Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cieszyński Browar Mieszczański, Pils / Mieszczańskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Cieszyński Browar Mieszczański, Pils / Mieszczańskie

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4566

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasno złoty, dość mętne [4]
    Piana: Biała, na około 4 cm, gęsta, oczka bardzo drobne. Zapowiadała się ładnie ale była tylko do trzeciego łyku, potem pozostał cieniutki kożuszek i nieliczne plamy na ściankach [3.5]
    Zapach: Głównie drożdżowy z lekka słodowością, średnio intensywny. [3.5]
    Smak: Tu także na pierwszym planie wyraźna drożdżowość, jest też przyjemna słodowa zbożowość i chlebek z leciutką nutą owocową. Goryczka dość wyraźna, chmielowa. [4.5]
    Wysycenie: W górnej strefie normy ale może być. [3.5]
    Opakowanie: Kufelek z fajnym, firmowym logo, takaż podkładka. [5]
    Uwagi: Pite po raz pierwszy 28.04 w miłych wnętrzach browarku w cenie 6,50 zł/0,4 l. Smakowało mi, i było najlepsze z tych, które próbowałem. Wracając z Czech 1.05 znów wstąpiłem i jakbym pił inne piwo. Było dużo mniej mętne, chlebowość i goryczka gdzieś się ulotniły, za to było bardziej owocowo - kwaskowe. W tym przypadku ocena by poszła w dół ale pozostawiam tą z pierwszej wizyty

    Moja ocena: [4]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4566

      #3
      Piwko:
      Attached Files

      Comment

      • Kwadri
        Senior
        • 10-2009
        • 1216

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Janozłoty, lekko zamglony. [4]
        Piana: W wersji na wynos trzeba lać z góry, żeby utworzyła się centymetrowa warstwa. Po chwili opada do ochronnej, cienkiej warstwy. Później cienki pierścień. W lanej wersji nieco trwalsza. [4]
        Zapach: Słodowy z lekkim masełkiem i niepasteryzowanymi nutkami. Po ogrzaniu delikatne, zbożowe nutki. [4]
        Smak: Początek dość treściwy, słodowy ze zbożowymi i lekko chlebowymi posmakami. Powoli dociera całkiem mocna goryczka, która zostawia suchy, chmielowy finisz. Solidne, ale nic więcej. [4]
        Wysycenie: Umiarkowane. Mogłoby być nieco wyższe. [4]
        Opakowanie: Litrowy PET z dedykowaną etykietą. Na miejscu podawane w firmowym kuflu na firmowej podstawce. [5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.05]
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, lekko mętny. [4]
          Piana: Brudnobiała, wysoka na 1 cm, trochę ubogacona dużymi bąblami, nietrwała. [3]
          Zapach: Słaby, delikatnie słodowy z akcentem warzywnym. [3]
          Smak: Fajna goryczka, tło słodowe, minimalny posmak owoców i gdzieś z tyłu, niestety, śladowe warzywka... [4]
          Wysycenie: Widoczna masa maciupeńkich bąbelków, ale w paszczy jakoś nie przeszkadzają. [4]
          Opakowanie: Litrowy PET na wynos, bardzo prosta niebiesko-biała eta, która jednak może się podobać. [3.5]
          Uwagi: Mojej żonie smakowało .

          Moja ocena: [3.525]

          Comment

          • zgoda
            Senior
            • 05-2005
            • 3516

            #6
            Z 3 dostępnych 15.03 (ciemne, marcowe, pils) to zrobiło na mnie najgorsze wrażenie. Płaskie, bez wyrazu, goryczka anemiczna. Wadliwe nie było, ale żeby smaczne - to też nie.
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #7
              Potwierdzam! Jest to niestety wada wielu pilsów/piw jasnych z browarów restauracyjnych. Ten przykład to tylko potwierdza.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: bursztyn z lekka mgiełką [5]
                Piana: ecru, średnie pęcherze, opada dość szybko, nie osadza się na szkle [3]
                Zapach: słodowo-warzywny, do tego gotowana kukurydza [3]
                Smak: lekka goryczka, słodowo-kukurydziany akcent gdzie jednak wybija się na pierwszy plan słodkawy smak, w tle lekki posmak chmielu oraz leciutkie kwaskowe nuty [2.5]
                Wysycenie: za duże [3]
                Opakowanie: fajna etykieta, mala brązowa butelka, gładki kapsel [4]
                Uwagi: Wypite w całości ale bez przyjemności

                Moja ocena: [2.95]
                Attached Files
                Last edited by becik; 22-01-2014, 19:11.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎