Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Greene King, Rocking Rudolph

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    Greene King, Rocking Rudolph

    Cask Conditioned Ale; a.4.2%

    Kolor: ciemny bursztyn [5]

    Piana: średnio/gruboziarnista, kolor ecru, jakieś strzępy zostają do końca [3.5]

    Zapach: chmielowo-cytrusowy z nutą korzenną, niezbyt intensywny (aromat chmielu jak w piwie domowym kolegi Tybka, identyczny), bogaty bukiet estrów owocowych (gruszki, zielone jabłka itd.), w tle orzechy i bakalie [4.5]

    Smak: na pierwszym planie prażone ziarno, potem kwiatowo-cytrusowy chmiel, owoce, nuta przypieczonej skórki chleba, dalej w tle orzechy i suszone owoce, nad tym wszystkim dominuje intensywna palono-chmielowa goryczka [4.5]

    Nasycenie: prawie bez gazu, taki styl [3]

    Opakowanie: piłem z kija

    Uwagi: Zakupione w: pub Belgravia na Ebury Street, London Belgravia, City of Westminster
    Degustowane: 25.12.2012r. ok. godz. 17:00GMT

    Click image for larger version

Name:	Rocking Rudolph.jpg
Views:	1
Size:	55,2 KB
ID:	2084716
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    #2
    Hardys & Hansons to browar działający w Kimberley w Nottinghamshire, Anglia. Należy do Greene King.
    Last edited by GaryFisher; 11-01-2012, 03:42.
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

    Comment

    • franekf
      Senior
      • 06-2004
      • 944

      #3
      Właśnie piję wersję butelkową.
      Piana niezbyt okazała, ale całkiem trwała.
      Zapach owocowo - korzenny, z nutą chmielową, średnio intensywny.
      W ustach piwo jest lekkie, ocierające się wręcz o wodnistość. Na wstępie słód, karmel i trochę razowego chleba, po chwili język zostaje całkowicie zdominowany przez goryczkę. Jest średnia do wysokiej, nawet całkiem przyjemna, ale brakuje tu jakiejś kontry. Piwo w sumie jednowymiarowe, jak dla mnie niezbyt ciekawe. Jak czytam opis wersji beczkowej to odnoszę wrażenie, że to dwa zupełnie inne piwa.
      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
      Piwny Janusz bez Teku

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GaryFisher Wyświetlenie odpowiedzi
        Hardys & Hansons to browar działający w Kimberley w Nottinghamshire, Anglia. Należy do Greene King.
        ... i zamknięty został w 2006 r.
        Foto:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎