Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Meantime, Chocolate Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Meantime, Chocolate Porter

    butelka 0,33l, alk. 6,5%


    piana: drobna, beżowa, utrzymuje się sporą warstwą,
    kolor: czarny nieprzejrzysty,
    zapach: bardzo dobrej, mlecznej czekolady, praliny, cukierki czekoladowe, mistrzostwo, można wąchać i wąchać,
    smak: tak samo jak w zapachu, mleczna czekolada, dobrej jakości cukierki czekoladowe, trufle (cukierki), później pojawia się smaczna goryczka, bardzo pijalne, wytrawne, słodycz w smaku pochodzi od zapachu,
    wysycenie: małe, przyjemne.


    Jedno z najlepszych piw jakie piłem. Teraz pytanie, jak oni to robią?
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    #2
    Chocolate Porter

    Kolor: Wydaje się czarny, ale pod światło widać ciemnorubinowe przebłyski.
    Piana: Ciemnobeżowa, wysoka, ale raczej grubobąblowa. Po kilku minutach opada do niepełnej warstwy, zostawiając wyraźne ślady na szkle.
    Zapach: Intensywny, czekoladowy, ale dużo w nim też wanilii. Raczej słodki jako całość.
    Smak: Początkowo delikatna kwaskowość, ale szybko dociera mocna paloność z posmakami czekolady. Aksamitne w konsystencji, po chwili dociera lekka goryczka, raczej od chmielu. Finisz wytrawny, długi i mocno palony z kawowymi posmakami. Bardzo smaczne.
    Wysycenie: Średnie.
    Attached Files
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      Bardzo przyjemne i smaczne piwo, ale jakoś przesadnie mnie nie zachwyciło.

      Kolor: Ciemnobrązowy, pod światło przejrzysty, rubinowy.
      Piana: Drobnoziarnista, puszysta, ale niska i niezbyt trwała. Opada dość szybko, pozostawia grubą otoczkę i cienką wysepkę na środku. Ładnie zdobi szkło.
      Zapach: Ciemna czekolada, kakao, kawa, palony słód, leka karmelowo-słodowa słodycz. Średniointensywny.
      Smak: Z początku słodkawy, karmelowo-słodowy, po chwili następuje jednak moment pustki, którą w przypadku tego gatunku można nazwać wręcz wodnistością. Finisz zdecydowanie wytrawny, wyrazisty, mocno palony, pojawiają się nuty bardzo gorzkiej czekolady, kakao i kawy. Posmak nieco ściągający.
      Wysycenie: Dość spore, lekko podszczypuje.

      Dobre, solidne piwo, ale niepozbawione wad. Broni się pięknym zapachem, ale ma pewne mankamenty w smaku. IMO brakuje mu nieco ciała, silniejszego kręgosłupa słodowego i ciężaru. Bardzo jestem ciekaw jak smakowałby baltic porter w takiej czekoladowej wersji. Podejrzewam, że znacznie lepiej.
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Średnio mi podeszło, jak dla mnie zbyt mocno wyróżnia się gorzka czekolada co może brzmiec dziwnie powoduje, że piwo jest zbyt słodkie, mozna wypic i zapomnieć, napewno posmakuje osobom które lubią czekoladę
        Attached Files
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • x57
          Senior
          • 05-2011
          • 247

          #5
          Według etykiety piwo z dodatkiem prawdziwej czekolady.
          Kolor bardzo ciemnobrązowy.
          Piana niska ale gęsta i trwała.
          Aromat tostowa słodowość, mocna czekolada, lekki chmiel.
          Smak słodowość, lekka paloność, mocna czekolada, goryczka średnio-niska, finisz bardzo czekoladowy, lekko kwaskowaty, taki jak w przypadku gorzkiej czekolady ale łagodny, nagazowanie średnio-niskie.
          Pijalność bardzo wysoka, wydaję się bardzo lekkie, w zasadzie powiedziałbym że to 11-12*Blg.

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #6
            Nie podeszło mi to piwo. W zapachu i smaku dominuje czekolada, samo piwo wydaje się wodniste, wyraźnie brakuje mu ciała. Goryczka słaba, wg mnie nie od chmielu.
            Może to bluźnierstwo ale piwo podobne do Szoko z Kormorana.
            Kupione w Galerii Piwa w Głogowie za 12,90. Absolutnie nie warte swojej ceny
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • Krocz
              Member
              • 07-2013
              • 38

              #7
              Porter bardzo pijalny, sesyjny wręcz, a jednocześnie - świetnie nadający się do wszelkiej maści czekoladowych deserów. W sam raz do popicia czekoladowego budyniu, w jesienny wieczór, w ciepłym fotelu, przed jeszcze cieplejszym kominkiem.
              Piwo jest przede wszystkim lekkie, wodniste, lecz w dobrym tego słowa znaczeniu. Barwa nieco jaśniejsza niż w porterach, do których się przyzwyczaiłem. Warto również podkreślić, że to dolna fermentacja.
              Tak w smaku, jak i w aromacie, pierwsze skrzypce gra mieszanka mlecznej i gorzkiej czekolady, pomieszana z melanoidynami, nutami ciemnego pieczywa, a nawet - pumpernikla. W smaku wyraźna, przyjemna słodycz.
              Jeśli piwo można nazwać miłym - Chocolate Porter z Meantime taki właśnie jest.

              6/10
              Last edited by sibarh; 29-01-2014, 19:41.

              Comment

              • coder
                Senior
                • 10-2006
                • 1347

                #8
                Aromat: palony, czekoladowo-kawowy

                Piana: niewysoka, gęsta, trwała

                Barwa: czarne z przebłyskami, klarowne

                Smak: gorzka czekolada, ciemny chleb, słodkie i palone nutki, ciekawy

                Goryczka: średnia, krótka, przyjemna, czekoladowa

                Odczucie w ustach: pełne, gładkie

                Ogólne wrażenie: faktycznie czekoladowe piwo, już dla samego tego efektu warto spróbować

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎