Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    Kormoran, Mocne

    14,5 alkohol do 7,0% vol.

    Piana zwarta, biała, trzyma się długo. Smak dobre bez posmaku alkoholu a za to dzięki wysokiej zawartości ekstraktu pełny. Spokojna 4 w skali 1-5. Zakupione w granacie 0,33 w Sochocinie.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    kolor jasnobursztynowy, klarownośc zupełna, dobra zawartośc CO2, paiana dośc gruba, utrzymuje sie dłuższy czas, pozostawia slady na szklance, zapach dosc mocny ale wybija sie dośc nietypowa woń słodowa, w smaku zbyt cierpkie, słabo wyczuwalna moc alkoholu w smakunatomiast zbt mocno wyczuwalna jest "przelezałość" piwa, butelka bączek 0.33l, ładna etykieta, firmowy kapsel BK

    Moja ocena: [4.05]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      Nie wiem czy to te same piwko?
      Alk.do 8.5%
      Ekstrakt 14.5%,wysokoodfermentowane
      Opakowanie typu PET-1.0l
      Barwa...słomkowa
      gaz w normie
      piana z początku gęsta ,obfita,późzniej nasza polska norma
      zapach intensywny ,ale nie mogę znaleźć odpowiednika-może leciutka woń czegoś słodkiego?
      Smak cierpki,ale ciekawy efekt końcowy na podniebieniu
      Etykieta-tragiczna!Do kolekcji i głęboko schować-może straszyć
      Ogólnie do wypicia,brak smaku alkoholu.Chciałbym łyknąć z butelki dla porównania.

      Moja ocena: [3.775]
      Last edited by Pogoniarz; 16-06-2003, 09:37.


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • Midian
        Junior
        • 07-2003
        • 2

        #4
        Piwo nienajlepsze, lekko słodkie ale sprawia wrażenie nieświerzego...Fatalna butelka(PET) i etykieta

        Moja ocena: [2.225]
        ---------------
        Ocena usunieta z rankingu.
        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
        Art, Admin

        ---------------

        Comment

        • baklazanek
          † 2014 Piwosz w Raju
          • 08-2001
          • 3562

          #5
          Moje pierwsze piwo z tego browaru i od razu rozczarowanie. No może rozczarowanie to za dużo napisane gdyż po mocnym piwie z peta nie spodziewałem się cudów. W smaku wyczuwalny alkohol co natychmiast odrzuciło mnie od tego czegoś. Tak jak napisał Pogoniarz, etykieta wstrętna. Robią piwo w petach żeby było taniej i etykiety tez byle jakie żeby tylko było jak najtaniej.
          Tak wiem etykieta nie przesądza o smaku piwa ale z pewnością gdyby była ładniejsza mogła by bardziej zachęcać w ten sposób do kupna tego produktu czy produktów.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: slomkowa, jak na mocne piwo za jasna, co do klarownosci mam wątpliwości [2]
            Piana: dziurawa, duża, szybko opada, nie osadza się na szkle [2]
            Zapach: za słodki, słodowo-jęczmienny [2]
            Smak: cierpko-gorzkawy, nic więcej poza tym smakiem nie czuje, nie dopije [1.5]
            Wysycenie: za duże [2.5]
            Opakowanie: najladniejsza rzecz w tym piwie, brązowa butelka etykieta w czerwonej tonacji, czarny kapsel, komponuje się [4]
            Uwagi: otrzymane od znajomego, piwo nie do picia

            Moja ocena: [1.925]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Taki pilsowy raczej, a więc za jasny jak na piwo mocne. [3]
              Piana: Wysoka, drobnoziarnista. Niestety opada bardzo szybko i niewiele z niej zostaje. [3]
              Zapach: Silny, przede wszystkim słodowy z lekką nutą alkoholową. Tyle że ta słodowość jest jakaś taka trochę nieprzyjemna, ścierowata. [3.5]
              Smak: I takaż ścierowata nuta występuje też w smaku. Do tego dochodzi zbyt wyczuwalny alkohol i nieprzyjemna gorzkość. Oj, wielkie rozczarowanie ze strony lubianego przeze mnie browaru. Da się wypić, ale z wielkim trudem. [2]
              Wysycenie: W normie. [4]
              Opakowanie: Etykieta podobna jak w BK Pils. Wzornictwo dość klasyczne, czytelna. [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [2.875]

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasny jak w zwykłym Pilsie, ale nie słomka. [3]
                Piana: Przez moment pokazała się gruboziarnista niewielka piana. Szybko zredukowała się do resztek, a chwilę później i te zanikły. [2.5]
                Zapach: Dość typowy mocno słodowy. Słodki. Alkoholu nie wyczułem. [3.5]
                Smak: Słodowy i nic więcej. Alkoholu właściwie nie czuć (w smaku), chmielu i goryczki też. Nie było by tak źle gdyby nie to, że jest za słodko. [3]
                Wysycenie: Przeciętne i jak to w mocnych nie za mocne. Trochę jednak za słabe i przy końcu piwo robi się przyciężkie. [3.5]
                Opakowanie: Nic szczególnego. Nieciekawe, ubogie, bez pomysłu. Do tego tylko czarny kapsel i brak ekstraktu. Ładnie tylko kolory są zgrane. [3]
                Uwagi: Przeciętne mocne piwo. Dobre dla tych którzy lubię słodkie mocne piwa.

                Moja ocena: [3.15]
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasno złote. O wiele za jasne. [3]
                  Piana: Jedyne mocne piwo z tego browaru (choć wydaje mi się, że trzy z nich to ten sam produkt tyle że w różnych opakowaniach), które ma pianę: szeroka obrączka i plamy. [3.5]
                  Zapach: Pachnie jak hałastra pijaczków z pod sklepu. Mieszanina alkoholu, słodkawej lepkości i brudnej odzieży. [1]
                  Smak: Alkoholowo-słodkawy ze średnią goryczką. Wodnisty i niesamowicie szmatławy... [2]
                  Wysycenie: Nawet niezłe. W szklance średnie perełki. Na żołądku nie siada. Lekko szczypie w język. Utrzymuje pianę. Równomierne do końca [4.5]
                  Opakowanie: Kolejna brzydka etykieta z tego browaru. Kolorystyka żółto-czerwona kojarzy mi się z jakimiś niesympatycznymi wydzielinami do tego brak podanego ekstraktu. Ocenę opakowania ratuje firmowy ładny kapselek. [2.5]
                  Uwagi: ...a fuj...

                  Moja ocena: [2]

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • JAckson
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 6122

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jaśniutki i bardzo blady. Jasna słomka bez wyrazu [2.5]
                    Piana: Piana średnia, biała. Opada do pełnego, nie najgorszego nalotu oblepiając średnio-słabo szkło [3.5]
                    Zapach: Zapach zaskoczył mnie pozytywnie. Chmielowo-słodowy z dodatkiem alkoholowym, ale bez nadmiaru alkoholu. Bardzo 'świeży' w odbiorze. Bez skojarzeń ze starym chmielem lub słodem. [4]
                    Smak: Słodowa słodkość i niestety zbyt nachalny alkohol drapiący w dodatku gardło. Goryczka chmielowa także wyczuwalna, ale zbyt długo w przełyku.
                    To piwo rozgrzewa po kilku łykach, ale ma wg etykiety 7,4% alkoholu, więc do słabych nie należy. [3]
                    Wysycenie: Nasycenie wystarczająco dobre. Widać pracujące piwo. [4]
                    Opakowanie: Opakowanie z charakterystycznym logo.
                    Kapsel firmowy
                    Butelka typu 'amber'
                    Nie podano ekstraktu. [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.475]
                    MM961
                    4:-)

                    Comment

                    • Samoglow
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 606

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Niestety zdecydowanie za jasny jak na mocne piwo. Ponadto zauważam, że to już jakaś tradycja u Kormorana. Nie wiem, jak oni to robią (Mazur itp., choć ten był bardzo smaczny) [3]
                      Piana: Przeciętna, dość szybko oppada, drobnopęcherzykowa [3.5]
                      Zapach: Nienajgorszy, słdowy, trochę alkoholowy [4]
                      Smak: Bez rewelacji. Ciut kwaskowaty, ale zły nie był, chociaż porównując go chociaż do Amberowskiego Reda (podobne parametry), to jednak gorszy. [3.5]
                      Wysycenie: W normie, aż takich wymagań tu nie mam [4]
                      Opakowanie: Zupełnie tradycyjne, niewyszukane. Bączek 0,33l z prostą etykietą. Nie zaniżam średniej, bo nie zwracam uwagi na wygląd butelki podczas picia. [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.7]

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Piana: śnieżnobiała, średnioobfita, drobno- i średniopęcherzykowa.
                        Kolor: złocisty, ładny.
                        Zapach: niezbyt przyjemny, kwaśno-mleczny, na szczęście słaby.
                        Smak: średnia goryczka, słodowość i lekka kwaskowość. Alkohol nie jest wyczuwalny ordynarnie, raczej jako wzmocnienie goryczki chmielowej.
                        Opakowanie: niestety wysoce niezadowalające. Smutne, zgrzebne, bez polotu. Break ekstraktu. Kapsel firmowy, ale w tej samej smutnej stylistyce.

                        Piwo nie jest najgorsze, choć niczym szczególnym sie nie wyróżnia. Gdyby pozbyć się tego mlecznego zapachu i zmienić etykietę, byłoby poprawne mocne piwo. Tylko, po co nam kolejne, poprawne, mocne piwo?
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Taki "lagerowy", sugeruje nieco mniejszy woltaż. [3.5]
                          Piana: Nie stwierdzono . Był jedynie cieniutki kożuszek (a tu zima...) [1.5]
                          Zapach: Słaby, z wyczuwalnymi (jeszcze słabszymi) nutami kwiatowo-miodowymi??? [3]
                          Smak: Dominuje alkohol, ale to w końcu 7,4%, poza tym - nie jest to uczucie nieprzyjemne... . Dalej słód, no i znowu te lekkie nuty miodowopodobne... [3.5]
                          Wysycenie: Spore, na tę moc to chyba nawet troszkę za wysokie. [4]
                          Opakowanie: Bączek. Na etykiecie napis. I to w zasadzie wszytsko. [2.5]
                          Uwagi: Mocne piwo do wypicia, choć nie za dużo i nie za często.

                          Moja ocena: [3.1]

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            #14
                            Wypiłem to piwo po Mazowieckim Niepasteryzowanym i poczułem się jak upadły anioł. Przez pół butelki zmagałem się z nieznośnym alkoholowym posmakiem, przewyższającym niejedno mocniejsze piwo - innych doznań nie pamiętam. Miałem nadzieję na innego rodzaju treściwość, w końcu jest kilka interesujących mocnych na polskim rynku.

                            W czasach licealnych wciągnąłbym to na raz-dwa-trzy i się tylko oblizał. Ale kiedy to było... Choć jak tak sobie pomyślę, to mógłbym wrócić do liceum nawet za cenę spożywania takich ambrozji oraz copółrocznych poprawek z fizyki.

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #15
                              Kolor lagerowy i to z tych jasnych.
                              Piana marna, tyle żeby zaznaczyć swoją obecność na początku.
                              Zapach alkoholowo - rozpuszczalnikowy, nieco ziołowy, przywołuje mi na myśl dolną półkę mocnych piw ukraińskich.
                              Smak nie jest zły - słodkawy ale udział słodowości w tym nie jest zbyt duży; taki jakby owocowy z lekką nutką goryczki na koniec.

                              Wypiłem je bez obrzydzenia ale i bez zachwytu. Ot, takie solidne mocne piwo. Przeleżakowanie o 4 tygodnie pewnie mu pomogło

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎