Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajcar, Marcowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Krajcar, Marcowe

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9730

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, klarowny. Jak na marcowe, to dość ciemny..., ale mnie się podoba. [4]
    Piana: Kremowa, dość drobna, średniowysoka, niezbyt trwała. [3.5]
    Zapach: Tu znowu skucha! Wa-rzy-wniak!!! Bleee... Sytuację próbuje ratować słodowo-karmelowe tło. [2.5]
    Smak: Sam nie wiem, czy to botwina, czy jednak zupa wielowarzywna (marchewka z groszkiem)...? Silny posmak warzyw dławi słody palone i karmel... Uchchch... [2.5]
    Wysycenie: Niezbyt wysokie, pasuje do piwa z browaru restauracyjnego w tym stylu. [4]
    Opakowanie: Bączek, goły kapsel, dość prosta eta. Można kupić na wynos w 4-paku, w którym ja zmieściłem dwa marcowe... Duży plus za małolitrażowe piwo na wynos. [4.5]
    Uwagi: Tutaj warzywa mnie pokonały.
    Teraz walczę z sobą, czy i kiedy otworzyć drugiego bączka z "Marcowym".
    A ja tak lubię marcowe piwo...

    Moja ocena: [2.85]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemny bursztyn, minimalne zametnienie [5]
      Piana: bardzo obfita po nalaniu, po kilku minutach 2cm kożuszek, osadza sie na szkle w minimalnych ilościach [3]
      Zapach: mało intensywny, dominuje słodkawy zapach sfermentowanego zboża [3.5]
      Smak: treściwe i pełne, dominuje fajna orzechowa gorycz (podobna do skórki ze świeżych orzechów włoskich), dalej czuć leciutkie kwiatowo owocowe akcenty [4.5]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: brak mi tylko firmowego kapsla do butelki zakupionej na wynos [4.5]
      Uwagi: Trzecie piwo z Krajcara i trzecia przyjemność w piciu

      Moja ocena: [4.05]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Piecia
        Senior
        • 02-2002
        • 3307

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztyn wpadający w pomarańczowy, ładny [4.5]
        Piana: Drobna, mało trwała [3]
        Zapach: wyczuwalny karmel, dość delikatne, zachęcający do picia [4]
        Smak: Ja nie czuję tutaj warzyw - wręcz przeciwnie, dobre, delikatne, jednak leciutko kwaskowe. Wyczuwalna goryczka, w tle także karmel [4]
        Wysycenie: zbyt słabe [3]
        Opakowanie: bączek, sympatyczna etykietka, kapsel firmowy [5]
        Uwagi: Dzięki Fuliano i MLT zdobycz giełdowa - chętnie wypiję w Browarze

        Moja ocena: [3.925]
        Koniec i bomba,
        Kto nie pije ten trąba !!!
        __________________________
        piję bo lubię!

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #5
          Hmm, z tego samego transportu. W zapachu straszny siarkowodór. W smaku słodkawy ulepek. Może zepsute?
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9730

            #6
            Wczoraj poprawiłem sobie wspomnienia, pijąc "Marcowe" kupione w "Piwotece". Piwo mięsiste, słodowe z akcentem karmelowym, dla mnie (i dla marcowego) jednak za słodkie.

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Foto:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4552

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnozłoty podchodzący pod bursztynowy, mętne. [4.5]
                Piana: Lekko "przybrudzona" gęsta, pęcherzyki drobne. Opadła szybko do cieniutkiego kożuszka i obrączki, na ściankach pozostawia nieregularne plamy. [3.5]
                Zapach: Zapach zbożowo - słodowy z lekko stęchłą piwniczną naleciałością i drożdżami. [3.5]
                Smak: Wyraźnie słodowy, trochę ciemnego chleba z dodatkiem słodkiej owocowości i nutek karmelowych. Goryczki brak. Piwo treściwe, dla wielbicieli słodyczy będzie akurat. [3.5]
                Wysycenie: Nie za wysokie, idealne dla tego piwa. [5]
                Opakowanie: Pękaty kufel firmowy 0,4 l, gruba, ciekawie wycięta podkładka, czyli nic dodać nic ująć. [5]
                Uwagi: Nie zachwyciłem się tym piwem. Cena 8 zł/0,4 l, a w Wawie można za 7-8 zł kupić 0,5 l lanego Ciechana Marcowego który jest dużo ciekawszy.
                Pite 15.09.13 w Browarze Krajcar.

                Moja ocena: [3.7]

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4552

                  #9
                  Wersja beczkowa:
                  Attached Files

                  Comment

                  • dryx
                    † 1966-2017 Piwosz w Raju
                    • 04-2002
                    • 1735

                    #10
                    Nowy wzór etykiety.
                    Poza tym, słodkawe, apteczny smaczek, nic zachwycającego.
                    Może na miejscu smakuje lepiej, ale zakup butelki to stracone pieniądze.
                    Attached Files

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎