Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Steenberge, Leute Bokbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwowar
    Senior
    • 05-2001
    • 2542

    Van Steenberge, Leute Bokbier

    LEUTE – Bokbier browaru Van Steenberge z Ertvelde w Belgii.

    Nabyte w Holandii, w miejscowości Winterswijk, w sklepie oferującym co najmniej 50 różnych rodzajów piw mocnych z Belgii, Holandii i Francji. Cena butelki prawie 10 Guldenów, czyli ok. 20 PLN.

    Butelka brązowa, w kształcie butelki od szampana, z takim samym zamknięciem, o poj. 0,75 l. Zaw. Alkoholu 7,5%. Po otwarciu piwo również zachowuje sie jak szampan i trzeba je bardzo ostrożnie nalewać do kufla. Kolor piwa ciemnobrązowy, piana biała, mocna, z dużymi pęcherzykami, bardzo długo się utrzymuje. Jest ono mętne, dlatego że leżakuje w butelce, przez to też tak mocno nasycone dwutlenkiem węgla. Sam zapach wskazuje już na drożdże górnej fermentacji. Możliwe że wykorzystano do produkcji dzikich szczepów. Jak na piwo o tej tawartości alkoholu jest mało słodkie, prawie wcale nie wyczuwa się goryczki chmielowej. Po przełknięciu w ustach pozostaje lekko kwaskowaty posmak. Wydaje mi się że najwięcej komponentów smakowych wnoszą do tego piwa drożdże, do których smaku niełatwo mi się przyzwyczaić.Znam wiele mocnych piw belgijskich, które są w smaku wyśmienite, tym jednak nie jestem zachwycony. Za tą cenę lepiej sobie kupić kilka tańszych piw.
    Archiwum piwne

    Poznaj
    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"
  • marcopolok
    Senior
    • 10-2001
    • 2334

    #2
    Leute nabywane było w dużych ilościach ale małych pojemnościach.
    butelka 0.3 chyba jednak znacznie różni się od dużej.
    cena 1,47 eu. do nabycia tylko w piwnych sklepikach i czasami w sieci sklepów alkoholowych Dirck III
    różnice chyba są dosyć znaczne.
    kolor ciemny ale lekko przychodzący w kolor bordowy i co najważniejsze przejrzyste.
    piana:
    kremowy kolor, od spodu duży pęcherzyki przechodzące w bardzo gęstą smietankę.
    zbyt ciepłe nie do nalania tak się pieni.
    przy umiejętnym nalaniu w orginalne dość nietypowe szkło daje piękną czapkę piany która bardzo długo się utrzymuje, a po wypiciu nie zostaje na ściankach.
    smak ciekawy z wyczuwalnym aromatem poziomek

    Polecam !!!!
    bez brody...

    Comment

    • fat_fire
      Member
      • 09-2004
      • 80

      #3
      Kupione w bączku 330 ml za 9,99 . Bardzo mocno nagazowane , mętne , jasnobrązowe , lekko gorzkawe , szczególnie faktycznie wyczuwalne poziomki lub truskawki , piana niezbyt trwała. Bardzo smaczne!

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #4
        A jednak oprócz tego jest jeszcze inny koźlak w Belgii.
        Alk. 7.5%, but. 0.33 l górna fermentacja, doferment. w but. Kupione w Utrechcie.
        Brązowe, mętne, wielka piana, średnio nasycone. Owocowo-słodowy, lekko drożdżowy, dubblowy belgijski zapach. Smak ciemnosłodowo-owocowy, bardzo treściwy, drożdże dobrze ukryte. "Koźlak" w belgijsko-holenderskim stylu, dla wielbicieli niemieckich Bocków duże zaskoczenie
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • jerzy
          piwoholik
          • 10-2001
          • 4705

          #5
          Gęsta i wytrzymała piana, solidne nagazowanie, owocowy zapach oraz delikatny, choć treściwy smak przywołujący wspomnienie ciasta z truskawkami. W ustach nie czuć cienia alkoholu, ale kręci w głowie.
          Ostatnie ze sporej baterii koźlaków które otrzymałem od Lzkamila - i jedno z najlepszych.
          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

          Comment

          • Regent
            Senior
            • 10-2002
            • 512

            #6
            Kolor mętny brunatny, mętny brąz a może wiśnia. Zapach cudowny owocowy-kwiatowy przebogaty. Smak - rewelacja, przebogaty niezwykle owocowy, bardzo lekko przypalany, cudo, cudo... , delikatnie alkoholowy. Co2 - idealnie dobrane. piana najsłabsza, raczej marna ale to nie ważne. JEDNO Z NAJLEPSZYCH PIW JAKIE PIŁEM. Butelka 0,33l zaw. alk. 7,5%
            Attached Files
            Mniej alkoholu w piwach !!!
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #7
              Piwo kupione w Krakowie w Gambrynusie (galeria Kazimierz, Kraków). Butelka 0,33l (bączek). Moc 7,5%, ekstrakt? Kolor jak w piwach domowych. Brązowy przypominający cukierki „kukułki”. Pod światło dość jasny wiśniowy, mętny. Piana lekko kawowa. Bardzo obfita i trwała. Zapach intensywny suszonych owoców, w tle jakby lekko palone słody. Smak bardzo przypominający piwa domowe. Na pierwszym planie suszone owoce. Później jakby leciutko palone nutki. Na koniec palący posmak. Cały czas czuć alkohol, ale tak pod spodem. Generalnie od razu czuć, że to górna fermentacja. Wysycenie średnie. Opakowanie bardzo ładne z koziołkiem w roli głównej, również na kapslu. Ekstraktu tylko nie podają. Jak bym nie wiedział co piję, to byłbym przekonany, że to domowe piwo. To chyba efekt przechowywania ok. roku i 2 miesięcy w pokoju. Po osadzie w butelce widać, że drożdże pracowały. No ale było dobre i z tego co pamiętam to bardzo podobne do Koźlaka XXX e-prezesa (XXX była klarowniejsza i chyba ciut lepsza). Oceniam je na +4 (1 - 6).
              Attached Files
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • Viktor
                Senior
                • 04-2002
                • 617

                #8
                Leute Bokbier

                Bączek 0,33l / 7,5 zł - Tumidajskiego - Lublin.
                Zapach piwa owocowo - karmelowy. Piana beżowa , gęsta, trwała. Znaczne gazowanie - drobne bąbelki ( orzeźwiające ). Kolor piwa brązowo - rubinowy. W smaku nuty karmelowe z przypalonym słodem. Bardzo przyjemny koźlak.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #9
                  Zakupione w Markecie Kopyra IGA.

                  piana: ogromna, skutecznie utrudnia nalewanie, średniodrobna, 0,5cm warstwa utrzymuje się do końca,
                  zapach: jakieś palone nuty,
                  kolor: brąz,
                  smak: spijana piana miała posmak kwaskowy, po dostaniu się do płynu - posmaki palone, przypominające dubbla (gdzie jest ta granica pomiędzy dubblem a koźlakiem?), lekko ostre od gazu.

                  Koźlak podchodzący pod dubbla. Teraz pod koniec czuję, że dubble są bardziej treściwe, gęstsze. Piwo smaczne, przypomniało mi degustację Koźlaków w Haarlem w NL.

                  Jak pisał lzkamil, amatorzy niemieckich Koźlaków mogą się zdziwić.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
                    ... No ale było dobre i z tego co pamiętam to bardzo podobne do Koźlaka XXX e-prezesa (XXX była klarowniejsza i chyba ciut lepsza)...
                    hehe, miło. Niedawno degustowałem tego belgijskiego bocka. Piana istotnie imponująca, prawie jak przeniczna - utrudniająca nalewanie. W smaku jakby lżejsze niż duble, które piłem, ale i tak gęste i esencjonalne, a jednocześnie nie ładdujące alkoholem w czaszkę.
                    Piłem kilka dni temu, więc tyle zapamiętałem. Zakupione w Almie na Pilotów po 5.99 PLN za bączka 0.33.

                    Comment

                    • zAjkA
                      Senior
                      • 12-2004
                      • 1089

                      #11
                      Zakupione w PiP 0,75l za ok 18zł. Co do piany z gadzam się z przedmówcami. Kolor taki jak byc powinnien a więc brązowo rubinowy. Co do smaku dla mnie za bardzo delikatny aczkolwiek przyjemnie się go pije. Mógłby mieć bardziej wyrazistą goryczkę oraz być odrobinę słodszy. Niemniej jednak całkiem smaczny poniekąd orzeźwiający. Wart sprówbowania.
                      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                      Comment

                      • rad998
                        Member
                        • 12-2008
                        • 52

                        #12
                        kurcze... mówicie ze mętne... i widze na zdjeciu powyżej ze metne... a moje klarowne w 100%... piana mowicie ze obfita a moja mizerna... powstala 1,5 cm która szybko przemienila sie w warstwke 1-2 mm ale trzeba przyznac ze utrzymuje sie do konca.
                        Zapach dublowy - wlasciwie dla mnie to dubbel jakby moze troszke bardziej przypalony - owocowo kwiatowe esterki z lekki palonym pazurem. Smak dubblowy w 100% jakby ktos na tym napisal dubbel zamiast bokbier to wcale bym sie nie zorientował. To chyba tyle, a no może jeszcze cena 5,99 za bączek w Almie na ul.Pilotów w Krakówie - był jeszcze zestawik 3 bączki i fajne szkiełko za 34,99 ale nie wiedząc co to za piwko darowałem sobie Jak na belga - oceniam na 4 w skali 1-5.

                        Comment

                        • obaketsu
                          Junior
                          • 08-2009
                          • 4

                          #13
                          Piłem to piwo w bardzo ciekawym szkle - drewniany podstawek z półokrągłym zagłębieniem, a kufel w kształcie przypominającym duże jajko. Postaram sie zrobic przy okazji fotke i wrzuce...

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika obaketsu Wyświetlenie odpowiedzi
                            Piłem to piwo w bardzo ciekawym szkle - drewniany podstawek z półokrągłym zagłębieniem, a kufel w kształcie przypominającym duże jajko. Postaram sie zrobic przy okazji fotke i wrzuce...
                            taka?
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • granat862
                              Senior
                              • 12-2004
                              • 945

                              #15
                              Kolor ciemnobrązowy, pod światło z wiśniowymi przebłyskami, lekko mętne.
                              Piana gęsta, kolorem przypominająca Cappuccino. Pozostawia ślady na szkle, trwała.
                              Zapach owocowo-kwiatowy, taka majowa łąka
                              W smaku owocowo-wytrawne, treściwe. Lekko kwaskowate.
                              Wysycenie wysokie, moim zdaniem trochę za duże.
                              Zgrabny bączek z koziołkiem na etykiecie, jak i na kapslu.
                              Kupione w Zofmarze za ok 7 zł.
                              Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎