Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Imperium Atakuje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • viciu
    Junior
    • 01-2002
    • 11

    #31
    Po Imperium sięgnąłem z ciekawości, co też Pinta znowu wymyśliła. Krótko- Atak Chmielu był pyszny: zdecydowany smak, goryczka, kolor. Imperium jest podobne, tylko bardziej. I tyle, bo porównań między tymi dwoma piwami nie da się uniknąć.

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #32
      Zgadzam się z wieloma przedmówcami - Imperium to bardziej dopakowany Atak. Mocniejszy aromat, goryczka i słodowa podbudowa. W moim egzemplarzu diacetylu nie stwierdziłem, w zapachu wyczuwalne były tylko owocowe estry, cytrusy i chmiel. Spora treściwość, nawet mam wrażęnie że odrobinę zbyt wysoka jak na ten styl.

      Comment

      • Tapir
        Senior
        • 10-2009
        • 730

        #33
        Świetne piwo. Subtelne jak śrutówka ale pyszne. Taki Atak Chmielu tylko jeszcze lepszy. Jedyny problem polega na tym, że przy takich temperaturach jakie mamy ostatnio nie da się wypić więcej niż jednej butelki ale na zakończenie wieczoru jest w sam raz.
        Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tapir Wyświetlenie odpowiedzi
          ... ale na zakończenie wieczoru jest w sam raz.
          Dzisiaj na zakończenie wieczoru mam akurat Żywiec Porter ale jutro to kto wie, może Imperium znajdziemy
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • Kwadri
            Senior
            • 10-2009
            • 1216

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Niemal identyczny jak w Ataku Chmielu, czyli czerwono-miedziany, ale wydaje mi się delikatnie jaśniejszy. [4.5]
            Piana: Lekko beżowa, drobnopęcherzykowa, ale niezbyt wysoka. Po kilku minutach opada cienkiej warstwy, dość mocno brudząc ścianki. Do końca pierścień i wysepki. [4.5]
            Zapach: Intensywny, mocno słodowy, połączony z mocnymi akcentami cytrusowymi od amerykańskich chmieli. W tle lekko karmelowe wstawki. Diacetylu nie wyczułem, a po ogrzaniu delikatne chlebowe akcenty. [4.5]
            Smak: Treściwy, słodowy początek z lekko karmelowymi wstawkami. Szybko pierwsze skrzypce przejmuje mocna gorycz z cytrusowymi posmakami. Finisz długi, zdominowany przez gorycz. Dla mnie bardzo smaczne, ale tak naprawdę to bardziej ekstraktywna wersja Ataku. [5]
            Wysycenie: Średnie, nie narzuca się, ale tu pasuje. Pod koniec nieco brakuje. [4]
            Opakowanie: Samoprzylepna etykieta w nowym, moim zdaniem ładniejszym stylu. Szczegółowy skład podany, wreszcie dedykowany kapsel. Mały minus za to, że nie ma zalecanej temperatury spożycia. [4.5]
            Uwagi: Partia z datą do 10.X.2012.

            Moja ocena: [4.675]
            Attached Files
            Last edited by Kwadri; 02-05-2012, 22:13.
            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9732

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kwadri Wyświetlenie odpowiedzi
              Mały minus za to, że nie ma zalecanej temperatury spożycia.
              No, poprzewracało się, normalnie... Niektórym... Wiadomo, gdzie... Z gorąca może...?

              Comment

              • jacekwerner
                Senior
                • 05-2004
                • 2837

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                No, poprzewracało się, normalnie... Niektórym... Wiadomo, gdzie... Z gorąca może...?
                Przypominam koledze,że na wszystkich etykietkach z pierwszej edycji Pinty taka informacja była podana, i do tego odniósł sie własnie Kwadri
                Ochotnicza Straż Piwna
                BAZA = 7446

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9732

                  #38
                  Tak, wiem, ale jest to informacja "trzeciej kolejności odśnieżania".
                  Wszystkie ważne informacje są, dorobili się kapsla, to po co się czepiać?
                  W zasadzie można by jeszcze zaznaczyć, że nie ma informacji, do jakich dań takie piwo winno być podawane i w jakim szkle...
                  Ogromna większość piw niemieckich nie ma podanego ekstraktu, a można się nimi zapijać...

                  Comment

                  • tomolek
                    Hophead
                    • 05-2006
                    • 1752

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Tak, wiem, ale jest to informacja "trzeciej kolejności odśnieżania".
                    Wszystkie ważne informacje są, dorobili się kapsla, to po co się czepiać?
                    W zasadzie można by jeszcze zaznaczyć, że nie ma informacji, do jakich dań takie piwo winno być podawane i w jakim szkle...
                    Ogromna większość piw niemieckich nie ma podanego ekstraktu, a można się nimi zapijać...
                    Wg. mnie to bardzo istotna informacja, szczególnie dla osób o troche mniejszej wiedzy na temat piwa. Ostanio piłem Atak Chmielu z beczki, wszystko byłoby fajnie tylko, że było lodowate...
                    www.ohbeautifulbeer.com

                    www.mateuszdrozdowski.pl

                    „Kwaśny Edi herbu Koreb

                    Comment

                    • Mason
                      Senior
                      • 02-2010
                      • 3280

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wszystkie ważne informacje są, dorobili się kapsla, to po co się czepiać?
                      Bo jesteśmy na forum browar.biz, czepianie się to nasz chleb powszedni

                      W zasadzie można by jeszcze zaznaczyć, że nie ma informacji, do jakich dań takie piwo winno być podawane i w jakim szkle...
                      Ok, jak będę oceniał Imperium to obniżę za to ocenę opakowania

                      Ogromna większość piw niemieckich nie ma podanego ekstraktu, a można się nimi zapijać...
                      Wśród angielskich i amerykańskich to także rzadkość.

                      Mi tam informacje o temperaturze serwowania i szkle nie są potrzebne do szczęścia, ale dla początkujących piwoszy to byłaby naprawdę pożyteczna rzecz, więc miło by było, gdyby takie informacje znalazły się na opakowaniu polskich piw. Taka mała cegiełka do monumentalnej budowy zwanej kulturą piwną
                      JEDNO PIVKO NEVADI!

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9732

                        #41
                        Doooobra już...

                        Ja i tak (jak już wreszcie dopadnę to piwo) ocenię im opakowanie na "5" ze względu na koszulkę .

                        A poza tym - wiadomo, że nieważne w jakim szkle i jakiej temperaturze się pije, ważne, żeby gięło

                        Comment

                        • pawelkr55
                          Junior
                          • 06-2011
                          • 11

                          #42
                          Imperium atakuje

                          A ja Pinty nie lubię!
                          Gdy pierwszy raz napiłem się Ataku, długo żadne inne mi nie smakowało.Po Imperium podobne wrażenia. Po tych piwach naprawdę cęiżko cieszyc się innymi, które dotąd smakowały. Rewelelacja na skale światową.
                          Uwaga! Ta jakość i smak uzależniają!

                          Comment

                          • Lesnick
                            Senior
                            • 03-2010
                            • 153

                            #43
                            Dla mnie rewelka, ta owocowa goryczka, która utrzymywała się na podniebieniu dobrą godzinę po spożyciu

                            Comment

                            • FidelD
                              Member
                              • 03-2011
                              • 36

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemno pomarańczowy, wpadający w miedziany [5]
                              Piana: Po nalaniu gęsta warstwa, redukuje się do obrączki pod koniec picia [4]
                              Zapach: Tylko chmiel i to dość słabo (ale przyjemnie), przebija też się słodowość wynikająca pewnie z dużej gęstości, grejpfrutów, mango, owoców tropikalnych o poziomce nie wspomnę, nie czułem [4]
                              Smak: Jak dla mnie dobry, na pewno lepszy od Ataku Chmielu, który piłem wczoraj, i miał taki "mysi posmak" po goryczce, tutaj na całe szczęście tego brak. Tylko chmiel i na końcu odrobina słodyczy - wynikająca z dużej gęstości końcowej, lepsze byłoby gdyby było bardziej wytrawne [4.5]
                              Wysycenie: W sam raz [5]
                              Opakowanie: Dokładne informacje o składzie i podane parametry, kapsel Pinty [5]
                              Uwagi: Zakupione w sklepie Eskimos w Bydgoszczy na ulicy Grunwaldzkiej 31 za 8,30 niestety ostatnie ;(

                              Moja ocena: [4.35]
                              Czerwone OKO

                              Comment

                              • Zdrój
                                Senior
                                • 05-2001
                                • 284

                                #45
                                Imperium Atakuje: 81 IBU

                                Dzięki pomocy Andrzeja Sadownika dowiedzieliśmy się, ile Imperium Atakuje ma bezwzględnej goryczy. Pomiar laboratoryjny wykazał 81 IBU (Atak Chmielu: 58 IBU).
                                Browamator Piwowar PINTA Festiwal Birofilia

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎