Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Raciborskie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Racibórz, Raciborskie Mocne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnozłoty, klarowny. [4.5]
    Piana: Średniowysoka, szybko opada do niepełnej warstwy, lekko lepiąc szkło. Później pierścień. [4]
    Zapach: Średniointensywny, mocno słodki, słodowy. W tle delikatny chmiel i piwniczne nutki. Po ogrzaniu dochodzi lakier. [3.5]
    Smak: Początkowo dość duża słodycz. Powoli dociera goryczka z piwnicznymi posmakami. Finisz na szczęście na tyle goryczkowy, że dominuje słodki początek. Treściwe, ale nieco za słodkie. [3.5]
    Wysycenie: Średnie, delikatnie podszczypuje. [4.5]
    Opakowanie: Utrzymane w stylu innych piw z Raciborza, ale z innym logo browaru. Nowy kapsel, ale brak podanego ekstraktu. [4]
    Uwagi: Z datą do 14.06.2012.

    Moja ocena: [3.675]
    Attached Files
    Last edited by Kwadri; 22-12-2011, 22:41.
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztynowa, bardzo mi sie podoba [5]
      Piana: czapowata na początku, jednak zauważalnie i słyszalnie opada, osiada na dłuższy czas 1 cm kożuszkiem, nie osadza się na szkle [3]
      Zapach: dość intensywny, miły nachalnie chmielowo-słodowy [4]
      Smak: dość pełne i treściwe, bardzo mile się pije, lekki słodowy posmak, z lekka wiśniowo-pestkową goryczką, gdzies w dali dopiero można wyczuć leciutkie - mocne akcenty w piwie ale na pewno nie jest to typowy alkoholowy smak [4]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: etykieta podoba i9 sie ale zaczynają mi sie juz mylić odmiany w podobnej tonacji [4]
      Uwagi: Miłe zaskoczenie, jak nie lubię mocnych to te mi smakuje, jest zdradliwe - nie czuć mocy i ciężkości więc może wchodzić zbyt łatwo i szybko, jest po prostu leciutkie i smaczne

      Moja ocena: [4]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • woosaa
        Senior
        • 07-2005
        • 1548

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: klarowny złoty [4]
        Piana: gęsta śnieżno biała z początku,z czasem tworza się "kratery",dośc szybko zmniejsza się do cienkiego dywanika [3.5]
        Zapach: ładny aromat owocowo-słodowy [4]
        Smak: początkowo silny aromat słodowy,po kilku łykach wyłania się lekka goryczka,mimo dużego alkoholu przyjemnie się pije [3.5]
        Wysycenie: delikatne i raczej za słabe [3]
        Opakowanie: podoba się,wreszcie firmowy kapsel [4.5]
        Uwagi: warka z datą 05.06.2012.

        Moja ocena: [3.725]
        mb WOS

        Comment

        • coldfire
          Senior
          • 01-2008
          • 374

          #5
          Koszmarne. Słodycz równoważna z cukrem wsypanym do gazowanej wody plus chemia. Chyba nie wypiję do końca, mam odruch... Dawno nie piłem czegoś tak ohydnego.
          Piwa i pacierza nie odmawiam

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Pięknie nasycone złoto, ale podejrzanie opalizujące. [3]
            Piana: Średnia, opada do niziutkiej warstwy, trochę osadza się na ściankach. [2.5]
            Zapach: Kwaskowato-winny, trochę kiszonkowy. Oj, kiepsko... [2.5]
            Smak: Czuć przede wszystkim paskudną słodycz, a także nieprzyjemną goryczkę i lekki kwasek. Smakuje toto jak piwo z sokiem i to kiepskim. Paskudztwo... [2]
            Wysycenie: W normie. [4]
            Opakowanie: Bardzo podobne jak w "zwykłym" Raciborskim, więc po części przekleję opinię stamtąd:
            Bardzo fajne. Mam słabość do takich, stylizowanych na stare, etykiet. Zrobiona z pomysłem i gustem. Minusik za to, że za słabo odróżnia się jednak od tamtej odmiany, a plusik, bo wreszcie jest firmowy kapsel. [4.5]
            Uwagi: Trochę dziwi mnie rozbieżność między moją oceną a recenzjami woosyy, Becika i Kwadriego, ale z drugiej strony, coldfire miał podobne problemy. Piwo było kupione w porządnym sklepie, przechowywane krótko, wypite na długo przed terminem (5 czerwca). A skoro tak, ocena będzie niska.

            Moja ocena: [2.5]

            Comment

            • CyboRKg
              Senior
              • 04-2010
              • 593

              #7
              Kolor ciemnozloty. Piana gruboziarnista - szybko znika pozostawiajac cienki kozuszek. Zapach swiezy, slodowy. Smak slodkawy, slodowy - jak wiekszosci polskich mocnych lagerow (za ktorymi nie przepadam). Wysycenie dosc wysokie jak na piwo z Raciborza. Da sie wypic, ale jest wiele lepszych na rynku.
              Cena 3,90zl, sklep "Pati" Katowice-Janow.
              "Jedno pivo ne vadi!"
              "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złotolagerowy. [4]
                Piana: Biała, drobna, dość wysoka, redukując się do centymetra osadza się na ściankach. Jak na piwo mocne, całkiem dobrze. [4]
                Zapach: Słodowo-piwniczy, taki trochę "oldfeszynt" . [4]
                Smak: Słodowo-chlebowy, wyczuwalny alkohol, nuty winne. Znowu - jak na piwo mocne, całkiem dobrze. [4]
                Wysycenie: Widoczne całe mnóstwo bardzo drobnych bąbelków, które jednak nie balonują. [4]
                Opakowanie: Kapsel browaru, wzornictwo w stylu browaru - nie jest źle. [4]
                Uwagi: Piwo weszło mi bardzo sprawnie, może dlatego, że za oknem przymrozek, a w TV szalejący Messi...?

                Moja ocena: [4]

                Comment

                • TraczJanusz
                  Member
                  • 04-2011
                  • 74

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Klarowny złoto-bursztynowy. Przyjemnie wygląda. [4.5]
                  Piana: Bardzo gęsta pianka i bardzo długo się utrzymuje. Naprawdę rzadko spotykam w piwach tak gęstą piankę. Super! [5]
                  Zapach: Przyjemny słodko-chlebowy zapach. Bardzo zachęcający. [4.5]
                  Smak: Super!!! Racibórz daje radę jak zwykle. Bardzo delikatna goryczka, dominuje posmak słodu. Wyczuwalne nuty chleba i karmelu. Naprawdę mi posmakowało. Ta słodycz i aromat tego piwka idealnie się komponuje z chmielem. [5]
                  Wysycenie: Tym razem zawiodłem się na Raciborzu. Za bardzo wysycone!, napompowało mnie po wypiciu. [2.5]
                  Opakowanie: Udana kompozycja. Etykietka w porządku "classic", butelka też "classic" , fajny kapselek. Może trochę za mało informacji o składzie. [4.5]
                  Uwagi: Znakomite piwo, jedynie przez zbyt mocne wysycenie trzeba je dłużej pić, ale delektować się tym piwkiem to sama przyjemność.

                  Moja ocena: [4.65]

                  Comment

                  • toto
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 949

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bursztynowy, z minimalną opalizacją [4.5]
                    Piana: średniowysoka, biała, drobnoziarnista, opada dość szybko do dywanika, trochę oblepia szkło [3]
                    Zapach: suszone jabłka, nuty winne, potem wyraźny aromat skrobiowo-brzeczkowy, nieprzyjemny [2.5]
                    Smak: na początku uderza potężna, karmelowa słodycz, zdecydowanie za duża; dopiero po chwili w przełyku pojawia się słodowość (chlebowa); nuty owocowe obecne, chmiel w dalekim tle, ale też wyczuwalny [3]
                    Wysycenie: spore (i wizualnie i paszczowo), ale odpowiednie do piwa, rozpraszające nieco ulepkowatość [4]
                    Opakowanie: butelka ŻGB, kapsel browarowy, kremowo-brązowa etykieta, prosta, w typowym dla browaru kształcie nagrobka; chwalą się warzeniem w otwartych kadziach i leżakowaniem ponad miesiąc; brak ekstraktu [3.5]
                    Uwagi: Zdecydowanie za słodkie, choć na szczęście nie alkoholowe. Typowy polski strong. Trwałość do 5.06.2012. Jak widać z ocen, znajduje swoich fanów, ale mnie nie podchodzi.

                    Moja ocena: [2.975]

                    Comment

                    • motonita2002
                      Member
                      • 01-2011
                      • 41

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, typowy dla lagerów. [4]
                      Piana: Wyjątkowo obfita i o dziwo dość długo się utrzymuje, co jest wyróżnikiem wśród mocnych piw. [4.5]
                      Zapach: Mieszanka nut owocowych i słodowych [4]
                      Smak: Początkowo uderza słodki smak, z czasem docierają winne akcenty, z zaznaczoną goryczką i delikatną kwasowością. Zaskakująco dobra kompozycja jak na mocne piwo. Typowo alkoholowych akcentów na szczęście brak( alkohol jest ledwie wyczuwalny). [4.5]
                      Wysycenie: Pozostaje na dobrym poziomie. [4]
                      Opakowanie: Dedykowany kapsel. Etykieta przyzwoita chociaż krój liter wyrazu MOCNE, mocno odstaje od reszty, a szkoda. Brak podanego ekstraktu. [4]
                      Uwagi: Do przyjęcia bez problemu i z pewnością do powtórzenia.

                      Moja ocena: [4.25]
                      Last edited by motonita2002; 06-04-2012, 21:45.

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnozłoty, iskrząco klarowne. [4]
                        Piana: Biała, drobna, niewysoka ale w moim kuflu mgiełka utrzymała się do końca, co nie jest normą w tym segmencie. [4]
                        Zapach: Oranżada, owoce, wino, miód. No nie jest to normalne, pociesza fakt, iż nie są to aromaty odrzucające a wręcz miłe ale nie w kontekście lagera. [2.5]
                        Smak: Pierwsze doznanie to słodycz, następnie trochę słodu i na koniec okruszynka chmielu. Gęste i treściwe. [3]
                        Wysycenie: Zdecydowanie za niskie, ledwie wyczuwalne. Szkoda bo mocne wysycenie uratowałoby pijalność. [3]
                        Opakowanie: Brak pełnych informacji, niespójne czcionki na etykiecie, wręcz prostacki układ. Plusik za browarowy kapsel. [3.5]
                        Uwagi: Piwo mi nie smakowało, zatyka i jest mało pijalne. Smakuje trochę jakby fermentacja się nie zakończyła a piwo poszło do pasteryzacji i w butelki.

                        Moja ocena: [3]

                        Comment

                        • chemmobile
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 2168

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasny herbaciany. [5]
                          Piana: Marna, szybko rozpływa się, jak lód w szklance. Winę za to zrzucam na niskie nagazowanie piwa. [2]
                          Zapach: Lekki diacetyl, trochę rozpuszczalnika. Wyraźny zbożowy. Intensywność bardzo niska z powodu braku piany i "bąbelków" w piwie, co znacznie wpływa na rozprzestrzenianie się aromatów. [3]
                          Smak: Pełne i ciężkie w smaku. Wyraźna słodycz z dominacją tej typowej dla cukru. Dopiero po jej ustąpieniu pojawia się delikatna chlebowość i słaba goryczka, lekko cierpka, taka orzechowa. Smak niezbalansowany; jak lubię piwa z przewagą elementów słodowych, tak to jest dla mnie już poza granicą akceptowalności. [3]
                          Wysycenie: Marne, nawet jak na mocne i ciężkie piwo [2]
                          Opakowanie: Etykieta z raciborskiej stajni... nie wiem co więcej napisać... [3]
                          Uwagi: Mam nadzieję, że tylko ta warka była trefna. Piwo z marnym nagazowaniem, co zapewne wpłynęło na mocniejsze odczuwanie słodyczy cukrowej w smaku i mało intensywny zapach. W takiej odsłonie jego pijalność wynosi maksymalnie jedna butelka/kufel, po której organizm zacznie zdecydowanie domagać się czegoś lżejszego i gorzkiego.

                          Moja ocena: [2.95]
                          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                          Comment

                          • patyczek
                            Senior
                            • 01-2013
                            • 220

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, idealnie przejrzysty. [4.5]
                            Piana: Zwarta, średnio wysoka o drobnej teksturze, stosunkowo prędko opada zostawiając na szkle krzaczki. [4]
                            Zapach: Mało wyrazisty, nade wszystko słodowo chlebowy. Są tez lochy i stęchlizna, na szczęście daleko w tle. [3.5]
                            Smak: Tu również na czele słód i pieczywo, ale nie razowe, raczej chałka z maślanym posmakiem. Poza tym są i owoce, ale te słodkie - mirabelki, gruszki, rodzynki. Czuję nadto, nie wiedzieć czemu, sztuczny miód. Nie przypadkiem wszystkie odczucia związane są z cukrem - piwo jest po prostu za słodkie. Goryczki jakoś nie wyczułem, zabiła ją słodycz. [3]
                            Wysycenie: Za słabe. [3]
                            Opakowanie: Zwyczajne, bez ekstrawagancji, grafika i kolory stonowane, czytelne, kapsel firmowy. [4]
                            Uwagi: Data spożycia do 11.06.2013. Może i było by to dobre piwo, gdyby nie nadmiar cukru, przez co piwo jest jednostronne, wyłącznie słodowe, chmielu trudno się tu doszukać. Faktem jest, że piwo rozgrzewa i nie czuć przy tym alkoholu, ale co się dziwić, słodycz zabiła także etanol.

                            Moja ocena: [3.4]

                            Comment

                            • Mario_Lopez
                              Senior
                              • 08-2009
                              • 991

                              #15
                              Bardzo ciężko mi ocenić to piwo, bo jest po prostu arcy dziwne.

                              15% ekstraktu, 7% alkoholu, więc powinno być intensywnie, niestety jest tylko słodko, mało tego - słodycz całkowicie zakrywa smaki alkoholowe i podejrzewam, że wszystkie inne też.

                              Wchodzi to to gładko, ale słodycz przebiła wszelkie normy i już w połowie kufla można czuć się lekko zmulonym.

                              Widać, nie dla mnie to piwo.

                              PZDR.
                              Last edited by Mario_Lopez; 24-11-2013, 19:38.
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                              EBE EBE

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎