Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] Rowing Jack

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • AndrewZG
    Senior
    • 08-2009
    • 261

    Warto zauważyć, że nie dotarły jeszcze na nasz rynek amerykańskie chmiele z nowego zbioru 2013, a nawet jeśli już gdzieś są - to z pewnością obecnie dostępne warki RJ warzone były na chmielach z sezonu 2012.
    Mamy teraz moim zdaniem do czynienia z efektem "przednówka" - aromaty już nie takie same - goryczkę da się ew. skorygować ilością chmielu.

    Comment

    • semas
      Junior
      • 01-2014
      • 9

      Właśnie piję sobie po raz pierwszy RJ, więc nie mam porównania z poprzednimi warkami, ale wydaje mi się bardzo dobre, czuć wyraźną goryczkę i żywiczność. Z racji zbyt małego doświadczenia nie wystawiam oceny w artomacie, ale jak dla mnie jedno z najlepszych polskich piw. Warka do 19(20?).02.2014.

      Comment

      • kurgan
        Gość
        • 04-2004
        • 315

        lepiej pachnie niż smakuje, to wciąż piwo genialne mocno pijalne, cenie ze względu na powtarzalność o którą u kontraktowców ciężko

        Comment

        • mannix
          Member
          • 11-2008
          • 45

          Podzielam zdanie kolegów, piwo jakby bardziej zbalansowane, mniej kontrastów. wolałem jednak pierwsze warki RJ. ale generalnie nie jest źle. nie można wymagać, aby każda kolejna warka była identyczna w smaku do pierwowzoru. chyba już po trochu się zmanierowaliśmy. jedyne co przychodzi mi dodać, że rynek nie zasypia gruszek w popiele i konkurencja stara się dorównać, jak nie przebić smaku i aromatu, do jakiego nas przyzwyczaił AB na przykładzie RJ.

          Comment

          • Drago
            Member
            • 02-2012
            • 37

            Swojego Jacka z datą 30.02.2014 dostałem w prezencie i miałem okazję skonfrontować rzekomą słabszą formę AleBrowaru z rzeczywistością.

            Efekt? Na szczęście nie odniosłem wrażenia, że Jack obniżył loty, czy też zmienił kurs, bo ten Rowing Jack wciąż jest wybitnym piwem. Aromat nadal świetny, czysto chmielowy. Prym wiedzie sosna, ale wspierają ją kwieciste i żywiczne akcenty.

            Smak: Solidna goryczka od początku opanowuje kubki smakowe, nabierając słodkawego tła dzięki słodom. Pierwsza uderza sosna, po której do głosu dochodzi żywica. Całość wieńczy grejpfrut, który utrzymuje się wraz z sosną w posmaku.

            Nie wiem czym są spowodowane negatywne komentarze, czy komuś Jack się znudził? Czy amerykańskie chmiele? Czy IPA... Nie wiem, ale Wioślarz ciągle trzyma poziom i dla mnie nadal jest najlepszym polskim IPA
            Zapraszam na blog: Zakazane Piwo - o piwach zbyt dobrych, by ich nie spróbować.

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6130

              10.III.2014

              Fajne piwko, goryczka jest i to nie mała.

              Piana ładnie trzyma się co najmniej 1 cm.
              Zapach... super... jakbym "lato" wąchał... ten grapefruit...
              Gaz nie za mocny.
              Smak - smaczne smaczki grapefruitowe i żywiczne, przyjemna goryczka... lekko się pije.

              Comment

              • GreenFox
                Senior
                • 12-2013
                • 273

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ładny zmętniony bursztyn [4]
                Piana: Gęsta i drobnopęcherzykowa, dość długo się utrzymuje [4.5]
                Zapach: No i tutaj jest znaczna poprawa, w stosunku do warki którą piłem dwa miesiące temu - dość intensywny zapach cytrusów, po ogrzaniu wychodzi żywiczność - bardzo przyjemne w odbiorze [3.5]
                Smak: Balans przesunięty w stronę goryczki, popartej jednak całkiem wyraźną słodowością. Dzięki zastosowaniu słodów karmelowych i pszenicznego, mamy bardzo przyjemną strukturę [3.5]
                Wysycenie: Dość wysokie, lekko męczące, jednak odpowiednie dla gatunku [4.5]
                Opakowanie: Etykiety Ale Browaru bardzo mi odpowiadają, wszystkie informacje na miejscu - no i te grafiki [5]
                Uwagi: Oceny za aromat oraz smak obniżone ze względu na potężne problemy z powtarzalnością kolejnych warek (jeszcze dwa miesiące temu dałbym 3 w jednym i drugim punkcie, więc wyciągam średnią). Jeżeli kolejne warki będą w końcu trzymać poziom - spokojnie można dodać 0,5 do oceny końcowej.

                Moja ocena: [3.75]

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  dość intensywny zapach cytrusów, po ogrzaniu wychodzi żywiczność - bardzo przyjemne w odbiorze
                  Balans przesunięty w stronę goryczki, popartej jednak całkiem wyraźną słodowością. Dzięki zastosowaniu słodów karmelowych i pszenicznego, mamy bardzo przyjemną strukturę
                  a oceny 3,5

                  Dość wysoko zawiesiłeś poprzeczkę :]
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • woosaa
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 1548

                    [QUOTE=Drago;1171374]Swojego Jacka z datą 30.02.2014 dostałem w prezencie i miałem okazję skonfrontować rzekomą słabszą formę AleBrowaru z rzeczywistością.





                    A co to za data?
                    Akurat wypiłem RJ z datą 10.03.14 i był REWELACYJNY.Najlepsze piwo do tej pory w tym roku jakie piłem.
                    mb WOS

                    Comment

                    • GreenFox
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 273

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                      a oceny 3,5

                      Dość wysoko zawiesiłeś poprzeczkę :]
                      Witam, proszę przeczytaj podsumowanie:

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GreenFox Wyświetlenie odpowiedzi
                      Uwagi: Oceny za aromat oraz smak obniżone ze względu na potężne problemy z powtarzalnością kolejnych warek (jeszcze dwa miesiące temu dałbym 3 w jednym i drugim punkcie, więc wyciągam średnią). Jeżeli kolejne warki będą w końcu trzymać poziom - spokojnie można dodać 0,5 do oceny końcowej.
                      Tym samym należy rozumieć, że dla tej warki ocena za smak i aromat jest 4, a lekkie obniżenie za to, że wydając te 10 zł nie mam pewności czy trafię na coś co jeszcze miesiąc wcześniej było dobre Nie wiedziałem, jak inaczej uwzględnić "karę punktową" niż przez wyciągnięcie średniej z warek, które miałem dotychczas okazję pić.

                      Comment

                      • legart
                        Senior
                        • 06-2012
                        • 913

                        [QUOTE=woosaa;1173494]
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Drago Wyświetlenie odpowiedzi
                        Swojego Jacka z datą 30.02.2014 dostałem w prezencie i miałem okazję skonfrontować rzekomą słabszą formę AleBrowaru z rzeczywistością.





                        A co to za data?
                        Akurat wypiłem RJ z datą 10.03.14 i był REWELACYJNY.Najlepsze piwo do tej pory w tym roku jakie piłem.
                        Popieram wczoraj piłem z tej samej warki i zanim sie obejrzałem błyskawicznie znikęło mi ze szklanki.

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          Jakimś sposobem mój mózg pominął ten akapit podsumowania :] teraz wszystko jasne
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • lukilbn
                            Member
                            • 02-2014
                            • 42

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasne Złoto, ładny [5]
                            Piana: Długo się utrzymująca, pęcherzyki duże i małe [5]
                            Zapach: grejpfrut, owoce tropikalne [4.5]
                            Smak: na początku goryczka średnia, ale końcówka już bardziej goryczkowa [4]
                            Wysycenie: Ok [5]
                            Opakowanie: Butelka 0,5l [5]
                            Uwagi: Warka do 10 marca 2014. Piwo droższe o 10gr od Ataku Chmielu. Pomimo IBU 70 i przewagi nad Atakiem Chmielu (IBU 58) to więcej goryczki wyczułem w tym drugim. Oba jednak są mega pijalne, Rowing Jack pije się z wielką przyjemnością. Warka 10.03.2014 może nie idealna, ale naprawdę bardzo dobra. Jednak dla mnie Atak Chmielu > Rowing Jack

                            Moja ocena: [4.425]
                            Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem. - Platon

                            Wypiłem wszystkie polskie piwa :)

                            Comment

                            • TTOP
                              Senior
                              • 03-2013
                              • 449

                              To ja się przyczepie - po co oceniać piwo ( a już szczególnie przez ARTomat), skoro w rubryce smak wpisujesz swoje wrażenia z goryczki (i tylko z niej) a pod uwagę w znacznej mierze bierzesz cenę ( i to w każdej swojej ocenie)? Wysycenie jest ok. Wow. Brawo. Ale się rozwinąłeś. A co jeśli w sklepie obok RJ będzie tańszy o te szalone 10gr od Ataku? Co wtedy? Wtedy proporcje się odwrócą? ARTomat powstał po to, żeby oceniać piwo, nie jego cenę/dostępność. Smak to nie goryczka. Po to są punkty za każdą cechę, żeby się nad nią zastanowić. Pisz te swoje rozważania jak musisz, ale nie wpłwaj na ocenę pojawiającą się przy piwie korzystając ARTomatu...
                              Last edited by TTOP; 26-02-2014, 14:59.

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                Tak sobie myślę czy to aby niemożliwe aby lukilbn w smaku czuł wyłącznie goryczkę?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎