Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pivovarský Dvůr Chýně, Černý Pes

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Pivovarský Dvůr Chýně, Černý Pes

    Piwo na zamówienie pewnej restauracji w Berounie pod Pragą, serwującej podobno największe burgery w Czechach, no i dobre piwo

    stout 13%, 5% alk. Bez pasteryzacji i filtracji

    Przy wlewaniu wydawało mi się, że to ciekła smoła

    Aromat – typowe dla stoutów palone nuty + ziołowa nuta chmielowa
    Barwa – czarna. Nie widać zmętnienia bo… podświetlenie żarówką 60 W nie przebiło czerni
    Piana – dość wysoka, bardzo gęsta, barwa kawa z mlekiem, zdecydowanie trwała, zalegająca na szkle
    Wysycenie – niezbyt wysokie, lekko musuje na końcu języka
    Smak – silna dawka słodowej spalenizny, która jest gorzka, żeby nie było wątpliwości potraktowanej sporą dawką goryczkowego chmielu. Piwo jest zdecydowanie suche, czyli wytrawne czyli IMO dry stout
    Treściwość – odpowiednia

    Piwo dla zaawansowanych zdecydowane, bezkompromisowe, raczej nie na pierwsze spotkanie z gatunkiem. Robi wrażenie nawet na takich górnofermentacyjnych sceptykach jak ja. Choć nie jestem wielkim fanem stoutów, to od dobrych paru lat jestem fanem mini w podpraskim Chyne, bo ich piwa zawsze były ciekawe i z charakterem. A to piwo charakter zdecydowanie ma!
  • ZKB
    Senior
    • 12-2009
    • 172

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
    Piwo dla zaawansowanych zdecydowane, bezkompromisowe, raczej nie na pierwsze spotkanie z gatunkiem. Robi wrażenie nawet na takich górnofermentacyjnych sceptykach jak ja. Choć nie jestem wielkim fanem stoutów, to od dobrych paru lat jestem fanem mini w podpraskim Chyne, bo ich piwa zawsze były ciekawe i z charakterem. A to piwo charakter zdecydowanie ma!
    No właśnie, piwo kupiłem do spróbowania i bez przygotowania wypiłem. Piwo czarne jak smoła a bardzo mocny palony smak i gorycz powalił mnie i nie dokończyłem tego piwa (1,5 l pet).
    Tylko dla miłośników stoutów i to tych radykalnych.
    Beer is for life not just for christmas !

    Comment

    • niewieem
      Member
      • 12-2010
      • 76

      #3
      Bardzo dobry stout z jedną ewidentną wadą - zapach kukurydzy z puszki. W smaku dużo kawy, dymu, wyżej wspomnianej spalenizny. Czarne nawet pod światło, z beżową, trwałą pianą. Finisz wytrawny i średnio goryczkowy. Chętnie wrócę do tego piwa.

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        W naszej butelce był wyłącznie zielony groszek Cztery osoby tak to wyczuły.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎