Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Świąteczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Kormoran, Świąteczne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • canigggia
    Senior
    • 10-2009
    • 451

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemny burgund, klarowny, pełen gazowych bąbelków [5]
    Piana: biało-kremowa, dość wysoka, średnio pęcherzykowa, dość wolno opada, zostawia miłe osady [4]
    Zapach: intensywny, goździkowy, z wyczuwalnymi mocno nutami korzennymi i cytrusowymi, taki piernikowy, wyczuwalny leciutko cynamon [5]
    Smak: treściwy, korzenno-piernikowy, od środka aż po finisz wyczuwalna skórka pomarańczowa, wyczuwalne leciuteńkie nuty cynamonowe i jeszcze mniejsze nuty goryczkowe, po kilku chwilach od wypicia wyczuwalny lekko alkohol [4.5]
    Wysycenie: odpowiednie [5]
    Opakowanie: etykieta piękna, iście świąteczna, pół punktu odjąłem za fakt, że nie jest bardziej błyszcząca, złocista. Kapsel dedykowany, typowo kormoranowy [4.5]
    Uwagi: Prawdziwe, bardzo dobre piwo świąteczne, pyszne, ładnie opakowane. Kupione w sklepie Desperado w Gdyni na Witominie.

    Moja ocena: [4.675]
    Browarnik Tomek
    TomCani

    Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Smakuje jak schłodzony, nagazowany grzaniec. W kategoriach płynu do wlania w siebie - całkiem sympatyczne, bo i smaki takie i owakie, z egzotycznymi przyprawami.
      Absolutnie zaś nie nazwałbym tego piwem.
      Nie oceniam więc, bo nie specjalnie jest sens.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • dreads
        Basowy
        • 09-2009
        • 520

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jest ciemno, czarno, nie ma się czego przyczepić. [5]
        Piana: Po nalaniu do szklanki spora, pozostaje cieniutka kołderka do końca. [4]
        Zapach: Ciężko powiedzieć. Faktycznie jest piernik, dzisiaj robiłem ciasto na pierniki i pachnie identycznie, tzn. że są prawdziwe przyprawy (goździk, cynamon, imbir), ale z drugiej strony brak jakichkolwiek aromatów wskazujących na fakt, że to piwo. [3.5]
        Smak: Nie jest źle, najważniejesze, że nie jest zbyt słodkie, nie zakleja, można spokojnie wypić kufel. Jest oczywiście w smaku piernik, chociaż zbyt pięknie to wygląda - przyprawy muszą być jeszcze czymś "podbite", bo z samego zestawu goździk, cynamon, imbir, etc nie dałoby się tego smaku wyciągnąć. Szybkie spojrzenie na etykietę - jest lista przypraw, a na końcu - aromaty naturalne... brzmi tajemniczo, ale paradoksalnie chyba już wszystko jasne.
        Na plus fakt, że przebijają się nuty słodowe oraz goryczka, która jednak jest dosyć dziwna - może to od imbiru? [3.5]
        Wysycenie: Dosyć wysokie, może ciut niższe lepiej by pasowało, ale jednak pije się dosyć przyjemnie [4.5]
        Opakowanie: Na opakowaniu pełna informacja, etykieta ładna, ale przez to, że ciemna, trochę mało czytelna. [4]
        Uwagi: Na pewno bardziej udane niż wszechobecne na rynku ulepki z sokiem, ale i tak jestem trochę zawiedziony. W browarze znowu nie odmówiono sobie dorzucenia do piwa czegoś sztucznego, jakiegoś aromatu. Szkoda, bo z samymi przyprawami napój ten mógł smakować bardziej jak piwo.

        Moja ocena: [3.7]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: herbaciano-rubinowy, klarowne [4]
          Piana: jasnobeżowa, średnie pęcherzyki, opada powoli, osadza sie krzaczkami na szkle [4]
          Zapach: goździki, goździki i jeszcze raz goździki, nic innego nie czuję, piwo powinno mieć świąteczny zapach, a nie goździkowy, zapach identyczny z tym jak po otwarciu torebki z goździkami, tak piwo nie powinno pachnieć, tym bardziej, że w składzie ma tez cynamon, kardamon skórki.... [2]
          Smak: dość treściwe, misiowate i to wszystko co w tym piwie mi smakuje, w smaku czuć jedynie mix przypraw, goździki, cynamon, piernik, ciasto, 2 tylko dlatego że podoba mi się treściwość piwa [2]
          Wysycenie: nasycenie bez zarzutu [5]
          Opakowanie: bardzo ładna świąteczna etykieta, kapsel klasyczny dla browaru [5]
          Uwagi: napój przyprawowy na bazie piwa, nic więcej, cynamon wole w ciastach, skórki pomarańczowe też, na pewno nie w piwie, dla mnie porażka. Nie lepiej aby browar uwarzył jakis świątecznego stouta, ale'a czy czy jeszcze cos innego, klasycznego, a nie eksperymenty w postaci owoców i przypraw?

          Moja ocena: [2.6]
          Attached Files
          Last edited by becik; 10-12-2011, 14:02.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny, pod światło brunatno-brązowy. [4.5]
            Piana: Jak u Kormorana - wysoka, trwala, gęsta, bardzo dobra. Mogłaby być jedynie odrobine wyższa. [4.5]
            Zapach: Po otwarciu - piernik, po przelaniu przypomina mi Czarną Fortunę. Wyraźne goździki, cytrusy, cynamon, karmel. Ładny i złożony, bardzo przyjemny. [5]
            Smak: Piwo w smaku również nieodparcie kojarzy mi się z Czarną Fortunką. Piwo jest dosyć słodkie, przyprawy korzenne wyraźne, piwko faktycznie rozgrzewa (choć mogłoby być nawet trochę mocniejsze) Posmak piernika wyraźny. [4]
            Wysycenie: Odpowiednie, pije sie przyjemnie. [5]
            Opakowanie: Tradycyjnie bardzo ładna szata graficzna Kormorana, wszystko ładnie, schludnie i z klasą. Minus za kapsel. [4.5]
            Uwagi: Dobra pozycja na deser albo na zimowy wieczór. Podchodziłem sceptycznie jak do kolejnego wynalazku, ale bardzo mi to piwko zasmakowało.

            Moja ocena: [4.5]
            Last edited by wrednyhawran; 10-12-2011, 22:09.
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • Piecia
              Senior
              • 02-2002
              • 3307

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemna herbata, ładny [4.5]
              Piana: osadza ślady, pozostaje do końca, na początku dość zbita [4]
              Zapach: dominuje goździk i cynamon, w tym przypadku to nie przeszkadza [4]
              Smak: tu już trochę nahalniejszy smak przypraw; nie czuć, że to piwo, dla mnie ciut za słodkie ale jak na świąteczny wynalazek - ok [3.5]
              Wysycenie: w porządku [4.5]
              Opakowanie: dla mnie mało czytelne napisy, ale koncepcja ok [4]
              Uwagi: brawo za pomysł, oby to byl dobry początek piw sezonowych

              Moja ocena: [3.85]
              Koniec i bomba,
              Kto nie pije ten trąba !!!
              __________________________
              piję bo lubię!

              Comment

              • Komar_Pafnucy
                Senior
                • 08-2005
                • 1114

                #8
                Nie spodziewałem się za wiele po tym piwie a teraz już wiem, że jest po prostu paskudne. Nie wiem czy dam radę dopić. Wiśnia czy Jabłko w Piwie w porównaniu z tym są pyszne.

                Multitap Crawl
                Multitap Crawl na Facebook

                "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                Comment

                • forra6
                  Senior
                  • 11-2008
                  • 413

                  #9
                  Żonie oraz mi bardzo smakowało. Jest inne niż się spodziewałem, odczuwalne wyraźnie posmaki piernikowe i pomarańczowe. Taka odmiana od klasycznego piwa mi odpowiada, nie wiem czy wypiłbym więcej niż 1 ale dla smaku warto spróbować. Kupione za niecałe 5zł w Marii.
                  Last edited by forra6; 15-12-2011, 14:19.
                  Don't trust nobody, It will cost you much too much
                  Beware of the dagger, It caress you at first touch
                  O, all small creatures, It is the twilight if the gods

                  Comment

                  • CyboRKg
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 593

                    #10
                    Smak korzenny - jak piernik z dodatkiem skorki pomaranczowej i imbiru, wyczuwalna goryczka palonego slodu i gozdziki. Piwo tresciwe, pelne w smaku i wielowymiarowe. Zdecydowanie do powtorzenia.

                    O niebo lepsze od "Tatry Grzanca". Troche tez przypomina "Czarne" z Fortuny.

                    E: Troche zbyt duze wysycenie jak na moj gust.
                    Last edited by CyboRKg; 16-12-2011, 00:28. Powód: add
                    "Jedno pivo ne vadi!"
                    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                    Comment

                    • Gringo
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 2151

                      #11
                      Dokładnie te same wrażenie odczułem co przedmówca. Bardzo przypomina Czarne z Fortuny. Wypiłem bez obrzydzenie ale i bez jakiś achów. Trochę za słodkie.

                      Bardzo zasmakowało mojej żonie, stwiedziła że to jedno z najlepszych piw jakie miała okazję podpijać mi z kufla. Trochę podobno pachnniało jak Becherovka. Kormoran chyba jednak trafił w jakieś gusta

                      Comment

                      • Kwadri
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1216

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Lekko przeźroczysta cola. [4.5]
                        Piana: Lekko beżowa, drobna, ale niezbyt wysoka. W miarę szybko opada do pierścienia i wysepki. [4]
                        Zapach: Lekko słodki i intensywny, piernikowy, ale czuć też skórkę od pomarańczy i imbir. [4.5]
                        Smak: Lekko słodki, piernikowo-imbirowy początek. Później dochodzi lekko palona, delikatna goryczka, zmieszana z posmakiem ciemnych słodów i czekolady. Ogólnie treściwe i takie deserowe. [4]
                        Wysycenie: Raczej drobne. [4.5]
                        Opakowanie: Całkiem ładna, świąteczna etykieta, ale trochę za ciemna, przez to nieco nieczytelna. Parametry i pełny skład podane na kontrze, kapsel jak na innych piwach z Olsztyna. [4]
                        Uwagi: Z datą do 05-03-12. Oceniane w kategorii aromatyzowane.

                        Moja ocena: [4.225]
                        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                        Comment

                        • Sokół83
                          szynkarz
                          • 12-2004
                          • 1598

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemnoherbaciany [5]
                          Piana: beżowa dorodna, trzyma się całkiem długo [4]
                          Zapach: goździkowy, zupełnie niepiwny - a gdzie pozostałe składniki? [3]
                          Smak: słodka mieszanka goździkowo-piernikowo-korzenna podparta trochę karmelem; nawet niezłe tylko za słodkie i za mało w nim piwa [3.5]
                          Wysycenie: niskie ale w sumie pasuje [4]
                          Opakowanie: ładne, estetyczne; plus za podanie składu przypraw [4.5]
                          Uwagi: Zupełnie nie moja liga - za słodkie, ale przynajmniej wypijalne w przeciwieństwie do Szoko czy Kormorana Ciemnego

                          Moja ocena: [3.525]
                          Z INNEJ BECZKI

                          www.fotopolska.eu

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9729

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemnorubinowe pod światło. [4]
                            Piana: Kremowobeżowa, średniodrobna, raczej nietrwała. [3]
                            Zapach: Jak polo-cockta (ta prawdziwa, kiedyś... ) - karmel złamany czymś paskudnym. Na pewno nie tak pachną święta... [2]
                            Smak: Tutaj także przewodzi karmel z lekkim akcentem dymno-popiołowym i ohydnym posmakiem (absmakiem!) syropowo-aptecznym. Choć to podobno korzenne jest... [2]
                            Wysycenie: Raczej niewysokie, stosowne dla ciemnego piwa. [4]
                            Opakowanie: Najmocniejsza strona piwa. Kapsel browaru, na ecie i krawatce motyw zimowo-świąteczny. Staranne, eleganckie nawet. Są parametry i inne takie... [4.5]
                            Uwagi: Święta jakby moje, ale piwo - na pewno nie moja bajka...

                            Moja ocena: [2.425]

                            Comment

                            • wojtek_63
                              Senior
                              • 10-2004
                              • 357

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemny koloru mocnej herbaty [4]
                              Piana: Beżowa z początku bardzo duży kożuch ,utrzymuje się do końca osadza się na szlke [4.5]
                              Zapach: Karmelowo gożdzikowy z wyczuwalnym zapachem piernika.Bardzo przyjemny. [4]
                              Smak: Korzenno-piernikowy jak dla mnie odrobinę za słodkie. [3.5]
                              Wysycenie: OK. pasuje do tego piwa [4.5]
                              Opakowanie: Bardzo ładna świąteczna etykieta ,kapsel standardowy [4.5]
                              Uwagi: Smaczne świąteczne piwo inne od pozostałych.

                              Moja ocena: [3.9]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎