Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Břevnovský, Benedict Imperial Pilsner

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Břevnovský, Benedict Imperial Pilsner

    Benedict Imperial Pilsner ma... 20% ekstr.
    Pierwsze moje piwo z brzewnowskiego klasztoru w Pradze.

    Aromat - słodowy z wyczuwalną nutką alkoholu
    Barwa - głębokie złoto
    Piana - średniowysoka, gęsta, w miarę trwała, zostaje na szkle
    Wysycenie - niewysokie, ale musujące
    Smak - słodowość z nutą alkoholu, na szczęście nienachalną i przełamaną wyraźną goryczką. Rozgrzewające
    Treściwość - zdecydowana

    Opierać bardzo mocne piwo chyba tylko na jasnym słodzie, to raczej nie dla mnie. Pić się to da, tylko po co? Pite w Pivnim senku przy klasztorze, tylko to było na kranie z tego browarku. Mam nadzieję, że uda mi się spróbować stamtąd jeszcze innych i ciekawszych piw.
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    #2
    Břevnovský klášterní, Benedikt Imperial Pilsner 20°

    Może na upalny dzień jakim była niedziela 5.08 to piwo jest trochę za mocne, ale skoro była okazja jego skosztowania to trudno sobie odmówić.
    Kolor ciemnobursztynowy, klarowne.
    Piana lekko "przybrudzona", nieregularna, oczka po środku drobne przy ściankach grube. Opadła dość szybko do cienkiego kożuszka pozostawiając praktycznie nieprzerwaną "firankę" i kręgi po każdym łyku.
    Zapach mocno słodowy z gryczanym miodem.
    Jak na 20° przystało piwo bardzo treściwe, w smaku mocno słodowe ale nie słodkie. O dziwo jest też wyraźna chmielowa goryczka i ciut przydającej trochę lekkości owocowości. Dla Polaka taka moc piwa kojarzy się z żulerskim "mózgotrzepem" ale w tym przypadku nie może być o tym mowy. Oczywiście lepszy efekt by zrobiło rozgrzewając w zimie ale i przy 28°C weszło dobrze.
    Wysycenie trochę powyżej średniej, lekko szczypie w język, przydało by się niższe, mniej dające znać o sobie.
    Podane jak 11° także w kuflu K Brewery ale tym razem trafił się z mini logo browaru Klášter Hradiště nad Jizerou.
    Pite w restauracji Klášterní šenk koło browaru, 39 kč.
    Attached Files

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek
      Już tak dawno je piłeś Darku?
      Słyszałem, że w międzyczasie mieli jakieś problemy z pozwoleniami. Być może
      mój egzemplarz uwarzono w Piwowarskim domie /ten sam właściciel/, ale tego już
      się raczej nie dowiemy.

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2835

        #4
        Podczas wizyty w piątek ( 21.09 ) piwo zostało podane w firmowym szkle, podkładka w dalszym ciągu ceramiczna.
        Odnośnie smaku - to bliżej do opisu Dadka niż Darka. Piwo smaczne, aczkolwiek swoją moc posiada.
        Poniżej fotka :
        Attached Files
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #5
          ostatnio piłem to piwo w restauracji przy browarze

          barwa: ciemne głębokie złoto
          piana: drobniuteńkie pęcherzyki, pięknie oblepia szkło
          zapach: lekki karmel, głęboki silny słód, lekki chmiel
          smak: czuć moc przy każdym łyku piwa. Silnie słodowy smak ale i poczciwa dawka goryczki, pojawiają się też delikatne aromaty z amerykańskich chmielów. Dość mocno czuć też alkohol ale to mi akurat przy tym piwie nie przeszkadzało. Mocno mnie rozmiękczyło to piwo . Warte spróbowania
          LP

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2835

            #6
            W uzupełnieniu : obsah alkoholu : 8,5% obj., na etykiecie podano optymalną temperaturę podania oraz do jakich potraw pasuje.
            Jest moc
            Poniżej zdjęcie wersji butelkowej ( 0,7 l ) :
            Attached Files
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎