Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trzy Korony Puławy, Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Trzy Korony Puławy, Ciemne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • sandacz
    Senior
    • 01-2007
    • 345

    #2
    Piwo irytujące w swoim niezdecydowaniu pomiędzy słodyczą a wytrawnością. Oprócz tego lekka stęchlizna.
    Pite na miejscu.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brązowociemnorubinowe , lekko mętne. [4.5]
      Piana: Kremowa, średniowysoka, lecz niestety krótkotrwała. [3.5]
      Zapach: Słaby, słodowo-karmelowy, z palona nutą. [3.5]
      Smak: Słód palony z wędzonym akcentem, lekkie posmaki kawowe, w sumie intrygujący. [4.5]
      Wysycenie: Niezbyt wysokie, typowe dla browarów restauracyjnych/rzemieślniczych. [4]
      Opakowanie: Litrowa krachla oklejona estetyczna etą browaru, banderolka określa konkretne piwo. [4]
      Uwagi: Piwo "kupiło" mnie akcentem wędzonym (wędzonkowym ), poza tym lubię, gdy cały asortyment browaru restauracyjnego mogę sobie kupić na wynos.

      Moja ocena: [4]

      Comment

      • mrkowal
        Senior
        • 03-2009
        • 155

        #4
        Pite wczoraj w browarze ciemne jak na mnie nie będącego wielkim miłośnikiem ciemnego zrobiło zaskakująco dobre wrażenie. Delikatne, goryczkowe podwędzane z elegancką kremową pianką. Podpytany barman mówił że w zimie warzyli bardzo niwiele co sprawia że warki leją się/leżakują długo a to niewątpliwa zaleta. Bursztynowe które zabrałem w butelce ma ponoć 90 dni. Zobaczymy dziś wieczorem. Jasne które też barman nalał przy mnie do litrowej butelki jest ponoć świerze. Browar w nidzielne, piękne, słoneczne popołudnie, położony co prawda na uboczu Puław ale z widokiem na Wisłę i niedaleko od Kazimierza Dolnego czyli Mekki motocyklistów (widziałem ich setki) pusty. Sala gdzie jest warzelnia w dużym budynku hotelowym z białego "pruskiego muru" jak na spore wesele a zajęty jeden stolik.
        Ultima forsan

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: brudny brąz przypruszony miałem węglowym [4]
          Piana: prawie nie istnieje, to co było to tylko leciutka obwódka wokół szkła, po której szybko nic nie zostało [1.5]
          Zapach: dość wyczuwalny, naprawdę czuć pył węglowy, lekka zwietrzałą kawę oraz zapach starej nalewki u babci w piwnicy [2.5]
          Smak: wodniste, lekka goryczka, posmak starego soku owocowego - wytrawnego i to wszystko, gdzie na tyle języka można wyczuć lekko słodowe posmaki [2.5]
          Wysycenie: zdecydowanie wygazowane mimo, że mam sie wrażenie że bąbelki łechcą język ale to tylko wrażenie [2]
          Opakowanie: na miejscu w browarze super, firmowa szklanka, wafel nic więcej nie trzeba [5]
          Uwagi: Nie wiem co to za partia, pierwszy raz próbowałem ale dla mnie to porażka

          Moja ocena: [2.575]
          Attached Files
          Last edited by becik; 29-04-2012, 17:07.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Rzeczywiście piwo słabe, w zapachu kawa, ale bukiet zwietrzały i bez wyrazu. Ładnie się pieni drobnymi pęcherzykami. Przyzwoicie wysycone.

            Comment

            • mrkowal
              Senior
              • 03-2009
              • 155

              #7
              Po moim poprzednim 10 minutowym pobycie tym razem postanowiłem zagościć w Trzech Koronach i o ile o samym przybytku (hotelu i restauracji) mam jak najlepszą opinię - ceny, obsługa, menu fantastyczne o tyle co do piwa to muszę pobiadolić. Ciemne zupełnie bez wyrazu - taka odgazowana kolka. Smaku piwa, goryczki, gazu, alkoholu zero. Nie dodam nic.
              Ultima forsan

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Ciemniak polewany w miniony weekend w PDSL to bardzo przyjemne, prawie sesyjne piwo. Nie jest słodkie a to już plus. Wyczuwalna bardzo delikatna palonośc i kawowość, do tego rewelacyjna drobna i obfita piana.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo ciemny brąz, pod światło widać czerwonawe przebłyski. [5]
                  Piana: Średnio wysoka, beżowa. Opada szybko do nędznych resztek, nie osadza się na ściankach. [2]
                  Zapach: Palono-kwaskowaty z lekką owocowością, bardziej stoutowy niż dunkelowy, z wrażeniem leciutkiej wędzoności. Świetny. [4.5]
                  Smak: Niezła paloność, spora treściwość, wyraźne akcenty owocowe i orzechowe, lekka wędzoność. Można powiedzieć, że to taki po części stout, najbliżej temu piwu do stoutu owsianego. [4.5]
                  Wysycenie: Niskie, idealne. [5]
                  Opakowanie: Butla 1l kupiona w browarze. Etykieta ogólna, krawatka konkretnie do tego piwa. [4]
                  Uwagi: Pite 19 sierpnia 2012 r.

                  Moja ocena: [4.275]

                  Comment

                  • j_Q
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 176

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Praktycznie czerń. Pod światło opalizuje bardzo mocnym brązem [4.5]
                    Piana: Lekko kremowa, szybko opadła do cienkiego kożucha. Oblepia szkło [2]
                    Zapach: Mieszanka słodów palonych i karmelowych, lekko czuć goryczkę [4]
                    Smak: Piwo lekkie, dość wodniste, mało esencjonalne. W smaku wytrawne [4]
                    Wysycenie: Dość niskie, dzięki czemu piwo jest lekkie [4]
                    Opakowanie: Firmowy, półlitrowy kufel z miarką. Brak firmowej podkladki [4]
                    Uwagi: Pite w browarze 19.01.2013

                    Moja ocena: [3.825]

                    Comment

                    • mrkowal
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 155

                      #11
                      Obecna warka ciemnego leżakowała ponad 5 tygodni i podobnie jak bursztynowe warta grzechu.
                      Ultima forsan

                      Comment

                      • sandacz
                        Senior
                        • 01-2007
                        • 345

                        #12
                        Mam problem z obiektywną (bez kontekstu) oceną tego piwa, gdyż pite półtora tygodnia temu niosło wrażenie przede wszystkim braku zwietrzałości w porównaniu z poprzednimi "razami". Z doznań pozytywnych to chyba jedynie aksamitny orzech laskowy, który może i był we wcześniejszych warkach, ale przesłaniała go "szmatka". Ogólnie było sympatyczne, jednak trochę za mało wyrazistości smaku.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎