Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Oakham Ales, Citra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    Oakham Ales, Citra

    Oakham Ales, Citra [a.4.6%]

    A light refreshing beer with pungent grapefruit, lychee and gooseberry aromas leading to a dry, bitter finish.
    Oakham Ales brew this single variety beer using only "CITRA" hops. We were the first UK Brewery to commercially brew with CITRA back in 2009 and such were it's unique qualities it quickly became a permanent fixture.


    Kolor: jasny, słomkowy, zamglony, trochę jak sok z cytryny [5]

    Piana: średnioziarnista, dosyć niska, zaraz po nalaniu redukuje się do postaci trwałego, grubego kożucha, który zaczyna powoli dziurawieć dopiero po upiciu połowy [3.5]

    Zapach: świeżutki, cytrusowy aromat chmielu Citra, najbardziej czuć mandarynkę i jakby trochę moreli, pachnie podobnie do Amarillo, tylko jakby z dodatkiem nuty żywicznej, czuć lekką chlebową słodowość ale jak to bywa w piwach tak mocno chmielonych słód tworzy tylko tło [4.5]

    Smak: lekkie, chmielowe, mocno cytrusowe, ale nie aż tak jak w zapachu, głównie mandarynka i grejpfrut, goryczka średnia, jakby ze skórki cytryny i czuć ją od samego początku, po kilku łykach wydaje się mocniejsza, nutki słodowe daleko w tle, trochę chlebowości zostaje w posmaku; bardzo dobre, orzeźwiające piwo, na lato ideał [4.5]

    Nasycenie: średnie, może trochę brakuje ale chmiel maskuje te niedostatki [4.5]

    Opakowanie: szeroka, ejlowa flaszka 0.5, etykieta czarna z portretem uśmiechniętej szyszki chmielowe, zamiast kontry są dwa skrzydła po bokach, na jednym info o zdobytym złocie na International Beer Challenge 2011 [5]

    Producent: Oakham Ales, 2 Maxwell Road, Woodston, Peterborough, PE2 7JB; info@oakhamales.com; www.oakhamales.com
    Zakupione w: knajpka z winami i piwami na międzynarodowym dworcu kolejowym St. Pancras w Londynie (na lewo od Eurostara)
    Degustowane: 26.02.2012 ok. godz. 14:30, Amsterdam Sloterdijk
    Numer partii i data ważności: EEFC6 10 12
    Soundtrack: "The Rising" by Bruce Springsteen

    Click image for larger version

Name:	Oakham Ales, Citra.jpg
Views:	1
Size:	50,5 KB
ID:	2085740
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem
  • Jacek220v
    Member
    • 01-2004
    • 36

    #2
    Oakham Ales, Peterborough, Cambridgeshire
    Citra
    American Pale Ale
    alk. 4.6%
    www.oakhamales.com

    Opakowanie: Etykieta bardzo dobrej jakości z ładną grafiką. Kapsel czarny golas, a szkoda bo logo aż się prosi, żeby je tam umieścić. Polecam zajrzeć na stronę do galerii i zobaczyć pump clips. Na chwilę obecną prawie 200 wzorów!

    Wygląd
    : Jasnosłomkowe, nie do końca klarowne, jak się dobrze przyjrzeć to widać drobinki chmielu. Piana biała, niezbyt obfita, średniopęcherzykowa, znikająca dość szybko. Struktury nie trzyma i pozostaje jedynie w postaci wysepek na powierzchni.

    Aromat: Kopniak grejpfrutowy! Bardzo orzeźwiający, świeży. Dość jednowymiarowy, ale zupełnie mi to nie przeszkadza, bo rześkość i świeżość cytrusowa wywołuje uśmiech na ustach

    Odczucie w ustach: Słabe wysycenie. Piwo lekkie, dobrze pijalne.

    Smak: Wytrawny, lecz nie sprawia wrażenia wodnistego. Citra w najlepszej formie, jakbym właśnie jadł grejpfruta. Goryczka wyraźna ale nie przesadzona. Amatorzy IBU z górnych rejestrów będą lekko zawiedzeni. Długo się utrzymuje i jest bardzo przyjemna.

    Ogólnie: Bardzo dobre piwo na lato. Perfekcyjnie gasi pragnienie. Pijalność znakomita. Niewiele się w tym piwie dzieje, ale jakość użytego chmielu rekompensuje wszelkie braki. Będę polował na wersję beczkową. Sama przyjemność.
    Attached Files

    Comment

    • dzemek
      Senior
      • 12-2010
      • 448

      #3
      Jak na moje gusta trochę słaba Citra IPA, spodziewałem się czegoś bardziej wyrazistszego. Dobrze pijalne, delikatne, właściwie nie wyczuwam żadnego smaku, szybko zanika. Wypiłem to piwo ale bez zastanowienia, smakowania, po prostu zwykłe piwo. Jak za tę cenę (9,50 zł) to trochę za dużo. Nie moje klimaty.

      Comment

      • Makaron
        Senior
        • 08-2003
        • 2107

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dzemek Wyświetlenie odpowiedzi
        Jak na moje gusta trochę słaba Citra IPA, spodziewałem się czegoś bardziej wyrazistszego. Dobrze pijalne, delikatne, właściwie nie wyczuwam żadnego smaku, szybko zanika. Wypiłem to piwo ale bez zastanowienia, smakowania, po prostu zwykłe piwo. Jak za tę cenę (9,50 zł) to trochę za dużo. Nie moje klimaty.
        Citra z tego browaru to nie jest IPA tylko zwykle golden ale. Green Devil z tego browaru jest IPA, swoja droga bardzo dobre piwo.
        Last edited by Makaron; 29-06-2014, 10:29.
        "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

        Comment

        • Jacek220v
          Member
          • 01-2004
          • 36

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dzemek Wyświetlenie odpowiedzi
          Jak za tę cenę (9,50 zł) to trochę za dużo.
          Ja, mieszkając w Anglii, muszę za to piwo zapłacić lekko ponad 10PLN i to tylko dlatego, że dystrybuuje je sieć Waitrose. W zwykłym sklepie jest drożej, o ile w ogóle jest w ofercie.

          Swoją drogą jak to się dzieje, że w innych krajach ten sam produkt jest tańszy, niż w kraju produkcji? Sorry za off top ale może ktoś mi to wyjaśni, bo się nie znam.

          Comment

          • Makaron
            Senior
            • 08-2003
            • 2107

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jacek220v Wyświetlenie odpowiedzi
            Ja, mieszkając w Anglii, muszę za to piwo zapłacić lekko ponad 10PLN i to tylko dlatego, że dystrybuuje je sieć Waitrose. W zwykłym sklepie jest drożej, o ile w ogóle jest w ofercie.

            Swoją drogą jak to się dzieje, że w innych krajach ten sam produkt jest tańszy, niż w kraju produkcji? Sorry za off top ale może ktoś mi to wyjaśni, bo się nie znam.
            Podatki.
            "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Znaczy w Polsce mamy niskie podatki

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #8
                Akcyzę na piwo. Mamy normalną w naszej okolicy, 20-coś procent. W UK jest coś koło 100.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • Makaron
                  Senior
                  • 08-2003
                  • 2107

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                  Znaczy w Polsce mamy niskie podatki
                  W porownaniu do UK, na alkohol i papierosy mamy niskie podatki.
                  "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6079

                    #10
                    Oj nawet dobre i ciekawe piweczko...

                    Piana - średnia potem cieniutka warstewka.
                    Lacing - dość ładny.
                    Barwa - złoto, żółto pomarańczowy.
                    Gaz - średni.
                    Aromat - kanapka, bułka z serem żółtym i Krakowską
                    Smak - nie za słodkie, lekko goryczkowo ziołowy.

                    Ciekawe posmaki... tylko czy zamierzone

                    Grafika bez zmian. Kapsel firmowy z motywem z krawatki.

                    Myślę że gdy go jeszcze gdzieś zobaczę to muszę poznać ten właściwy smak

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6079

                      #11
                      Kolejne podejście w nowej grafice

                      Piana - średnia potem cienka warstewka.
                      Lacing - sporo.
                      Barwa - opalizujące złoto słomkowe.
                      Gaz - średni.
                      Aromat - cytrus i ziołowość.
                      Smak - fajny balans między cytrusami a ziołami. Mała goryczka.

                      Tym razem było bardzo fajne...
                      Attached Files

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎