Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Twierdzowe Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dipeone
    Senior
    • 05-2010
    • 741

    Racibórz, Twierdzowe Ciemne

    Piwo ciemne, korzenne na miodzie.
    Alk 4,5%, ekstraktu brak na etykiecie i na kontrze.Skład cały podany.
    Dosyć płytkie w smaku według mnie.
    Kupione za 4,60 w specjalistycznym sklepie na Filtrowej w Rumi.
  • dipeone
    Senior
    • 05-2010
    • 741

    #2
    Zdjęcie piwa.
    Plus za nowy (dla Raciborza) kapsel.
    Attached Files

    Comment

    • canigggia
      Senior
      • 10-2009
      • 451

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bardzo ciemny burgund, klarowny, pełen gazowych pęcherzyków [4.5]
      Piana: biało-beżowa, średnio wysoka, mocno pęcherzykowa, dość szybko opada, zostawia przyjemny kożuszek [3.5]
      Zapach: korzenno-goździkowy, lekko piernikowy, w tle nutki chmielowe [4.5]
      Smak: korzenno-piernikowy, nuty miodowe wyraźne, odczuwalne nuty goździkowe, delikatniutkie nutki imbirowe, w tle wyczuwalne nuty słodowe oraz przyjemna, delikatna goryczka aż po finisz, po wypiciu leciutko wyczuwalny alkohol [4]
      Wysycenie: za słabe [3]
      Opakowanie: etykieta zdobiąca butelkę typowo raciborska, twierdzowa, tylko w ciemnym bordowym kolorze, troszkę mi nie pasuje ten napis Ciemne, ten font, ale ogólnie etykieta w znanym nam stylu, do tego dedykowany kapsel [3.5]
      Uwagi: Całkiem przyjemne piwello ... bardzo świąteczno-zimowe moim skromnym zdaniem.

      Moja ocena: [4.075]
      Browarnik Tomek
      TomCani

      Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

      Comment

      • Czapayew
        Senior
        • 10-2002
        • 1966

        #4
        Rzeczą. którą przede wszystkim zapamiętałem z tego piwa, był słodzikowo-marchwiany posmak, nie będący ani korzennym ani miodowym. Reszta wrażeń raczej pozytywna.
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • Kwadri
          Senior
          • 10-2009
          • 1216

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Niemal czarny, pod światło ciemny rubin. [4.5]
          Piana: Utworzyła się tylko cienka, beżowa warstwa. Później pierścień i wysepka. [3]
          Zapach: Średniointensywny, lekko słodki, korzenno-piernikowy. [4]
          Smak: Gładki, delikatny początek, lekko słodki, piernikowy. Później delikatna goryczka z posmakami razowego chleba. Finisz lekko palony. [4]
          Wysycenie: Nieduże, drobne. [4]
          Opakowanie: W stylu piw z Raciborza, tu w bordowej kolorystyce. Brak podanego ekstraktu, kapsel firmowy. [4]
          Uwagi: Z datą do 05.06.2012.

          Moja ocena: [3.925]
          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

          Comment

          • CyboRKg
            Senior
            • 04-2010
            • 593

            #6
            Zapach owocowo-kwiatowy. Piana mizerna jak w wiekszosci piw z Raciborza warzonych w otwartych kadziach. W smaku slodycz miodu i przyprawa piernikowa; w tle owocowy kwasek. Po paru lykach w gardle pojawia sie chmielowa goryczka. Dosc oryginalne i lekkie piwko. Ale nie w moim guscie

            P.S. Nareszcie Raciborz dorobil sie wlasnego kapsla!
            "Jedno pivo ne vadi!"
            "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemny, prawie nieprzenikniony, refleksy światła ujawniają brąz [5]
              Piana: jasnobeżowa, dość duża przy nalewaniu, szybko opada do pół-centymetrowego kożuszka [2.5]
              Zapach: słodowo-korzenno-goździkowy, niezbyt intensywny [3.5]
              Smak: dominuja goździki i chyba jakiś wpadł mi do ust podczas picia bo coś takiego wleciało, w dalszym tle kolejne korzenne przyprawy, pozostawiające łaskotanie w gardle, lekkie, słodowe podłoże [2.5]
              Wysycenie: dla mnie bez zarzutu [5]
              Opakowanie: etykieta jest ok choć jak w przypadku wcześniejszych piw z Raciborza, trochę wszystko zaczyna się zlewać i mylić na półce z innymi piwami [4]
              Uwagi: Dość smaczne w swoim gatunku, ale tylko dla koneserów takich dziwactw

              Moja ocena: [3.175]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9732

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzciemnorubinowe pod światło. A może to kolor piernikowy jest? [4]
                Piana: Jasnobeżowa, bardzo drobna, średniowysoka, dość trwała. [4]
                Zapach: Słodowo-polococktowy, podobny do "Świątecznego" [3]
                Smak: Słodowy z posmakiem perfumowanego piernika, miodu nie wyczułem (może to i dobrze?). [3]
                Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego, chyba dobrze, bo nagazowanie ułatwia przyjmowanie piwa. [4]
                Opakowanie: Kapsel browaru, ciemnowiśniowa eta w stylu browaru, jakaś taka chyba naprędce projektowana... [3]
                Uwagi: Potwierdziło się, że piwa korzenne to mutacja nie w moim guście jednak...

                Moja ocena: [3.2]

                Comment

                • TraczJanusz
                  Member
                  • 04-2011
                  • 74

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Piękny bardzo ciemny , szlachetny, krystaliczny. [5]
                  Piana: Super pianka, bardzo delikatnie opada pod koniec. [4.5]
                  Zapach: Z butelki po otwarciu unosi się przyjemny korzenno - miodowy zapach. [5]
                  Smak: Z początku trochę kwaskowe, później coraz wyraźniej czuć delikatną przyjemną goryczkę i miód. [4.5]
                  Wysycenie: Kolejne idealnie nasycone piwo z Raciborza. Czuć bąbelki ale nie napompuje brzucha wogóle. Top marka. SUPER!!! [5]
                  Opakowanie: Solidna klasyczna etykieta jak to z Raciborza, ale trochę zbyt ciemna szata graficzna tym razem, kolory się zlewają. Na plus to że kapsel bardzo mocno się trzymał , nie tak delikatnie i tandetnie jak w tych komercyjnych browarach. Mam pewność że po drodze nie zostało otwarte i nic się nie dostało. [4]
                  Uwagi: Kolejny genialny produkt z Raciborza. Bliskie ideału, ciekawie skomponowane ciemne piwo korzenne z miodem. Dobre Piwo!!! Polecam!!!

                  Moja ocena: [4.7]

                  Comment

                  • Turing
                    Junior
                    • 07-2011
                    • 15

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brązowy z rubinowymi refleksami. [5]
                    Piana: Drobna, oblepia szkło, całkiem nieźle się trzyma i wzbudza po każdym łyki za sprawą dość solidnego nagazowania. [4]
                    Zapach: Słodki, korzenny. Nic nie zdradza, że jest to piwo. [3]
                    Smak: No nie jest tak źle. Smak jest dość złożony, na pierwszym planie miodowa słodycz przechodząca w kwaskowość, następnie smaki korzenne (głównie goździk), po przełknięciu przyjemna goryczka. Piwo dość lekkie, orzeźwiające. [4]
                    Wysycenie: Wysokie nagazowanie sprawia, że piwo jest lekkie i to zdecydowanie ratuje i nadaje charakter temu piwku. [4.5]
                    Opakowanie: Szału nie ma. Odpowiada mi kolorystycznie ale za bardzo się wszystko zlewa ograniczając czytelność. [4]
                    Uwagi: Lekkie i orzeźwiające piwo świąteczne, zdecydowanie lepsze od kormoranowego ulepka. Co ważne smaki miodowo-korzenne nie zabijają piwa przez dobry goryczkowy finisz.

                    Moja ocena: [3.725]

                    Comment

                    • ZKB
                      Senior
                      • 12-2009
                      • 172

                      #11
                      Gdybym nie wiedział, że to piwo pomyślałbym, że to połączenie barszczu z zupą jarzynową o kwaskowym posmaku. Rzadko wylewam piwo ale tego produktu piwem nazwać nie sposób. Śladów miodu nie poczułem, korzennego posmaku także. Raciborzowi coraz częściej zdarzają się wpadki a to piwo to wpadka koszmarna. Zapomnieć.
                      Beer is for life not just for christmas !

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo ciemny, niemal czarny. Lekko mętny, co pasuje do piwa miodowego. [5]
                        Piana: Niska, szybko znika niemal do zera. [2]
                        Zapach: Owoce, cola, goździki, trochę miodu. Jak na domniemany ekstrakt, to dziwnie mocno jest wyczuwalny alkohol. Ogólnie rzecz biorąc, zapach jest za słaby, za mało ma charakteru. [3]
                        Smak: Trochę kwaskowaty, trochę cierpki, trochę słodki jak cola, trochę ścierowaty. Goryczka raczej za wysoka jak na taki styl, nie pasuje tu. Korzenność ogranicza się tu do goździków. [2.5]
                        Wysycenie: Niezbyt wysokie, tu pasuje. [4]
                        Opakowanie: Przyciemniona wersja standardowych raciborskich etykiet/ Za dużo tu jednak naćkane, nazwa piwa jest za długa, poza tym poszczególne elementy złożone są zbyt różnymi fontami, wskutek czego powstaje nieczytelny bałagan. Kontra tradycyjnie brzydka, krawatka tradycyjnie krzywa. Plus za firmowy kapsel. [2.5]
                        Uwagi: Piwo nieudane. Dziwny pomysł, bo świąteczne powinno być ekstraktywniejsze, mieć więcej charakteru. Kiepskie wykonanie tegoż pomysłu.

                        Moja ocena: [2.825]

                        Comment

                        • concerto
                          Senior
                          • 09-2003
                          • 859

                          #13
                          Ciekawostka: widziałem je dziś w Almie we Wrocławiu po 6,29 zł. Plus kaucja chyba.

                          Widać produkt luksusowy
                          "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                          Comment

                          • padi
                            Junior
                            • 09-2007
                            • 4

                            #14
                            Faktycznie "zimowo-świąteczne"-mi smakowało

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4552

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ciekawostka: widziałem je dziś w Almie we Wrocławiu po 6,29 zł. Plus kaucja chyba.

                              Widać produkt luksusowy
                              No nieźle kogoś pokręciło! Kupowałem ostatnio w Zofmarze za 3,60 + 0,40 kaucja.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎