Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), Lubuskie Czekoladowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Witnica (BOSS), Lubuskie Czekoladowe

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: W szklance niemal czarny, pod światło piękne rubinowe przebłyski. Pasuje i do piwa ciemnego, i do czekoladowego. [5]
    Piana: Dość ładna, o przyjemnie brązowawej barwie. Opada jednak za szybko do dziurawej warstwy i niezbyt obficie osiada na ściankach, a aż prosi się tu o gęstą, śmietankową piankę. [3]
    Zapach: Jak można się spodziewać, czekoladowy i to nawet przyjemny, bo nie jest to mdła czekolada mleczna, tylko całkiem ciekawie pachnąca gorzka z niezłego ziarna.
    Poza tym czuć lekką nutę kawową, trochę owoców (wiśnie, suszone śliwki) oraz ślad karmelu. [4]
    Smak: Spodziewałem się ulepku, a piwo wcale nie jest jakoś szczególnie słodkie. Ma dość wytrawny charakter i fajną paloność, ale sam komponent czekoladowy robi już o wiele mniejsze wrażenie niż w zapachu - tu jest to po prostu chamski aromat kiepskiej jakości. Do tego dochodzą zbyt duża karmelowość oraz wodnistość. Wypić się da, ale bez szczególnej przyjemności. [2.5]
    Wysycenie: Za wysokie, takie piwo powinno być bardziej aksamitne, choć może wtedy jeszcze ciężej byłoby je wypić. [3.5]
    Opakowanie: Etykieta to pójście po linii najmniejszego oporu - brązowa kolorystyka oraz tabliczka czekolady, by nie było żadnych wątpliwości. Kontra raczej brzydka, nieciekawie skomponowana. Za to nowy kapsel firmowy jest całkiem fajny. [3.5]
    Uwagi: Witnico, zainwestuj w lepszy aromat!

    Moja ocena: [3.3]

    Comment

    • Kwadri
      Senior
      • 10-2009
      • 1216

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny, niemal nieprzejrzysty. Pod światło ciemnorubinowe przebłyski. Całkiem ładny, ale barwiony karmelem. [4]
      Piana: Brązowa, niewysoka i szybko opada do pierścienia i strzępków. Cienki pierścień zostaje niemal do końca. [3.5]
      Zapach: Średnio intensywny, lekko słodki, czekoladowy, ale czuć że sztuczny. Tło karmelowe. [3.5]
      Smak: Lekko słodki, nieco karmelowy początek z nutą czekolady. Później dociera całkiem mocna, lekko palona goryczka i zostawia wytrawny finisz. Całkiem dobre jak na aromatyzowane. [4]
      Wysycenie: Średniowysokie, jednak początkowo nieco za mocno szczypie w język. [4]
      Opakowanie: Etykieta w brązowych barwach z tabliczką czekolady. Na kontrze podano, że jest to jasne piwo barwione karmelem. Brak podanego ekstraktu, ale wreszcie kapsel nie jest goły tylko z logo browaru. [3.5]
      Uwagi: Z datą do 03.01.12

      Moja ocena: [3.75]
      Attached Files
      Last edited by Kwadri; 25-11-2011, 20:09.
      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: brunatno, wiśniowy, mętnawe albo mi sie tak wydawało [2]
        Piana: nie istnieje, tylko kilka drobnych bąbelków a 'la piana przy nalewaniu, kolor tych bąbelków to jakaś masakra, krew w soczystego steku wymieszana z jagodowym soczkiem [1]
        Zapach: kakao wymieszane z zepsutym winem [1]
        Smak: ponownie kakao, stojące na parapecie przez kilka dni gdzie zaczęło się kisić, do tego wstrętna kwaśnawo, wiśniowa nuta, nie wiem co to jest [1]
        Wysycenie: że nie wybuchło to dziwota, w ustach buzuje, rośnie, rozsadza, przegazowane po całości [1]
        Opakowanie: etykieta przypomina mi inna etykietę, od alpagi o smaku czekolady, ta też pasuje, piwna alpaga o czekoladowym smaku, plus jedyny to dedykowany kapsel [3.5]
        Uwagi: To nie piwo, to ZŁO w najczystszej postaci, tym trunkiem powinni się raczyć internauci z Pokoju samobójców

        Moja ocena: [1.175]
        Attached Files
        Last edited by becik; 26-11-2011, 13:04.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Tapir
          Senior
          • 10-2009
          • 730

          #5
          Becik ja rozumiem, że to piwo jest w twoim odczuciu tragiczne (kot też niespecjalnie zainteresowany) ale momentami chyba lekko brakło obiektywizmu. Jaki kolor według Ciebie powinno mieć piwo czekoladowe, że za ten, który ma Lubuskie dajesz 2 pkt.?
          Last edited by Tapir; 26-11-2011, 13:52.
          Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tapir Wyświetlenie odpowiedzi
            ale momentami chyba lekko brakło obiektywizmu. Jaki kolor według Ciebie powinno mieć piwo czekoladowe, że za ten, który ma Lubuskie dajesz 2 pkt.?

            Moim zdaniem piwo czekoladowe powinno mieć głęboką, brązową barwę, a nie wiśniowo-mahoniowe odcienie. Skąd w piwie czekoladowym ta barwa? Kolor piwa powinien mieć przełożenie na kolor piany, która w piwie czekoladowym powinna być beżowa bądź delikatnie brązowa. Ta piana była taka jaką opisałem, dziwna wiśniowo - krwistoczerwona barwa z fioletowymi refleksami. Taki kolor powinno być w piwie czekoladowym? Jak czekolada z Jagiełły była dobra i prawidłowa to, to piwo, przypomina mi raczej jakieś wylewki chemiczne.
            Nie uważam, ze oceniłem piwo nie obiektywnie, oceniłem je obiektywnie z mojego punktu widzenia bo te kolory w tym piwie to totalna porażka
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #7
              Becik, wracasz do formy, może jakiegoś Ediego ocenisz? Funduję!

              Comment

              • Doodeck
                Senior
                • 05-2003
                • 1612

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                Moim zdaniem piwo czekoladowe powinno mieć głęboką, brązową barwę, a nie wiśniowo-mahoniowe odcienie. Skąd w piwie czekoladowym ta barwa? Kolor piwa powinien mieć przełożenie na kolor piany, która w piwie czekoladowym powinna być beżowa bądź delikatnie brązowa. Ta piana była taka jaką opisałem, dziwna wiśniowo - krwistoczerwona barwa z fioletowymi refleksami. Taki kolor powinno być w piwie czekoladowym? Jak czekolada z Jagiełły była dobra i prawidłowa to, to piwo, przypomina mi raczej jakieś wylewki chemiczne.
                Nie uważam, ze oceniłem piwo nie obiektywnie, oceniłem je obiektywnie z mojego punktu widzenia bo te kolory w tym piwie to totalna porażka
                FCJP załamuje ręce nad Twoim postem.
                Na pewno napisałeś go wzburzony lub pod wpływem trunku z Witnicy
                Dalekosiężny
                Obserwator
                Obiektów
                Dynamicznie
                Epatujących
                Ciekawymi
                Koncepcjami

                Comment

                • snorre
                  Senior
                  • 02-2006
                  • 655

                  #9
                  Widzę, że zagryzałeś "Danusią" Co było lepsze? (no dobra, głupie pytanie... )
                  Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                  Comment

                  • q456852
                    Junior
                    • 05-2011
                    • 19

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Trochę jak Cocacola. Ciemny, mocno brązowy, pod światło prześwitujaca czerwień. Mogłaby być bardziej czarna, czekoladowa. [4]
                    Piana: Taka jak być powinna. Dość obfita, po czasie jednak redukuje się, zostawiajac przyjemny korzuszek na piwie i na sciankach pokalu. [5]
                    Zapach: Słabo czekoladowy. Troche jak nutella, wyczuwalna nuta chmielu i słabiej slodu. [3.5]
                    Smak: Dobre. Nie jest przesłodzone, raczej (może ciut). Przypomina raczej czekoladę deserową. Na starcie czujemy nutę czekolady, na finiszu zostaje nam chmielowa goryczka i aromat kakao. Jak dla mnie trochę za mało czekoladowe. [4]
                    Wysycenie: Ciut za słabe, ale w normie. Plus za to że długo nie ucieka. [4]
                    Opakowanie: Bez wodotrysków ale przyciąga uwagę. Choć mogliby się do tego przyłożyć trochę bardziej. [4]
                    Uwagi: W smaku podobny do Magnusa Czekoladowego, ale ma troszkę mniej intensywny smak czekolady od niego. bardzo fajne do na deseru.

                    Moja ocena: [3.925]

                    Comment

                    • patyczek
                      Senior
                      • 01-2013
                      • 220

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Brązowy, pod światło wiśniowy, klarowny. [4]
                      Piana: Niska i gęsta o drobnej konsystencji, prędko zanika zostawiając na szkle parę kropek. [3]
                      Zapach: Wyrazisty i jednostronny. Przede wszystkim kakao, ale nie naturalne tylko jakieś sztuczne z dodatkiem chemii, plus ziemisto trawiasty powiew na dzień dobry, i to taki zaraz po ulewie, gdy dżdżownice wyłażą z ziemi. Ohyda!. Gdy ów się nieco ulotni poza kakaem niewiele da się wywąchać, no może lekkie warzywka, co do przyjemnych aromatów raczej się nie zaliczają... [1]
                      Smak: Pierwsze wrażenie tragiczne - Przesłodzone Karmi, i to nie cukrem a słodzikiem. Tytułowej czekolady brak, zamiast niej wyrób czekoladopodobny, taki z PRL-u, do tego karmel, ale też jakiś chemiczny. Goryczka, i owszem jakaś tam się pojawia, ale też syntetyczna. [1.5]
                      Wysycenie: Odpowiednie. [4]
                      Opakowanie: Proste, ale gustowne. Napisy wyraźne, kolory, choć stonowane to odpowiednio dobrane, kapsel firmowy, dane wystarczające. Ogólnie, jak na Witnicę całkiem udane. [4]
                      Uwagi: Warka do: 05.09.2013. I co tu napisać o takim produkcie... Chemiczny ulepek, w dodatku mdły, który chociaż przypomina Karmi, to daleko mu do niego, pod każdym względem, z wyjątkiem zawartości alkoholu.

                      Moja ocena: [1.85]

                      Comment

                      • kamill2001
                        Junior
                        • 04-2010
                        • 1

                        #12
                        Wydawało mi się że piłem to piwo ze 3 lata temu i smakowało mocno wytrawnie ala stout, z dominującą nutą kakao. Kupiłem teraz nie patrząc na skład z tyłu i niestety dla mnie to porażka. Smakuje jak guma balonowa w płynie z dodatkiem kisielu, przypomniały mi się czasy nastoletniej głupoty i młodzieńczy eksperyment z produktem winopodobnym... patrzę na etykietę a tam aromaty. Chyba 3 lata temu jednak piłem inne piwo o nazwie czekoladowe. Dopiłem bo nie uznaje wylewania, ale nie tędy droga.

                        Comment

                        • Brodzislaw
                          Senior
                          • 09-2013
                          • 1020

                          #13
                          Aromat wyrobu czekoladopodobnego rodem z czasów PRL. Mdlący z lekka zapaszek. I tak lepiej niż w smaku, który wręcz zatykał. Słodko okrutnie, do tego żelazisty posmak i niemal zero goryczki, której wyższy poziom ratowałby sytuację. Zamiar dobry ale realizacja nieudana.
                          Piłem w małej butelce ale nie dałem rady.

                          Comment

                          • Pivotal
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 671

                            #14
                            BARWA: Ciemnego brązu, pod światło rubinowe przebłyski. [4]
                            PIANA: Beżowa na półtora centymetra, drobnoziarnista, po minucie grubszy pierścień z mgiełką po środku, trochę osiada na szkle, nie znika całkowicie. [1.25]
                            ZAPACH: Dziwny... czekoladopodobny z nadzieniem poziomkowym/truskawkowym (utlenione?) i jakby ciut perfumowym - dość mocny. [3.2]
                            SMAK: Taniej polewy czekoladowej, karmelu... lekko kakaowy z piwnicznym posmakiem. Lekka goryczka jak w niepasteryzowanym Lubuszu, bo on jest piwem bazowym dla witnickich piw aromatyzowanych. [2.5]
                            WYSYCENIE: Do końca był okej. [4.5]
                            OPAKOWANIE: Starego wzoru, jak wyżej. [3.5]

                            UWAGI: Warka do 2.08.2017.1, wypite 24.08'17. Słodkawe w smaku... ta ,,czekolada'' faktycznie jak za starych, socjalistycznych czasów, przypomina polewę czekoladopodobną na lodach BAMBINO.

                            Comment


                            • #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemno brązowy, nie widzę rubinowych rubinowych przebłysków. Trochę jak kawa. [3]
                              Piana: Piana niska, małe pęcherzyki z brązowawymi łączeniami, prędko zanika, ale pozostawia na kufelku ślad do końca. [3]
                              Zapach: Wyczuwalne przede wszystkim słody karmelowe, niestety niezbyt podobne do zapachu czekolady. Wyczuwalny jest również zapach chmielu. [3]
                              Smak: Nie wyczuwam tu smaku czekolady, tylko nuty karmelów, które mają za zadanie dać słodki smak tak by nie przesłodzić piwa. Do tego delikatna goryczka chmielowa. [3]
                              Wysycenie: To największy mankament tego piwa, zawsze gdy po nie sięgam, wydaje mi się, że nasycenie jest minimalne, a pod koniec picia wręcz nie wyczuwalne. [2]
                              Opakowanie: Opakowanie jak cała seria Lubuskiego, wyrazista, jednak nic specjalnego. Ja daję tu dużego plusa za kapsle z edycji Mistrzostw Świata 2018. [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎