Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Południe, Krakowiak Nieklarowny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Południe, Krakowiak Nieklarowny

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6077

    #2
    Ekstrakt 12% z alkoholem 6%... lagerowe

    Piana: spora... do końca zostało trochę...
    Zapach: jakby słodowo-drożdżowy...
    Kolor: jasny bursztyn, matowy...
    Gaz: średni ok...
    Smak: dobry, lekko słodkawy, końcówka z dobrą goryczką, treściwe...

    Bardzo dobre piwo /oby jak najdłużej/ godne polecenia...

    Grafika prosta, łagodna, beżowa z brązem... kapsel firmowy ok...
    Do butelki dowiązano sznurkiem instrukcję spożycia i opisem dobrodziejstwa osadu na dnie...
    Attached Files

    Comment

    • Rafcz
      Member
      • 07-2007
      • 53

      #3
      Kupiłem dla przetestowania. Szału nie ma ale da się pić. A i ciekawostka - mimo opisów, nazwy itd - piwo klarowane - ani śladu zmętnienia.

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złocisty, zgodnie z nazwą opalizujący [5]
        Piana: jednym słowem belgijska, b. wysoka, b. sztywna, b. trwała, stoi jak po viagrze, do nalewania na kilka minut [5]
        Zapach: przyjemny świeży chmielowo-słodowy, ale niezbyt intensywny [3.5]
        Smak: słodowy, chlebowy, świeży, z miłą goryczką, w posmaku wraca chlebek, zrównoważone i treściwe ale dla mnie trochę za bardzo ułożone, ugrzecznione, bez tego czegoś co by je wyróżniało - ogólnie smaczne, na czwórkę [4]
        Wysycenie: umiarkowane [5]
        Opakowanie: graficznie sensowne, wszystko co trzeba podane, ogromny minus za bezzwrotną flachę [3.5]
        Uwagi: Kupione w łódzkim Zofmarze.

        Moja ocena: [4]
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnopomarańczowy, bardzo lekko mętny. Ładny. [4]
          Piana: Wysoka, obfita i trwała. Nic dodać nic ująć. [5]
          Zapach: Lekki i świeży, trochę kwaskowy. Dominuje słód. Naturalny i przyjemny. [4]
          Smak: Niezły. Również lekki i orzeźwiający. Trochę brakuje mu głębi, po słodowym początku pojawia się moment wodnistości. Finisz również mógłby być bardziej wyrazisty, ale i tak nie jest źle. Goryczka wyczuwalna, choć dla mnie trochę za mało wyrazista. [4]
          Wysycenie: Nieco za wysokie. Pompuje brzuch i utrudnia picie. [3.5]
          Opakowanie: estetyczne, ładne. Kapsel browaru, przy butelce zawieszka z instrukcją obsługi. [4]
          Uwagi: No i mamy bezpośredniego konkurenta dla ciechanowskiego Lagerowego (nawet zawieszka wspomina o tym, że to piwo "lagerowe"). Niestety zarówno smakowo i cenowo oraz pod względem dostępności przegrywa z Ciechanem, ale nie zmienia to faktu, że jest to dobre piwo na 4. Ja jednak wybrałbym zdecydowanie bardziej wyraziste Lagerowe.

          Moja ocena: [4.075]
          Last edited by wrednyhawran; 12-03-2012, 00:41.
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • cap-n-go
            Senior
            • 05-2005
            • 273

            #6
            Piana obfita i trwała, wysycone idealnie - gaz bardzo delikatnie drapie w podniebienie, jeśli zaś chodzi o tytułową nieklarowność to zmętnienie jest bardzo delikatne. Nie jest to z pewnością piwo klarowne ale do pszenicznego "mułu" sporo mu brakuje.
            Smak : jak dla mnie zbyt tępy i wodnisty : piwo jest nawet lekko słodkie, przychodzi mi na myśl delikatna odcien słodkości znany np z miodowego ciechana, do tego słód i lekki chlebek, chmielu w tym piwie nie ma prawie zupełnie. Niestety nie dla mnie póki co, może następne warki będą lepsze czyli mniej wodniste i bardziej nachmielone.

            Comment

            • woosaa
              Senior
              • 07-2005
              • 1548

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasnozłoty,lekko mętny [4]
              Piana: ładna biała,dotrwała do końca w postaci kraterów [4.5]
              Zapach: lekki i przyjemny z przewagą owocowo-kwiatową [4]
              Smak: chlebowy i lekko drożdżowy,delikatna goryczka [4]
              Wysycenie: może być(chociaż powinno być trochę większe) [3.5]
              Opakowanie: podoba się,jest kontra,krawatka i firmowy kapsel+karteczka na sznureczku [5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.075]
              mb WOS

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasno złoty. Lekko opalizujący, ale w zasadzie dość klarowny. Chyba błąd w sztuce. [2.5]
                Piana: Wysoka podczas nalewania. Dość mięsista. Klei się do szkła. Opada długo, ale pozostaje całkiem grubą warstwą. Zacna. [4.5]
                Zapach: Trudno coś wywąchać poza odległym echem słodowym i lekkim kwaskiem. Zapach nie należy do szczególnych atutów tego piwa. [3]
                Smak: Bardzo mocna podstawa słodowa. Wrażenie jak najbardziej przyjemne. W tle wyczuwalny chmiel i wyraźne drożdże. Ta słodowo-drożdżowa nuta miło rozkłada się na finiszu. Jest dobrze. [4.5]
                Wysycenie: Zbyt wysokie. Buzujące w szkle. Podszczypujące w język. Bek za bekiem. [3]
                Opakowanie: Bardzo stylowe i klimatyczne. Oszczędne, aczkolwiek przemyślane. Jednoznacznie nobilitujące samo piwo. Kontra z pełnym info. Minusem jest kapsel (tylko) firmowy, nie pasujący go reszty oprawy. [4.5]
                Uwagi: Dość nierówne piwo jeśli chodzi o jego poszczególne elementy. Jednak smak broni całość. Do tego przyjemnie toto wziąć do ręki z półki. Jak najbardziej do powtarzania.

                Moja ocena: [3.8]
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnosmłomkowy, zdecydowanie klarowny - postuluję zmiane nazwy piwa. [4]
                  Piana: Wonna, gęsta, bardzo długo się utrzymuje - dawno nie widziałem takiej piany na polskim piwie. [5]
                  Zapach: Zdecydowanie chmielowy, stonowany. [4]
                  Smak: Niestety - wszystko psuje ostra i dominująca goryczka. Dopiero pod koniec słabnie i zaczynają do głosu dochodzić inne nuty. [3]
                  Wysycenie: Bardzo dobre - bąbelkuje długo i gęsto. [4.5]
                  Opakowanie: Jakieś mało "krakowiackie" - na tej etykiecie mogło by być jakiekolwiek inne miasto [3.5]
                  Uwagi: Kupione w Katowicach na Mariackiej. Gdyby nie wściekle szczypiąca w język na początku goryczka - nie byłoby się zbytnio do czego przyczepić.

                  Moja ocena: [3.7]
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • norka
                    Junior
                    • 06-2009
                    • 3

                    #10
                    Mój Drogi Kolego z lat młodzieńczych, adres na tylnej etykiecie podany krakowski. Dyrekcja ma swoje "leże" na ulicy Moniuszki, dlatego ja o tym piwie mówię jako "prawie" krakowskim

                    Comment

                    • norka
                      Junior
                      • 06-2009
                      • 3

                      #11
                      I jeszcze ta filmowa piana......

                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        #12
                        Mój Drogi Kolego z lat młodzieńczych, adres na tylnej etykiecie podany krakowski.
                        Ale nie browaru...

                        Comment

                        • dipeone
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 741

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Przybrudzone złoto, trochę zbyt mało nieklarowne by zaznaczać to specjalnie w nazwie. [3.5]
                          Piana: Gęsta, wysoka i opada bardzo wolno - utrzymuje się dzielnie do końca spożywania. [4.5]
                          Zapach: Słodowo - chmielowy bez obcych zapaszków. Przyjemny. [4.5]
                          Smak: Całkiem przyjemna, czysta goryczka na pierwszym planie, delikatna chlebowość w tle. Całkiem przyjemne piwo. [4]
                          Wysycenie: Trochę zbyt wysokie, bardzo szczypię w język. [3.5]
                          Opakowanie: Całe info jest, daje -0,5 punktu za brak dedykowanego dla kapsla piwa ,co bardzo cenię. [4.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.2]

                          Comment

                          • Czapayew
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 1966

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika norka Wyświetlenie odpowiedzi
                            Mój Drogi Kolego z lat młodzieńczych, adres na tylnej etykiecie podany krakowski. Dyrekcja ma swoje "leże" na ulicy Moniuszki, dlatego ja o tym piwie mówię jako "prawie" krakowskim
                            Drogi Kolego NT. Jak się pewnie dobrze orientujesz, jedynym browarem w Krakowie jest C.K. Browar. Pozostałe już dawno przeszły do historii. I nigdy np. nie nazwę Van Pura browarem warszawskim, pomimo, ze na kontrze jak byk stoi stolyca. Browar Południe jest podczęstochowski.
                            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                            www.zamkoszlaki.com
                            www.piwnekapsle.net

                            Comment

                            • norka
                              Junior
                              • 06-2009
                              • 3

                              #15
                              Odzywa się tęsknota za dobrym krakowskim piwem którego faktycznie w tej chwili niema.....

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎