Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Zimowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arzy
    Senior
    • 06-2002
    • 2814

    Amber, Zimowy

    Za facebookiem Amber Zimowy
    (...)
    To wyjątkowe sezonowe piwo pojawi się na półkach sklepowych pod koniec listopada i pomoże nam przetrwać zimowe mrozy. Wysoki ekstrakt, esencjonalny smak to dobra baza dla grzańca.
    (...)
    Last edited by arzy; 02-11-2011, 13:52.
    "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    Bractwo Piwne
    Skład Piwa
    Piszę poprawnie po polsku!
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    #2
    Wrażenia mam mieszane. Z jednej strony jest to jakaś innowacja, ale z drugiej czy nie da się zrobić w Polsce porządnego piwa zimowego, które można by konsumować bez dodawania cukru, żółtek, miodu i tym podobnych dupereli? Nie można w Polsce zrobić czegoś w stylu christmas ale, jak np. Nøgne Ø God Jul? Jak widać nie można...
    JEDNO PIVKO NEVADI!

    Comment

    • Feti
      Senior
      • 10-2010
      • 801

      #3
      Bo konsument konserwatywny i browary też?

      Comment

      • Mason
        Senior
        • 02-2010
        • 3280

        #4
        I dlatego konserwatywny konsument dostaje od konserwatywnego browaru piwo w konserwie
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment

        • forra6
          Senior
          • 11-2008
          • 413

          #5
          Ciekawe, czy to będzie w ogóle pijalne bez podgrzewania, co automatycznie sugeruje producent. Gotowy grzaniec z wina, wypity na zimno bez podgrzewania potrafi zrujnować żołądek
          Don't trust nobody, It will cost you much too much
          Beware of the dagger, It caress you at first touch
          O, all small creatures, It is the twilight if the gods

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika forra6 Wyświetlenie odpowiedzi
            Ciekawe, czy to będzie w ogóle pijalne bez podgrzewania, co automatycznie sugeruje producent. Gotowy grzaniec z wina, wypity na zimno bez podgrzewania potrafi zrujnować żołądek
            A dlaczego ma nie być pijalne? Bez podgrzewania będzie to po prostu ekstraktywne jasne piwo. Grzańca robi się z niego samodzielnie, na tym polega koncepcja.

            Comment

            • Daniel88
              Junior
              • 07-2011
              • 9

              #7
              Podgdański browar Amber zainwestował ostatnio w nową warzelnię oraz leżakownię. Wszystko po to, aby na rynek wypuścić nowy produkt.

              Comment

              • madu
                Member
                • 03-2011
                • 76

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Daniel88 Wyświetlenie odpowiedzi
                Ciekawe czy będzie dostępny w butelce czy też,jak widać na obrazku,tylko w puszce.

                Comment

                • AleKozlakPils
                  Junior
                  • 05-2009
                  • 2

                  #9
                  Kolor: ciemno złoty .... [4]
                  Piana: bardzo obfita, wręcz oblepiająca szkło. Po 15 min opada i ale nie znika. [4]
                  Zapach: świeży w pierwszej chwili chmielowo-kwiatowy zmienia sie po czasie w lekko ziemisto-szmaciany. Ciekawi świeżość przy mocy 6,7%. Ogólnie nie odstręcza w pierwszej chwili i jak na cięższe piwo przystało ewoluuje .... [4.4]
                  Smak: z racji że nie podgrzałem, ani nie użyłem jednej z dwu receptur z opakowania opowiem o smaku soute: ciężki, gliniano-chlebowy po chwili słodkawy i klejący - należy sprawdzić powtórnie po podgrzaniu - co ciekawe w sklepie pod domem sprzedawany z lodówki [3]
                  Wysycenie: niepodgrzane jest wysycone dokładnie i przyjemnie - czuć uczucie wypełnienia po paru łykach i najedzenia się - takie w/g mnie powinno być piwo zimowe... [3.8]
                  Opakowanie: niestety konserwa, acz dość wesoło namawiająca do podgrzania co niewątpliwie uczynię. Na rewersie 2 przepisy: sarmacki z jajkiem i nowoczesny fusion z cukrem trzcinowym - po wypróbowaniu niechybnie zamieszcze opis. Etykieta sugeruje akademie piwa oraz sposób podania - generalnie wesołe [4.8]
                  Uwagi: Brak podania zaw ekstraktu trochę zniechęcił. 6,7% na etykiecie w rubryce skład podano:woda,słód jęczmienny, chmiel. Pasteryzowane. Generalnie po codziennej dawce Ambera naturalnego leżakowanego - niemogę się doczekać wersji podgrzanej c.d. n.
                  Moja ocena: [4.3]

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    Marketingowa ściema - toż to zwykły strong i to wcale nie jakiś wybitny, choć smaczny.
                    Być może jeszcze do niego wrócę, wtedy ocenię dokładniej.

                    A piwko wygląda tak:
                    Attached Files
                    Last edited by wrednyhawran; 11-12-2011, 17:25.
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                      Marketingowa ściema - toż to zwykły strong i to wcale nie jakiś wybitny, choć smaczny.
                      Być może jeszcze do niego wrócę, wtedy ocenię dokładniej.

                      A piwko wygląda tak:
                      W naturach piana wygląda lepiej
                      Czy to piwo smakuje lepiej niż wspomniane natury?
                      Pytam się bo w Polkowicach tego piwa brak a wytwory Ambera lubię
                      P.S. Nadal obrażony za wpis w temacie Grand Championa 2011?
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • wrednyhawran
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 1784

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                        W naturach piana wygląda lepiej
                        Czy to piwo smakuje lepiej niż wspomniane natury?
                        Pytam się bo w Polkowicach tego piwa brak a wytwory Ambera lubię
                        P.S. Nadal obrażony za wpis w temacie Grand Championa 2011?
                        Nie mogę powiedzieć, że Zimowy to jest złe piwo, wręcz przeciwnie - bardzo mi smakowało, otrzymałem naprawdę solidnego, fajnego, wyrazistego stronga. Przypomina smakiem Natura, tyle że jest mocniejsze i bardziej treściwe - moim zdaniem lepsze, ale to już ocena subiektywna.
                        Nie jest to natomiast żadne wyjątkowe piwo świąteczno-zimowe, bo nie różni się praktycznie niczym od innych typowych strongów. Tak samo można zrobić grzańca z Zimowego jak i z Ambera Red, Hardego, czy innych strongów z innych browarów.

                        P.S. Czy ja się na kogoś obrażałem?
                        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                        Małe Piwko Blog
                        Małe Piwko Blog na facebooku
                        Domowy Browar Demon

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                          P.S. Czy ja się na kogoś obrażałem?
                          Takie odniosłem wrażenie
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • wrednyhawran
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1784

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                            Takie odniosłem wrażenie
                            Nigdy nie mam w zwyczaju obrażać się na kogokolwiek, a już szczególnie na innych culés
                            Last edited by wrednyhawran; 11-12-2011, 22:51.
                            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                            Małe Piwko Blog
                            Małe Piwko Blog na facebooku
                            Domowy Browar Demon

                            Comment

                            • dyczkin
                              Serce w kolorze blaugrana
                              • 05-2011
                              • 3657

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nigdy nie mam w zwyczaju obrazać się na kogokolwiek, a już szczególnie na innych culés
                              Widać, że nie jestem sam
                              Twoje zdrowie wznoszę ciemnymi Krusovicami
                              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                              Moje warzenie // Piwny Wojownik

                              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎