Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Meantime, Yakima Red

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grochal122
    Senior
    • 03-2009
    • 102

    Meantime, Yakima Red

    But. 0,5 l,4%vol.
    Piana lekko bezowa,niezbyt trwala.
    Kolor ciemnego bursztynu
    Zapach swiezych owocow,kwiatow i trawy
    W smaku od poczatku wyczuwa sie aromatyczny chmiel,goryczke stonowana karmelem i owoce(chyba jakies lesne).Po czasie piwo staje sie jakby lekko wodniste,ale to chyba wina malego wysycenia.Delikatny,ale dlugo utrzymujacy sie posmak aromatycznego chmielu.
    Bardzo porzadny ejl,polecam szczegolnie dla osob nie przepadajacymi za jakimis ekstremami.Duzy plus za alkohol.
    Attached Files
  • grochal122
    Senior
    • 03-2009
    • 102

    #2
    Zapomniałem dodać,że to piwo jest niepasteryzowane.

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2835

      #3
      Miałem okazję degustować wersję w butelce 0,33 l. Zawartość alkoholu 4,1 %. W smaku i zapachu wyraźnie chmielowe, goryczka trawiasta. Rzeczywiście ( jak napisał grochal ) piwo nieco wodniste. Co do pasteryzacji - mój egzemplarz miał datę przydatności do 14.12.2013 - więc chyba jednak pasteryzują ?
      Tak się prezentuje :
      Attached Files
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #4
        Przeciętne piwo kompletnie niewarte swojej ceny.
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Barwa ciemnobursztynowa. Klarowna.
          Piana niezbyt okazała, szybko się redukuje do cienkiego naśnieżenia na powierzchni.
          Aromat całkiem przyjemny, okazały, zbudowany z trawiastych i cytrusowych elementów.
          Smak nieco jednak rozczarowuje. Piwo jest owszem goryczkowe, ale ma wyraźny jakby metaliczny posmak. Chmiele dość ziemiste, pozbawione niemalże owocowych nut. Ogólnie kiepsko zbalansowane - mamy jedynie trawiasty chmiel, jednowymiarowy w profilu i wodę. W posmaku dominuje cierpka goryczka, ziemistość i lekki kwasek.
          Nasycenie jest poprawne, choć mogłoby być nieco wyższe.
          Opakowanie to nietypowa i szykowna buteleczka 0,33l, oklejona w oszczędne, ale przez to eleganckie elementy etykiety, jak na zdjęciu powyżej. Kapsel firmowy.

          Yakima Red prezentuje się świetnie, zwłaszcza w butelce. Jednak smakuje co najwyżej przeciętnie. 6,5 w skali 1-10.
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6077

            #6
            Do niedawna jeszcze były "szykowne" buteleczki lecz nastąpiła zmiana na coś bardziej zwyczajnego... chyba przez japońskie łapy
            Zadeklarowano użycie 5 różnych chmieli amerykańskich z doliny Yakima.

            Piana - więcej na początku potem cienka niepełna warstewka.
            Lacing - trochę było z krążkowaniem.
            Barwa - brązowy bursztyn.
            Gaz - średni.
            Aromat - ziołowość, egzotyka, grapefruit... nieco karmelowy.
            Smak - ejl angielski z nutkami chmielu, finał kwaskowaty, goryczka minimalna.

            Zaliczone - brak wiary w IBU 45.
            Attached Files

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎