Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Belg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Lwówek, Lwówek Belg

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Piwo "nieutrwalone", 13% ekstr., 5,7 alk.

    Aromat - lekki, troszkę ziołowo-trawiasty, nieco kwiatowości, nutka organiczna ale czuć że górnofermentacyjny
    Barwa - miedziano-złota, klarowne
    Piana - niezbyt wysoka, krótka, szybko obada do drobnego kożuszka, obwódki która zostaje długo.
    Wysycenie - umiarkowane, ale przyjemnie musuje szczypiąc w język
    Smak - lekki słód z owocową nutą dopełniony wyraźną goryczką. Gładkie, pozostawia przyjemny posmak w ustach.
    Treściwość - zachowuje lekkość, przy czy czym jest pełne w smaku.

    Etykieta z przedwojennym zdjęciem lwóweckiego ratusza w sepii, schludna. Napis: "piwo typu ale warzone w oparciu o wzorce belgijskie". Piwo przywodzi na myśl Brackie Pale Ale Belgijskie, ma podobne parametry.

    Marekj dotrzymał słowa i jest niespodzianka. Dodatkowo bardzo przyjemna! Wypiłem z dużą przyjemnością

    W związku z tym mam pytanie, czy będzie ono rozlewane podczas wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa?

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      Jak kształtuje się cena Belga ??
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • canigggia
        Senior
        • 10-2009
        • 451

        #4
        Desperados Gdynia - 5,20 PLN
        Browarnik Tomek
        TomCani

        Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

        Comment

        • zenek73
          Junior
          • 04-2008
          • 16

          #5
          MAGNAT we Wrocławiu 4,60

          Comment

          • ksy
            Kur Domowy
            • 07-2011
            • 280

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Klarowny bursztyn. ładnie prezentuje się w kuflu [5]
            Piana: Największy zawód w tym piwie. Taka piana w wersji coca-cola. Jak nalewasz to jeszcze jest ale zanim odstawisz butelkę i podniesiesz kufel już jej nie ma. [1]
            Zapach: Sporo imbiru, trochę letniej trawy. Przyjemny zapach dla tych, co lubią piwo nie koniecznie o smaku mandarynki. [4]
            Smak: Pierwszy łyk - ooojee... czysta piwna gorycz, która niestety chwilę później chowa się za skórkę od chleba. Trochę tak jakby zza słodu podskakiwał mały chmielek i krzyczał "Tes tu jestem". Spodziewałem się po zapowiadanym "Ale" czegoś trochę odwrotnego, ale i tak jest smacznie. Dla mnie taki wygładzony, ugrzeczniony ale. [4]
            Wysycenie: Nie gryzie, nie szczypie pasuje do całości. [4.5]
            Opakowanie: Opakowanie prawie mi się podoba... To "BELG" wygląda trochę jak dodrukowane do etykiety. Ale za wygląd i tak zawsze 2/2 pkt, +1/2 jest skład(tak jakby) i ekstrakt, +0/1 za bajkę o tradycji piwnej (bo ja lubię bajki marketingowe) [4]
            Uwagi: BELG nie ma za dużej konkurencji na polskim rynku piwnym. Brak piany jest przykrą niespodzianką. Cenowo bardzo fajnie, tańszy chyba tylko Primator EPA. Na pewno nie była to jednorazowa przygoda z najnowszym Lwówkiem.

            Moja ocena: [3.775]
            --------------------
            --------------------
            "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
              Jak kształtuje się cena Belga ??
              4,30 u Dyrektora, tj. w gdańskim Smaku.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasny bursztyn, klarowne. [4.5]
                Piana: Średniobąblowa, całkiem wysoka. Po kilku minutach wysepki i gruby pierścień, który zostaje niemal do końca. [4]
                Zapach: Przyjemny. Silna owocowość i solidna słodowość. Tło chmielowe, jest też lekka ziemistość. [4]
                Smak: Dość treściwy, lekko słodowy początek, ale szybko do głosu dochodzi mocna goryczka i dominuje w finiszu, zostawiając również lekko ziemisty posmak. Bardzo smaczne. [4.5]
                Wysycenie: Średnie, ale delikatnie podszczypuje. [4.5]
                Opakowanie: Nazwa nie do końca mnie przekonuje, ale etykieta całkiem ładna, tym razem ze zdjęciem, a nie rysunkiem ratusza. Parametry podane. [4]
                Uwagi: Z datą 15.III.2012.

                Moja ocena: [4.25]
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • canigggia
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 451

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bursztynowy, klarowny [5]
                  Piana: kremowa, średnio wysoka, gęsta, średnio pęcherzykowa, dość szybko opada, zostawia przyjemne osady [4]
                  Zapach: słodowy, odczuwalne delikatne nuty owocowe, kwiatowe i chmielowe [5]
                  Smak: słodowy, bardzo delikatnie słodkawy, wyraźne nuty owocowe, delikatne ciasteczka, w tle i na finiszu przyjemna, delikatna goryczka [4.5]
                  Wysycenie: nie za wysokie, pasuje [4]
                  Opakowanie: etykieta w stylu lwówkowym, ale w dość ciekawych barwach, wszystkie ważniejsze dane są dostępne, a butelka zamknięta kapslem znanym z innych Lwówków i Ciechanów [3.5]
                  Uwagi: Bardzo dobre piwello!

                  Moja ocena: [4.575]
                  Browarnik Tomek
                  TomCani

                  Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

                  Comment

                  • wpadzio
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 2645

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemobursztynowy, herbaciany, klarowny. Bardzo estetyczny. [4.5]
                    Piana: Bardzo solidna. Po kilku minutach nadal utrzymuje się centymetrowa pierzynka kremowej zwartej piany. Bardzo mocno lepi się do szkła. W tym ostatnim aspekcie przebija jakiekolwiek piwo, które konsumowałem w ostatnim półroczu. [4.5]
                    Zapach: Zapach słodowy, z bardzo wyraźnymi owocowymi nutami. [4.5]
                    Smak: Wyraźna goryczka i włoski orzech to klimaty, które rzucają się na pierwszą linię. Potem dochodzi nieznaczna słodycz owocowa i aromat chmielu. Na finiszu wytrawna i długo utrzymująca się goryczka. Bardzo przyjemne i bogate. [4.5]
                    Wysycenie: O ton, półtora niższe byłoby znacznie przyjemniejsze. A tak gazy szukają równowagi... [3.5]
                    Opakowanie: Opakowanie podtrzymujące linię lwówecką. Czyli mało czytelne drobne napisy wokół etykiety, brak kontry i kapsel firmowy. Na krawatce i ekstrakt i woltaż. Za to graficznie i kolorystycznie jest to najładniejsze rozwiązanie z dotychczasowych piw z Lwówka. Wreszcie etykietka zaczęła żyć. W sumie: [4]
                    Uwagi: Jestem pozytywnie zaskoczony. Bardzo dobre piwo. Ciekawy pomysł na styl. Wyróżnia się z polskiej bądź to nudy lagerowej, bądź smakowej awangardy wątpliwej konduity.
                    Dla mnie najlepsze polskie piwo ostatnich miesięcy, jedynie nasycenie do poprawki.

                    Moja ocena: [4.425]
                    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                    Serviatus status brevis est
                    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                    Comment

                    • tfur
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 1301

                      #11
                      przypadła mi do gustu ta goryczka, delikatna słodowość i owocowe posmaki.
                      przypomina nieodżałowanego BPA z cieszyna, choć zdaje się mniej wyrazisty.
                      wreszcie dam zarobić panu m.j., bo ostatnio niewiele było okazji.
                      ps. no tak, napis BELG na ecie to mało udany przeszczep.
                      Last edited by tfur; 22-02-2012, 19:42.
                      veni, emi, bibi

                      Comment

                      • Cannabee776i99
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 658

                        #12
                        Całkiem sympatyczne piwko. Dosyć lekkie i orzeźwiające, ale jednocześnie odpowiednio wyraziste. Bardzo fajny chlebowy posmak słodowej podbudowy, do tego owocowe nuty i trochę chmielu na finiszu.

                        Comment

                        • skitof
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 2478

                          #13
                          Doskonałe piwo, bardzo smakowite. Kiedy kopyr wyciągał Belga z bagażnika, nie wiedziałem nawet, że taki piwo istnieje. Pite o 10 rano i dość chłodne przypominało mi amerykańską IPę. Teraz mniej czuję cytrusów, a więcej chmielu o aromacie trawy, kwiatów i suszonych, jasnych owoców. A smak jest supergładki, przyjemny i charakterny z wychodzącą spod słodu goryczką. Całość naprawdę udana. Piwo lutego!

                          Comment

                          • walec
                            Senior
                            • 02-2010
                            • 193

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                            Pite o 10 rano
                            Korekta: to było koło 9 raczej...

                            Resztę podzielam - piwko klasa.

                            Jak dla mnie wielkie pozytywne zaskoczenie, nie żebym miał coś do Lwówka, ale po prostu nie spodziewałem się Belga tego typu. Byłem nastawiony raczej na coś w stylu dubbla (też lubię, ale jednak mniej).

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              #15
                              W robocie dziś nie byliście?
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎