Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Opole, Książąt Opolskich 2-6 / Staromiejska, 4bas [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #16
    No dobrze, to ma sens.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #17
      Na nalewaki prawdopodobnie zamiast Pilsnera trafił Bernard niefiltrowany.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • restauracja4bas
        Junior
        • 08-2012
        • 3

        #18
        Bernard w 4Bas

        Witam wszystkich.

        Jak wyżej wspomniał ART pod naszą strzechę trafił niefiltrowany Bernard.

        Co prawda nie zamiast za pilznera - nadal jest lany - ale nasza kolumna "rozrosła" się do czterech kranów aby pomieścić naszego nowego rezydenta.

        Na dzień dzisiejszy lane piwa w 4Bas to:

        -Klaster 12 niepasteryzowany

        -ciemny Litovel

        -Pilsner Urquell

        -Bernard niefiltrowany

        Zapraszamy na degustację i bardzo prosimy o wyrażanie swoich opinii i sugestii.

        Pozdrawiamy ekipa 4Bas

        Comment

        • Jerry64
          Junior
          • 12-2011
          • 12

          #19
          W poniedziałek zapraszamy na ostatnią (prawdopodobnie, bo to zależy od Was) tego lata promocję Tmavego Litovela. Między 15.00 a 17.00 w naszym ogródku jak co poniedziałek stanie 10L dębowa beczka. Samoobsługa. Piwo jest za free. Zapraszamy - nie ma obowiązku zamawiania niczego z karty.

          Comment

          • Bazyl36
            Senior
            • 05-2006
            • 150

            #20
            No to ja mam pewną sugestię.
            Parę tygodni temu wpadłem ze znajomymi na ciemnego Litovela i zamówiliśmy po litrowym i tu obsuwa, kelnerka przyniosła w dzbanku jak do soczku jabłkowego i do tego kieliszek do łyskacza zamiast kufla które przecież macie,a ukoronowaniem sukcesu byłoby zainwestować w litrówki.
            Po za tym Klaster i litovel mniamuśne.

            Comment

            • Jerry64
              Junior
              • 12-2011
              • 12

              #21
              Dzięki za sugestię. Na pewno przy najbliższej okazji zmienimy opis w menu, żeby nie było watpliwości, że chodzi o dzbanek piwa. To oferta skierowana głównie jako dodatek do posiłków dla 2-4 osób, dlatego podajemy szklaneczki 0,3 l. Jako piwosz preferuję zdecydowanie kufle 0,5l napełniane bezpośrednio z kija, bo przelewanie piwa z naczynia do szklanek -moim zdaniem- pogarsza jego walory. Wielu naszym klientom odpowiada jednak taka forma podania, a wiadomo nasz klient nasz Pan. Co do kufli litrowych, to obiecuję, że pomyślimy o takiej opcji w ramach Octoberfest w naszej knajpie.

              Comment

              • Bazyl36
                Senior
                • 05-2006
                • 150

                #22
                Żeby nie było nieporozumień , w wielu knajpach można dostać dzbanek piwa ale 1,5 lub2 litry i klient sobie sam przelewa ale do szkła dedykowanego danej marce a nie w bezimiennym dzbanku i do bezimiennego kieliszka ,to trąci myszką.
                Podawajcie piwo zgodnie z zasadami nie znacznie czy jest to dla jednej osoby czy dla 2-4 jako dodatek do posiłków. Załóżmy że poproszę o kieliszek białego wina a kelnerka poda mi go w szklance do herbaty,no przepraszam bardzo ale każdy wiedział by że coś tu nie gra, każdy napój ma swoje charakterystyczne szkło więc podajmy go zgodnie z zasadami, no czy proszę o zbyt wiele.

                Comment

                • Jerry64
                  Junior
                  • 12-2011
                  • 12

                  #23
                  Przepraszam, jeżeli coś było nie tak w Twoim przypadku. Błędy kelnerów i kucharzy niestety w tej branży bywają (zreszta nie tylko w tej). Już się o tym przekonałem, choć moje doświadczenia gastronomiczne (jako właściciela i pracownika) sięgają kilku miesięcy. Normalnie podajemy do dzbanka szklanki na stopce 0,33l ale dedykowane do piwa! Podajemy w nich zreszta każdy rodzaj piwa, jezeli ktoś zamawia "małe". Do whisky mamy płaski szklaneczki - jeżeli takie dostałeś to jeszcze raz przepraszam. Oczywiście zgadzam się, że najlepiej byłoby serwować piwo w "firmowych" kuflach i szklankach. Jeden klient woli szklankę, drugi kufel. Na kiju mamy teraz 4 rodzaje piwa i tak już pewnie zostanie, choć przynajmniej jedno będzie rotowane. Gdybym do każdego rodzaju piwa miał szklanki i kufle róznej pojemności to musiałbym wygospodarować miejsce na ich przechowywanie. Jesteśmy małą knajpką i zaplecze baru jest naprawdę maleńkie. Z tyłu mamy chłodnię, w której przechowujemy i podpinamy do nalewaków kegi (w Opolu chyba nikt nie ma takiego rozwiazania), co gwarantuje ciagłe utrzymywanie piwa w niskiej temperaturze. W większości knajp keg stoi pod barem w temperaturze otoczenia czyli w lecie co najmniej 25 stopni. W szystkie wolne ściany w chłodni wypełniają półki z kuflami. Nasze możliwości w zakresie przechowywania szkła są niestety ograniczone, choć cały czas nad tym pracujemy. Niestety musimy wybierać miedzy formą (rodzaj szkła) a treścią (jakość piwa), a to ostatnie doceniłeś, z czego bardzo się cieszę. Nie prosisz o zbyt wiele jako klient w zakresie serwowania piwa, masz do tego pełne prawo, ale proszę, żebyś dał nam trochę czasu. Zrobimy co mozemy. Pozdrawiam Cię serdecznie.

                  Comment

                  • Bazyl36
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 150

                    #24
                    Wybacz pomyłkę o kieliszku do łyskacza to miała być koniakówka w której piwo nam podano rzeczywiście do łyskacza jest niska szklanka.
                    Piszesz że zawsze małe piwa tak podajecie w małej szklance na stopce,ale szklanek nie ma na stopce to są pokale i gdybym dostał piwo w pokalu ,lub w małej szklance oczywiście piwnej szklance to wież mi tej dyskusji by wcale nie było.
                    Jeśli zaś chodzi o składowanie piwa w chłodzie to tylko szacun dla Ciebie że dbasz o jakość.
                    Oczywiście wpadnę znowu za jakiś czas no dobre piwko.

                    Comment

                    • Jerry64
                      Junior
                      • 12-2011
                      • 12

                      #25
                      Do Bazyla: tak jak obiecałem - możesz już wpaść na piwo w kuflach 1 litrowych.

                      Zaczeliśmy w tym tygodniu Oktoberfest w naszej knajpce - wszystkie piwa dostępne w kuflach 1l. W miejsce Pilsnera pojawił się jasny Litovel 10, więc pracujemy nad techniką serwowania Rezanego Litovela - w ofercie jeszcze nie ma, ale spokojnie można prosić barmana - zrobi. Do tego kiełbaski z musztardą bawarską i prawdziwe czeskie pikantne utopence własnej produkcji.
                      Last edited by Maggyk; 11-10-2012, 21:39. Powód: zmieniono z Octo na Okto, bo to forum piwne, a ocet w piwie nie jest wskazany ;)

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #26
                        Dziwne, ale w tym temacie ART nie dopomina się o stosowanie regulaminu. Czyżby jakieś układy?

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Maggyk
                          Szara Adminiscjencja
                          • 05-2004
                          • 5615

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jerry64 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Do Bazyla: tak jak obiecałem - możesz już wpaść na piwo w kuflach 1 litrowych.

                          Zaczeliśmy w tym tygodniu Oktoberfest w naszej knajpce - wszystkie piwa dostępne w kuflach 1l. W miejsce Pilsnera pojawił się jasny Litovel 10, więc pracujemy nad techniką serwowania Rezanego Litovela - w ofercie jeszcze nie ma, ale spokojnie można prosić barmana - zrobi. Do tego kiełbaski z musztardą bawarską i prawdziwe czeskie pikantne utopence własnej produkcji.
                          Hmm czyżby kolejny punkt na jutrzejszą trasę Coś mi się wydaje, że się jednak nachodzimy ostro
                          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                          Piwo domowe -
                          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                          Reklama w BROWARZE
                          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                          Comment

                          • Maggyk
                            Szara Adminiscjencja
                            • 05-2004
                            • 5615

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            Dziwne, ale w tym temacie ART nie dopomina się o stosowanie regulaminu. Czyżby jakieś układy?
                            A tam od razu układy - spójrz parę postów wyżej na wpis pod oficjalnym "knajpowym" nickiem. Faktycznie dobrze by było dla moderatorów, aby oficjalne informacje były zamieszczane pod jednym nickiem.
                            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                            Piwo domowe -
                            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                            Reklama w BROWARZE
                            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #29
                              A no racja, to mnie chciały forbasy zmylić...

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
                              Coś mi się wydaje, że się jednak nachodzimy ostro
                              Kupcie sobie bilet całodzienny za 8 zł, to sobie pojeździcie zamiast chodzić.
                              Last edited by Pendragon; 11-10-2012, 21:53.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Bazyl36
                                Senior
                                • 05-2006
                                • 150

                                #30
                                Nie no chyba nie tylko dla mnie piwo będzie w litrówkach, ale poważnie to naprawdę krok w dobrą stronę mam nadzieję że już zawsze będzie dostępna ta opcja nie tylko na Oktoberfest.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎