Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

St. Bernard, St. Bernardus Christmas Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    St. Bernard, St. Bernardus Christmas Ale

    Butelka 0.75 zamknieta korkiem. 10% Alk. Przywiezione z Brukseli.

    Ciemnobrazowe, metne. Piana bezowa, dosc obfita, trwala. Mocno nagazowane. W smaku i zapachu dominuja przyprawy korzenne, wydaje mi sie, ze czuje galke muszkatalowa i wanilie a takze nieco cynamonu i gozdzikow; generalnie smak nasuwa skojarzenia z przyprawa do piernikow albo Egg Nogiem (ewentualnie z grzanym piwem z korzeniami). Wydaje mi sie rowniez ze wyczuwam wisnie. Ciekawe, ale nie w moim stylu, dlatego powstrzymam sie z ocena.
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • yoxik
    Senior
    • 10-2012
    • 427

    #2
    St. Bernardus Christmas Ale

    Piana drobna obfita trwała pięknie zdobi szkło. Kolor ciemny pod światło czerwony lekko zmętniony. Aromat owoce lekkie utlenienie drożdże. Smak suszone owoce karmel, drożdże, odpowiednia nie za duża słodycz, dość wysokie nagazowanie daje piwu lekkości alkohol ukryty. Nie wiem czy były dodawane jakieś przyprawy ja ich nie wyczuwam. Dobry klasyczny Belgian Strong ALE.
    Attached Files
    Last edited by yoxik; 24-12-2014, 20:44.
    Również tutaj
    https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12202

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoxik Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie wiem czy były dodawane jakieś przyprawy ja ich nie wyczuwam.
      W składzie nie podają przypraw.

      Aromat - początkowo tylko słodsze owoce z syropu, potem trochę żywsze fenolowe tony z korzennością
      Piana - wysoka, szybko tworzą się duże bąble, umiarkowanie szybko opada do koronki
      Barwa - ciemny rubin, zmętnione
      Wysycenie - wyraźnie musuje, ale nie jest mocno wysokie
      Smak - czekoladowe ciasto ze słodszymi (minimalnie cierpkimi) wiśniami, lekki kwasek i ciut pestek na finiszu. Alkoholu nie czuć, rozgrzewa przyjemnie
      Treściwość - spora

      Nie jest specjalnie złożone, bez degustacyjnych niuansów, ale za to smaczne i solidne, krągłe i treściwe, z ładnie stonowanym alkoholem.

      Czytając jednak informacje na forum o ich Abt 12:



      jak i porównując informacje na ich stronie:

      St. Bernardus Christmas Ale is a dark, seasonal beer, full of wintery character and flavours that we brew every year ready for the festive season.


      St. Bernardus Abt 12 is widely regarded as one of the best beers in the world. It is therefore no surprise that it is our brewery’s flagship beer, ranked at the very top of the St. Bernardus beer hierarchy. It is brewed in the classic quadrupel style and adheres to the original 1946 recipe.


      że oba te piwa mają nie tylko te same parametry 20% ekstr./10%alk. Natomiast tym, co je różnie to tylko etykieta.
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎