Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Jak w Dym

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Browar na Jurze, [Pinta] Jak w Dym

    Koźlak podwędzany, 16,5% wag, 6,9% alk.

    Użyto słód podwędzany na drewnie bukowym i orzecha. Słody weyermanowskie: wędzony, monachijski, Caramunich II, Carafa special I, chmiel Tradition, drożdże W34/70.

    piana: gęsta, drobna, lekko przybrudzona, opadła do sporej obrączki z cieniutką warstwą na środku (szkło od Duvela),
    kolor: baardzo ciemny rubin, klarowne, podoba się,
    zapach: od razu czuć z czym ma się do czynienia, piękny zapach wędzonki, bardziej wędzonki niż podkładów kolejowych,
    smak: pierwsze uderzenie sporej goryczki, ostre, przyjemne, po chwili smak wędzonki, piwo ma aksamitny pyszny smak, aksamit przyodziany w goryczkę i wędzonkę, pychota, bardzo pijalne,
    wysycenie: dość małe, ale czuć na języku, przez co piwo zyskuje niesamowicie.

    Piwo na wysokim światowym poziomie. Chłopaki wysyłajcie je na European Beer Star w ciemno.

    I teraz co? Atak Chmielu czy Jak w Dym? Nie wiem co wybiorę jako piwo roku.

    Gratulacje i dzięki za piwo.

    P.S. Piwo dla zdecydowanych miłośników wędzonek.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)
  • Gringo
    Senior
    • 07-2007
    • 2151

    #2
    Piłem je wczoraj, faktycznie jest genialne. Jak tak dalej pójdzie, to w plebiscycie Browar Bizu zmiotą wszystkich.

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #3
      A ja nie podzielam zachwytów. Piwo owszem, dobre, ale jak dla mnie za mało wędzone, choć piłem po a'la Grodziskim.

      Najdziwniejsze były pierwsze łyki. Bardzo gorzkie taką taninową, dębową goryczką, chwilami stoutową. Dopiero po chwili doszła wędzonka. W miarę picia wszystko się wygładziło, problem w tym, że aż za bardzo. Koźlakowe nuty ładnie zaokrąglają całość, ale koniec końców czegoś mi tu brakuje.

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
        A ja nie podzielam zachwytów. Piwo owszem, dobre, ale jak dla mnie za mało wędzone
        Mam dokładnie te same wrażenia.

        Comment

        • arzy
          Senior
          • 06-2002
          • 2814

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
          Mam dokładnie te same wrażenia.
          Jest nas trzech.
          "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          Bractwo Piwne
          Skład Piwa
          Piszę poprawnie po polsku!

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            I ja, i ja... mnie weźcie!

            Ale mimo wszystko nie mogę powiedzieć, że nie jest to dobre piwo. Ba! Jest bardzo dobre, tyle, że ja również spodziewałem się wędzonego pie...nięcia.

            Mamy świetny, ciemno wiśniowy, głęboki kolor. Niską ale drobniutką, kremową pianę. Aromat słodowy, słodzący zapachem suszonych owoców, ze zbyt lekko zaznaczoną wędzonością ale za to, absolutnie pozbawiony alkoholu! Smak dość treściwy, ledwie dymny. Ciemne słody przypominają kwaśnawą skórkę razowca, na koniec wychodzi spora słodycz.

            Gdybym miał dzielić włos na czworo, powiedziałbym (po Kopyrowemu), że jest to bardzo dobre dymione ale średnie wędzone.

            Comment

            • TeDy_beer
              Senior
              • 06-2011
              • 283

              #7
              Wydaje mi się że chyba twórcom o to chodziło (?). Ja spróbowałem iiiii... już zaopatrzyłem się w klasyka wędzonych piw ze stajni Schlenkerla, kumplowi natomiast wędzonka pinty nie podeszła zatem za inne smaki tej kategorii się już nie zabierze.
              AMEN i :stout:
              Browar Domowy Małe Ale
              Członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

              Comment

              • baania
                Senior
                • 10-2009
                • 317

                #8
                Jako wędzone piwo bardzo mi smakuje, ale jako koźlak dla mnie jest zbyt mało koźlakowe. Brakuje mi winności, ale zapewne dymione aromaty ją przykrywają. Ogólnie bardzo dobre piwo, ale nie mam porównania do innych z tego gatunku.
                Attached Files
                Podcast o piwie
                Podcast o piwie | Facebook

                Comment

                • Zeberdee13
                  Junior
                  • 07-2011
                  • 20

                  #9
                  Cóż jest to moje pierwsze piwo wędzone i nie będzie to mój ulubiony styl, aczkolwiek z każdym kolejnym łykiem się przyzwyczajam. No i generalnie mnie nie wykrzywia, więc chyba nie jest złe. Piszecie, że tu ta wędzonka taka sobie - boję się pomyśleć, jak smakują te mocniej wędzone piwa... przecież to musi być szynka w płynie. No ale o gustach się nie dyskutuje, więc teraz druga sprawa - mianowicie piana, a w zasadzie jej brak. No niby po agresywnym nalaniu się ładna ukazała, ale baaardzo szybko zniknęła i śladu po niej brak.

                  Comment

                  • Cannabee776i99
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 658

                    #10
                    My chyba piliśmy inne piwa. Moje było nasycone jak rasowe Weizen, przez co przez cały czas utrzymywała się świetna kremowa piana, wędzonka była wyraźna i przesłaniająca inne posmaki, o w połączeniu z wysokim wysyceniem dawało wrażenie wodnistości. Mam jeszcze jeden egzemplarz, więc skonfrontuję wrażenia.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: brunatno mahoniowy, mętne [5]
                      Piana: bezowa, gęsta, opada w dość zauważalnym tempie ale cały czas utrzymuje się na powierzchni, jest nawet gdy piwa już nie ma [4]
                      Zapach: słabiutki ale bardziej porterowy niż wędzony, oprócz porterowego zapachu czuc popiół jak ze spalonych bali drewnianych [4]
                      Smak: co pierwsze przychodzi na myśl to bardzo wytrawny stoutowy smak, paloność, delikatny posmak popiołu bo bardzo głębokim wczuciu się w smak [4.5]
                      Wysycenie: ciut za duże ale ogólnie ok [4.5]
                      Opakowanie: panienka na etykiecie moze być, brakuje mi firmowego kapsla [4.5]
                      Uwagi: Dobre piwo, sięgnę na pewno jeszcze nie raz

                      Moja ocena: [4.3]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 13-11-2011, 15:16.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Kwadri
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1216

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnowiśniowy, ledwo prześwitujący. [4.5]
                        Piana: Utworzyła się minimalna warstwa, która szybko zniknęła do cienkiego pierścienia. [2.5]
                        Zapach: Bardzo ładny. Mocne uderzenie karmelowej słodyczy udanie połączone z wędzonką i śliwką w tle. Wędzoność oczywiście nie tak intensywna jak w Schlenkerli, ale wyraźnie wyczuwalna, nieco mocniej po ogrzaniu. [4.5]
                        Smak: Początek lekko karmelowy z posmakami wędzonej śliwki. Czuć treściwość, ale pije się lekko. Później pojawia się całkiem mocna goryczka i raczej dominuje w finiszu, mieszając się z wędzonymi smaczkami. Bardzo dobre. [4.5]
                        Wysycenie: Średnie, ale lekko podszczypuje. [4.5]
                        Opakowanie: Tym razem panienka postanowiła zapolować na "Psze Koźlaka". Wszystkie informacje podane, brakuje tylko dedykowanego kapsla. [4.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.3]
                        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                        Comment

                        • dipeone
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 741

                          #13
                          Tak trochę odbiegnę od tematu, ale becik po co wrzucasz zdjęcie o wątpliwej urodzie, kiedy wcześniej ktoś już załączył bardzo ładne i wyraźne zdjęcie tego samego piwa ,w tej samej odsłonie?

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Z tego samego powodu co w innych tematach jest kilka zdjęć tego samego piwa wrzucanych przez inne osoby, różnej jakości, otwierając piwo i fotografując je nie patrzę czy ktoś wcześniej coś zamieścił. Od razu oceniam i dodaję zdjęcie.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9732

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Pod światło ciemnorubinowy. [4]
                              Piana: Bezowa, drobna, średniowysoka, raczej nietrwała, zostaje półcentymetrowy kożuszek. [3.5]
                              Zapach: Wędzonka, w tle słód karmelowy, ale trochę mi kozy mało... [3.5]
                              Smak: Wędzonka, dym i popiół, suszone owoce - znowu mało kozy. Za to wędzonki dużo . Także karmelu. Mnie smakuje. [4]
                              Wysycenie: Niezbyt wysokie, OK. [4]
                              Opakowanie: W stylu "pintowym", parametry plus opis są, goły kapsel jest, tylko pomysłu jakby nieco mniej... [3.5]
                              Uwagi: Piwo smaczne, nieco surowa ocena, bo wydaje mi się, że jest to wędzonka zapatrzona w koźlaka, albo - jak na ecie - dym z wędzenia kozy... Za mało mi tu koźlaka.
                              Zdecydowanie ciekawsze od "Podymku" (podymka?).

                              Moja ocena: [3.75]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎