Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rakovnik, Pražačka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Rakovnik, Pražačka

    Desitka warzona przez browar w Rakovniku dla rosyjskiej firmy Русская традиция (http://www.superbeer.ru/).

    Jak na swój ekstrakt (dokładnie 9,7blg) piwo ma doskonały złocisto-bursztynowy kolor.
    Piana przy nalewaniu dość pokaźna. Średnioteksturowa. Szybko się redukuje. Pod koniec konsumpcji tylko nieznaczna szumowina.
    Dość intensywny zapach, przede wszystkim słodowy, z podszyciem drożdżowym.
    Smak zadziwiająco pełny, tworzony głównie przez nieco słodkawą słodowość oraz chlebowość. W tle delikatne, jakby owocowe nastroje. Goryczka za to dość śladowa, za niska.
    Nasycenie jest też za niskie. Pod koniec piwo piwo pije się z lekkim niedosytem.
    Opakowanie podoba mi się. Cycata blondyneczka z czterema kuflami w dłoniach. Pod złotkiem zaskakuje dedykowany kapsel z miniaturką owej pani (i ciekawostka - na kapslu piwo nazywa się Pražečka, z "e" w środku...). Kontra ze zrozumiałych względów w całości cyrylicą. Do pooglądania strona tego piwa, tam tez oczywiście wizualizacja: http://prazecka.ru/
    Ekstrakt: 9,7
    Alkohol: 4,0

    Ciekawostka nabyta w markecie w Istebnej. Piwo ładnie się prezentuje zarówno w butelce jak i po nalaniu w szklance. Jednak smak i nagazowanie nieco rozczarowuje. Moja ocena 6 w skali 1-10.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    Mi udało się dostać piwo w sklepie firmowym browaru w Rakovniku.
    Niestety była tylko wersja puszkowa

    barwa: ładne złoto
    piana: średniowysoka z średnio-grubymi pęcherzykami
    zapach: słodowy, lekko miodowy, lekko karmelowy, silny z lekką chmielową nutą
    smak: całkiem silny jak na dziesiątkę, początek słodowy, lekko karmelowy, lekko miodowy, na końcu delikatna goryczka pozostawiająca karmelowy posmak. Piwo bardziej przypomina półciemnego leżaka niż jasną dziesiątkę
    Smaczne
    gaz: wysoki
    Attached Files
    LP

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      W piwie bardzo wyraźny aromat zielonego jabłuszka. Wzorcowy aldehyd octowy
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • Brat_Piwny
        Senior
        • 01-2009
        • 685

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
        Opakowanie podoba mi się. Cycata blondyneczka z czterema kuflami w dłoniach. Pod złotkiem zaskakuje dedykowany kapsel z miniaturką owej pani (i ciekawostka - na kapslu piwo nazywa się Pražečka, z "e" w środku...). Kontra ze zrozumiałych względów w całości cyrylicą.
        W mojej wersji zakupionej niedawno w Rodzince Bis kapselek "golas". Piwo jak piwo. Chociaż po Lubuskim Śliwkowym smakowało zacnie ...
        Opakowanie też mi się podoba
        Fotka:
        Attached Files

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ciekawe piwo.
          Kolor jak w strong lagerze, ciemne złoto. Piwo jest bardzo klarowne.
          Piana krótka, bez wyrazu i bez dużych pozostałości na szkle.
          W aromacie na pierwszym planie zielone jabłko, czyli piwo jest za młode. Moje ma datę do 18.09.2015. Trochę za długi termin. Oprócz tej wady, ładny słodowy zapach połączony z nutami trawiastymi od chmielu.
          Gazu trochę za mało...
          Opakowanie (etykieta) przyjemna ... rysunek ładnej panienki z dużym dekoltem, ale cycki mogliby narysować większe
          Jak na takie parametry, piwo jest bardzo pełne, treściwe. Słód na pierwszym planie i jest on przyjemnie zbożowy, nawet pumpernikielowy ... jak nie w czeskich piwach. Goryczki chmielowej mało... jak nie w czeskich piwach. Mimo tych anomalii piwo mi bardzo smakuje.

          Comment

          • Oskaliber
            Senior
            • 05-2010
            • 727

            #6
            Aktualnie z tego co widzę na butelce ekstrakt to 10,5%, ale alkohol pozostał bez zmian.

            Kolor: Złoty, klarowny. Jak na dziesiątkę dosyć ciemny.
            Piana: Biała, niezbyt obfita, niezbyt gęsta, średnio trwała. Opada do obrączki.
            Zapach: Słodowo-chlebowy z minimalną nutą chmielową w oddali. W miarę ogrzewania pojawia się minimalny aldehyd octowy.
            Smak: Treściwość średnio niska, jak na 10tkę całkiem przyzwoicie. Słodowość, nuta chlebowa, chmielu tutaj już nic nie czuję za to atakuje bardzo wyraźna metaliczność. Goryczka średnio niska.
            Wysycenie: Średnio wysokie.
            Ogółem: Byłaby to całkiem przyzwoita dziesiątka, z przyjemną słodowością i całkiem nieźle zaznaczoną goryczką, niestety całość zepsuta przez mocną metaliczność, a potem jeszcze przez coraz wyraźniejszy aldehyd.
            BeerFreak.pl

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6130

              #7
              Piana - nie duża, spada prawie do zera. Jest "lejsing".
              Barwa - złoto.
              Gaz - więcej niż średni. Trochę za dużo.
              Aromat - jakby kwiatkowy słód.
              Smak - słodkawe, lekko duszna goryczka, szmatka goryczkowa.

              W kategorii zwykłe, lekkie piwo do kotleta "obleci".

              Widziałem to piwo chyba w Tesco w jakiejś absurdalnej cenie, coś koło 6 złotych... ja kupiłem za ponad 3 w "specjalistycznym" .

              Zmiany w wyglądzie: inna butelka, inne złotko, inny kształt etykietki i inne drobiazgi.
              Attached Files

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi

                Zmiany w wyglądzie: inna butelka, inne złotko, inny kształt etykietki i inne drobiazgi.
                Na szczęście drobiazg w postaci dużego dekoltu pozostał

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6130

                  #9
                  Fakt ładny "uśmiech" zawsze pomaga!

                  -

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Odzywam się ponownie nie dlatego, że stęskniłem się za panienką z etykiety, ale z powodu wyraźnej zmiany piwa i to na lepsze.

                    Kolor dużo jaśniejszy niż wcześniej, jasne złoto.
                    Piana akurat nie jest jakaś specjalna...
                    W aromacie przyjemny słód, lekko zbożowy, wyraźnie chmielowe, trawiaste.
                    Oj, jakże nam w Polsce brakuje takich lagerów jak ten czeski ležák.
                    Przyjemna i aksamitna słodowość na języku połączona jest z wyraźną goryczką, ziołową, trawiastą, a nawet trochę łodygową. Oczywiście nic tu nie zalega i pije się bardzo miło, piwo świetnie orzeźwia.
                    Jeden z najlepszych polskich lagerów, czyli Zamkowy Brackie jednak się chowa...

                    Polecam tego ležáka, który jest z datą do 15.03.2017.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎