Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

U Koníčka, Vraník Tmavý Ležák 12%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    U Koníčka, Vraník Tmavý Ležák 12%

    Degustacja we wrześniu 2011.

    Koníček, Vraník Tmavý Ležák, ekstr. 12%, alk. 5.1%, pet 1.5 l
    Ciemnobrązowe, mętne, słabo nagazowane, piana średnio wysoka, niezbyt trwała ale cienki dywanik zostaje na długo.
    Zapach palonej kawy i gorzkiej czekolady, dosyć intensywny.
    Smak konkretnie palony, z potężną i głęboką goryczką palonego słodu, gorzka palona kawa zostaje do końca długiego posmaku. Lekki i jednocześnie treściwy, może i najlepszy czeski ciemniak jakiego próbowałem.
    Pet kupiony w browarze w czasie powrotu z bałkańskiego wypadu. Na miejscu się nie napiłem bo jeszcze miałem 300 kilosów do domu.
    Last edited by lzkamil; 25-02-2012, 00:41.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Oto foto:
    Attached Files
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • tofas
      Senior
      • 11-2007
      • 131

      #3
      Jedno z najlepszych tmavych jakie miałem przyjemność spróbować. Piękny i wyraźny, złożony aromat słodowy, jest zbożowość, jest prażone ziarno, karmel , kawa i czekolada. W tle cytusowo-kwiatowy chmiel, bardzo elegancki. Kolor to mocna czerń z rubinowymi refleksami. Piana gęsta, kremowa i bardzo obfita o ciemnym zabarwieniu. Smak trochę mniej rozbudowany, wytrawny ale z odrobiną karmelowej słodyczy, mocno kawowy z akcentem prażonego ziarna. Na drugim planie kwiatowy chmiel i delikatny banan z czerwonym jabłkiem. Goryczka mała ale za to bardzo przyjemna, delikatna. Piwo średnio pełne ze średnim wysyceniem, świetnie pasującym do bardzo dobrze zbalansowanej całości. Polecam każdemu, kto lubi ciemne wytrawne, lekkie i sesyjne piwa.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎