skojarzenie kasztelan, Bosman - ale w smaku o niebo lepszy.
                              Tylko moje piwo mnie rozumie...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎