Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Velké Březno, Dačický Světlý Ležák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    Velké Březno, Dačický Světlý Ležák

    Piwo kupione w Zofmarze za 2,80 zł.

    Kolor: Normalny złocisty, pasujący do tego ekstraktu.
    Piana: Z początku bardzo wysoka, gęsta. Opada do grubej, szczelnej kołderki i tak już zostaje.
    Zapach: Silny, w równym stopniu chmielowy i słodowy. Znośny, choć nie zachwycający.
    Smak: Spora słodowość, ale niezbyt przyjemna, trąci lekko głubczycką ścierą. Do tego wyraźna goryczka, w finiszu na szczęście przysłaniająca tę nieszczęsną słodowość.
    Opakowanie: Ogólny wzór etykiety jak na zdjęciu Sibarha, ale na dole doszły informacje ze zlikwidowanej kontry. Ponadto kapsel jest biały goły, a piwo nalane jest już nie w NRW, a w zwrotną butelkę typu "Ceske Pivo".
    Uwagi: Nie spodziewałem się niczego szczególnego i szkoda, że niestety nie zostałem pozytywnie zaskoczony.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    To już inne piwo...

    Comment

    • rohozecky
      PremiumUżytkownik
      • 11-2008
      • 1836

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie spodziewałem się niczego szczególnego i szkoda, że niestety nie zostałem pozytywnie zaskoczony.
      Czegóż tu się spodziewać po huinekenowskiej brei z Krusovic...
      ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
        To już inne piwo...
        Dokładnie. Gdy działał browar Kutná Hora, Dačický to było świetne piwko. Obecnie to zwykłe koncernowe popłuczyny w dodatku nie wiadomo skąd (Rohozecky, twierdzisz że z Krušovic?). Proponuję zamknąć temat by nie uwłaczać pamięci dobrego piwa.

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Z tymi popłuczynami to bym nie przesadzał. Piwo i tak jest lepsze niż większość polskich koncernówek. Na pewno nie smakuje tak jak kiedyś i to smutne, że co raz więcej browarów czeskich i słowackich wchłania Heineken.
          Mimo wszystko abstrachując od przeszłości - Piwko wypiłem z przyjemnością, acz bez wielkich zachwytów.
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4305

            #6
            abstrahując

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #7
              Tak, zgadzam się z Twoją opinią
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6077

                #8
                Produkt firmowany przez Heńka z Krusovic wypadł raczej blado...

                Całkowicie bez gazu z mizerną po chwili pianą...

                Miałem wrażenie jakbym pił odgazowane tYSKIE...

                Smak słodkawy na przemian z lekką goryczką ale ta walka tak mizerna była jak piana po minucie w moim kuflu.

                Spróbowałem, powąchałem i butelka do skupu... Raczej nie polecam chyba że nie ma nic innego...
                Attached Files

                Comment

                • karol1000
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 1823

                  #9
                  Krušovice, Dačický Světlý Ležák

                  Piwo po wykupieniu przez heinekena i zamknięciu browaru w Kutnej Hore podobno bardzo podupadło.
                  Ja piwo kupiłem właśnie w Kutnej Hore, w Pradze jakoś na nie natrafić nie mogłem.

                  alk. 5,1%
                  zapach: chmielowo-koncernowy, lekko słodowy
                  piana: gruba, szybko opada pozostawiając jedynie cieniutką warstewkę
                  barwa: złota
                  gaz: dość niski
                  smak: chmielowo-słodowy, przy czy chmiel pojawia się na początku a potem przykryty jest słodem. Z tego połączenia wypływa dość mizerna i niesmaczna goryczka. Piwo dosyć bezbarwne i jak na czeskie warunki słabe

                  Proszę o wydzielenie postów z wątku o tym piwie z Kutnej Hory i przeniesienie tutaj.
                  Last edited by karol1000; 04-11-2011, 21:32.
                  LP

                  Comment

                  • wpadzio
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 2645

                    #10
                    Ja na początku września nabyłem to piwo bezproblemowo w praskim Tesco na Přetluckej (Praha 10)
                    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                    Serviatus status brevis est
                    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      • 01-2005
                      • 10384

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Piwo po wykupieniu przez heinekena i zamknięciu browaru w Kutnej Hore podobno bardzo podupadło.
                      Podobno po zamknięciu browaru 15.06.2009 r. produkcję przeniesiono do browaru Velke Brezno, a nie do Krusovic
                      Last edited by sibarh; 04-11-2011, 21:50.
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      • wpadzio
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 2645

                        #12
                        Według informacji, które zdobyłem u autochtonów na początku września będąc w Pradze, Dačický jest jednak warzony w Krušovicich, zresztą odnośne info (zerkam właśnie do zbiorów) znajduje się na etykiecie piwa
                        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                        Serviatus status brevis est
                        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                        Comment

                        • karol1000
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 1823

                          #13
                          Wczoraj bylem na wycieczce w Krusovicach i przewodnik, starszy Pan ktory do lini koncernowej nie bardzo pasowal, mowil ze w Krusovicach oprocz glownej marki warza okazjonalnie Zlatopramen i nic wiecej.

                          Pozostaje wiec Velke Brezno...

                          Co do oznaczenia no kontrze to zdaje sie ze podaja producenta czy tam dystrybutora Podobnie zreszta jak chyba na etykietach od Starobrna, gdzie z tego co pamietam tez podaja Krusovice. Info z glowy nie mam jak teraz sprawdzic etykiet.
                          LP

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            #14
                            Alkohol 5.1%. Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel i '' chmelové produkty".
                            Etykieta prawie taka sama jak na zdjęciu powyżej. Na dole pojawił się skład i termin ważności.
                            Piana- spora, pęcherzyki grube, ładny osad na szkle, za szybko opadła
                            Kolor- złoty
                            Zapach- słodowy, mało intensywny, trochę chmielu
                            Wysycenie-niskie
                            Smak- słodowy, połączony z wyraźną, ale trochę metaliczną goryczką. Piwo jest bardzo treściwe, dobrze orzeźwia.

                            Termin do 08. 2014 i nawet mi smakowało, nie było za słodkie.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎