Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Imperium Atakuje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Herbaciany, idealny dla tego gatunku piwa. [5]
    Piana: Szarobiała, lekko zahaczająca o beż. Średniopęcherzykowa utrzymująca się krótko ale to nie jest wadą w przypadku piw typu "ale", zwłaszcza o tej zawartości alkoholu. [4]
    Zapach: Intensywny i bardzo przyjemny. Przede wszystkim dominują estry pochodzące od amerykańskich chmieli i słodkie dojrzałe owoce. [4.5]
    Smak: Zaraz po przełknięci pojawiają się słodowe nuty z słodkimi dojrzałymi owocami na czele. Jednak już po chwili ustępują one miejsca intensywnej goryczce. Alkohol pomimo wysokiej zawartości nie jest wyczuwalny w profilu smakowym, choć delikatnie rozgrzewa. Pełność smaku na średnim poziomie. [4.5]
    Wysycenie: Jak dla mnie mogło by być nieco wyższe. [4]
    Opakowanie: Standardowa etykieta Pinty. Mnie się podoba. Duży plus za multum informacji wypisanych na etykiecie. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.425]
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • legart
      Senior
      • 06-2012
      • 913

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bianco8 Wyświetlenie odpowiedzi
      Rozumiem, że ludzie mają rozbudowane postrzeganie smaków, ale co ty bierzesz żeby wypisywać takie rzeczy? podziwiam ......
      Też podziwiam bo moje zdrewniałe kubki smakowe zanotowały mocną goryczkę chmielową a z bazy słodowej - biszkopty. Ale to zmienia postaci rzeczy że bardzo mi smakuje.

      Comment

      • TomX
        Senior
        • 09-2004
        • 1035

        #63
        Cóż, mnie zmiażdżyła potężna goryczka, poza nią niewiele odczułem. Wypiłem bez skrzywienia ale i bez jakiejś większej przyjemności - ale nie dlatego, że piwo niedobre, tylko po prostu ja jeszcze do tego poziomu nie dorosłem
        Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

        I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #64
          Druga warka bardzo fajna. Zniknęła zbytnia słodycz, jest dobre zrównoważenie wysokiego Blg i mocnej goryczkowości. Tak trzymać!
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • purc
            Senior
            • 02-2009
            • 650

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bianco8 Wyświetlenie odpowiedzi
            Rozumiem, że ludzie mają rozbudowane postrzeganie smaków, ale co ty bierzesz żeby wypisywać takie rzeczy? podziwiam ......
            Spójrz na godzinę postu - to był sen tylko i mara...

            Comment

            • sandacz
              Senior
              • 01-2007
              • 345

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomX Wyświetlenie odpowiedzi
              Cóż, mnie zmiażdżyła potężna goryczka, poza nią niewiele odczułem. Wypiłem bez skrzywienia ale i bez jakiejś większej przyjemności
              Podobne wrażenia. Piwo zbyt konceptualne. Na granicy dobrego smaku - dosłownie i w przenośni. Ślinianki mi zgłupiały. Pracowały jeszcze przez pewien czas, gdy ciecz znajdowała się już w przełyku i dalej. W ostatniej ćwiartce przydałaby się wręcz spluwaczka, gdy nie lubi się co chwila połykać śliny.
              Piwo najwyżej niezłe, gdyby wypić ok. 300 ml. Bardzo dobre, gdyby potraktować je jako ciekawostkę z zakresu chmielarstwa bardziej niż piwowarstwa.

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #67
                No to jest Imperial IPA, więc i goryczka musi być "imperialna". Rozumiem, że nie każdemu musi pasować, no ale ten styl wymaga od twórców nieco ekstremizmu.

                Comment

                • sandacz
                  Senior
                  • 01-2007
                  • 345

                  #68
                  OK, w takim razie: precz z ekstremizmem gdziekolwiek.

                  Comment

                  • marcogal
                    Member
                    • 09-2012
                    • 50

                    #69
                    Jako nieprofesjonalista - początkujący piwosz z zaciekawieniem po lekturze tego wątku kupiłem Imperium i muszę stwierdzić, ostrzec innych amatorów piwnych że po wypiciu Imperium legnie w gruzach całe dotychczasowe wyobrażenie o smaku piwa.
                    To co uwarzyła Pinta to chyba na krajowym rynku smakowa (jakościowa ?) rewolucja.
                    Ostrzegam: po Imperium każde inne piwo już nie smakuje jak dotąd.

                    Ktoś opisywał goryczkę Imperium że jest grejpfrutowa.
                    I myślę że to bardzo trafne określenie i bardzo mi się ono podoba w odniesieniu do tego piwa.
                    Tylko ta cena przytłacza :-(
                    Attached Files

                    Comment

                    • tomolek
                      Hophead
                      • 05-2006
                      • 1752

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marcogal Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jako nieprofesjonalista - początkujący piwosz
                      Jak na początkującego szkło masz całkiem profesjonalne...
                      www.ohbeautifulbeer.com

                      www.mateuszdrozdowski.pl

                      „Kwaśny Edi herbu Koreb

                      Comment

                      • baklazanek
                        † 2014 Piwosz w Raju
                        • 08-2001
                        • 3562

                        #71
                        Ktoś może ma Imperium Atakuje na sprzedaż? Jeżeli tak, to proszę o kontakt na pw.

                        Comment

                        • actimel10
                          Member
                          • 10-2012
                          • 62

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baklazanek Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ktoś może ma Imperium Atakuje na sprzedaż? Jeżeli tak, to proszę o kontakt na pw.
                          Na przełomie lutego/marca do sprzedaży trafi nowa warka Imperium.

                          Comment

                          • concerto
                            Senior
                            • 09-2003
                            • 859

                            #73
                            Może wypowiedzą się ludzie którzy pili nowa warkę butelkową? Szeptanka internetowa jest w ochach i achach, ale przed internetowym zamówieniem wolałbym forumowej konfrontacji
                            "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Klarowny bursztyn. [5]
                              Piana: Obfita, początkowo o ładnym drobnym ziarnie, jednak zbyt szybko ulega przerzedzeniu. Trwałość na zadowalającym poziomie. [4]
                              Zapach: Piękny, wyraźny zapach amerykańskich odmian chmielu. Czysty, bez pobocznych aromatów. [5]
                              Smak: Pierwszy łyk zapiera dech w piersiach, choć właściwie wyrywa się "O k...!". Potężna, atomowa wręcz goryczka. Prawdziwy atak. Goryczkowy posmak względnie długo pozostaje w ustach, potem jednak zmysły się adaptują. Bardzo ekstraktywne, spokojnie mogłoby być oferowane (jak Nøgne) w pojemności 0,25 l. [5]
                              Wysycenie: Dość umiarkowane, optymalne dla stylu. [5]
                              Opakowanie: Zaserwowane z beczki w firmowym szkle, przez barmana w firmowej koszulce. Brakuje tylko podkładki choć wiem, że są już wydrukowane. Dlatego na kredyt daję pełną piątkę. [5]
                              Uwagi: Cholernie odpowiada mi czysty, goryczkowo-chmielowy profil edycji 2013. Nie ma karmelu, nie ma zbytniej słodowości. Cudo!

                              Moja ocena: [4.9]
                              Attached Files
                              Last edited by docent; 12-03-2013, 08:54.
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • remikola
                                Senior
                                • 06-2011
                                • 188

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
                                Może wypowiedzą się ludzie którzy pili nowa warkę butelkową? Szeptanka internetowa jest w ochach i achach, ale przed internetowym zamówieniem wolałbym forumowej konfrontacji
                                Brać, nie zastanawiać się, póki jest Satysfakcja gwarantowana
                                Pivo je gorivo!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎