Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pacov, Pacovský Golem 12% světlý Ležák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    Pacov, Pacovský Golem 12% světlý Ležák

    Piwo pite podczas festiwalu w Taborze 2012, pochodzi z rodzinnego minibrowarku Pacov

    barwa: jasne złoto
    piana: ładna drobnopęcherzykowa
    zapach: słodowy
    smak: słodowy, leciuteńko chmielowy, ale to słód króluje. Pełne i dość słodkie piwo. Średniak ale pije się przyjemnie
    gaz: niski
    Attached Files
    LP
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    #2
    My piliśmy to piwo na miejscu w browarze 26.09.
    Barwy ciemnozłotej, dość mętne.
    Piana gęsta jak krem, wysoka na 5-6 cm, oczka mikroskopijne, przez cały czas konsumpcji pozostaje trwałą warstwą prawie 1 cm, a na ściankach kufla nieprzerwaną "firanką".
    Pachnie przyjemnie chmielem i drożdżami.
    W smaku mocno chmielowe, króluje goryczka, jest też słodowość z lekką piwniczna nutą. Piwo zdecydowanie nie dla wielbicieli słodyczy, za to miłośnicy bitterów będą usatysfakcjonowani.
    Wysycenie niewysokie, idealne dla tego piwa, kufel firmowy, podkładka, czyli jest wszystko tak jak być powinno.
    25 kč.
    Last edited by dadek; 05-10-2012, 15:24.

    Comment

    • karol1000
      Senior
      • 09-2007
      • 1823

      #3
      kurde dadku jak tak patrze na mój i twój opis, to ktoś się musiał ostro nabombać i pomieszać smaki ja się w sumie wtedy nabombałem ale myślałem że trochę poźniej

      A może niestabilne warki mają
      LP

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #4
        Jak się domyślam, w czasie festiwalu w Taborze nie ograniczyłeś się do kilu piwek. Ale pomimo to pewnie byś zapamiętał mocną goryczkowość Pacovského Golema. Więc sądzę że po prostu sládek do pitej przeze mnie warki postanowił sypnąć więcej chmielu. To przecież malutki browarek i nawet fajnie że może poeksperymentować.

        Comment

        • Radical
          Senior
          • 03-2008
          • 145

          #5
          Byłem na festiwalu i piwko owe piłem Niestety nie było pierwsze, ale co do opisu to się prawie zgadzam z dadkiem, bo mi się ziołowe wydawało
          Radical.

          Comment

          • karol1000
            Senior
            • 09-2007
            • 1823

            #6
            kurdeczka
            LP

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Piję właśnie z PETa i nie smakuje mi. Piwo jest mętne niczym Gosciszewo Naturalne, a takie chyba być nie powinno. Być może to zmętnienie na zimno - stało na balkonie podczas dokonywania Ksawerego, datę też ma krótką - 15.12.2013. No ale nie o wygląd tu chodzi tylko o smak, a ten jest jakiś taki... (trudno mi to nazwać)... owocowo-landrynkowy? Nie ma tu absolutnie goryczki, o której pisaliście w zeszłym roku. Najbliżej mu do kellera, bynajmniej nie z powodu zmętnienia. Jestem na NIE.

              EDIT
              - jak byk na etykiecie napisali, że jest niefiltrowane
              Last edited by Pendragon; 07-12-2013, 21:51.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎