Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Viva la Wita

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pomarańczowy, mętny - ładny. [4.5]
    Piana: Słabo - mimo dość zamaszystego nalewania bardzo niska i nietrwała [3]
    Zapach: Dominująca nuta pomarańczowa, przyjemna i zachęcająca. [4]
    Smak: Zazdroszczę Koleżeństwu "delikatnej goryczki". W moim goryczka była dominująca, prawie jak w IPA, nuty pomarańczowe skutecznie za nią schowane. [3]
    Wysycenie: Dobre, choć wg mnie na witbiera za słabe. [4]
    Opakowanie: Oszczędne i pomysłowe. Aha - moje piwo nie miało 0,5 litra płynu. [4.5]
    Uwagi: Zakupione w Katowicach na Mariackiej 3. Pan zza lady zachwalał je pod niebiosy, mnie nie do końca do siebie przekonało.

    Moja ocena: [3.55]
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #32
      piana: obfita, biała, gęsta, oblepia szkło, trochę za bardzo znika, pozostała cienka warstwa plus plama,
      kolor: przed nalaniem osadu, nawet klarowne, żółte, po wlaniu osadu, mętne, przyjemny wyglad,
      zapach: kulendrowy, przyjemny,
      smak: czuć treściwość piwa, jest misiowate, ale pomimo tego piję się bardzo szybko, po każdym łyku chce się następny i następny, bardzo smaczne i bardzo pijalne,
      wysycenie: mogłoby być ciut większe.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • TomX
        Senior
        • 09-2004
        • 1035

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnożółty, mętny, taki trochę szarawy... [3.5]
        Piana: Mała, biała, zostawia solidną obrączkę ale nie lepi się do szkła. [2.5]
        Zapach: Intensywny, orzeźwiający, czuć cytrusy i lekki aromat chmielu. [5]
        Smak: Pełne, treściwe, a zarazem orzeźwiające. Po lekkiej nutce słodu pojawiają się silne cytrusy i odrobina kolendry. Na koniec lekka, ale zauważalna goryczka. Bardzo harmoniczny smak, pozostawia przyjemne uczucie w ustach. [5]
        Wysycenie: Wysokie, kłuje w język. A piany stworzyć nie dało rady... [4]
        Opakowanie: Ładne, czytelne, pełne informacje o produkcie, ale brakuje mu "tego czegoś" żeby zachwycić. [4.5]
        Uwagi: Bardzo dobre. Wręcz pyszne!

        Moja ocena: [4.6]
        Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

        I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

        Comment

        • minib00m
          Member
          • 11-2012
          • 60

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Kolor bladej cytrynki, bardzo pasuje. [5]
          Piana: Zwarta, drobnobąbelkowa.
          Na początku 1cm, potem opada do krążka i kożuszka, bardzo ładnie oblepia szkło. [4.5]
          Zapach: Wyraźne słodkie cytruski. W tle delikatna nutka alkoholowa, przykryte delikatnym chmielem. Super! [5]
          Smak: Łał, znowu cytruski, jest kwasek, bardzo podpasowało mi to piwko. Jest słodkawe, ale zostawia wyraźną goryczkę, która zostaje przez dłuższy czas na języku.
          Znowu czuć lekki alkohol, ale nie jest aż tak wyczuwalny, aby przeszkadzał. [5]
          Wysycenie: Średnie ku wysokiemu, piwo jest mocno pijalne. [4.5]
          Opakowanie: Jestem wielkim fanem ich nowych etykiet, są bardzo schludne i rzucają się w oczy :-) [5]
          Uwagi: Polecam gorąco spróbować.

          Moja ocena: [4.925]
          Last edited by minib00m; 24-11-2012, 23:45.

          Comment

          • maycka
            Junior
            • 01-2011
            • 23

            #35
            Czy tylko mi się wydaję, że nowa warka lekko trąci diacetylem?

            Comment

            • pizmak666
              Senior
              • 12-2006
              • 1898

              #36
              Mam podobne odczucia.
              „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

              "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

              Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

              Comment

              • LordiBorden
                Member
                • 01-2013
                • 76

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maycka Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy tylko mi się wydaję, że nowa warka lekko trąci diacetylem?
                niestety jest diacetyl, warka wyraźnie nieudana, znacznie gorsza od poprzedniej. Smak jest uboższy i płaski, jedynie piana zdecydowanie lepsza.

                Comment

                • Rogerson
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 421

                  #38
                  Kurde szkoda że tak wyszło jak piszecie. Akurat nie miałem okazji spróbować nigdy tego piwa, bo byłem nie oświecony piwnie i teraz chciałem nadrobić straty, ale trochę boję się zaryzykować, w końcu piwa Pinty do najtańszych nie należą.

                  Chyba lepiej zrobię jak zainwestuje pieniądz w ACh
                  Last edited by Rogerson; 13-03-2013, 12:24.

                  Comment

                  • LordiBorden
                    Member
                    • 01-2013
                    • 76

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rogerson Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kurde szkoda że tak wyszło jak piszecie. Akurat nie miałem okazji spróbować nigdy tego piwa, bo byłem nie oświecony piwnie i teraz chciałem nadrobić straty, ale trochę boję się zaryzykować, w końcu piwa Pinty do najtańszych nie należą.

                    Chyba lepiej zrobię jak zainwestuje pieniądz w ACh

                    kupuj Imperium atakuje wyszło rewelacyjnie!

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      #40
                      Zaiste Imperium Atakuje wyśmienite, natomiast VLW faktycznie przepełniona diacetylem całkowicie nieudana warka.. Trudno.
                      Last edited by Mario_Lopez; 14-03-2013, 18:14.
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • wasyll
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 1823

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Intensywnie żółto - jajeczny. Piwo mętne, dobrze wygląda. [5]
                        Piana: Początkowo gęsta i średnio wysoka, ładnie oblepia szkło, pozostaje elegancki kożuszek. [5]
                        Zapach: Przede wszystkim w nos rzuca się pomarańcza, zapach jest bardzo świeży. Tylko słońca za oknem brakuje [5]
                        Smak: Smak to również pomarańczowa owocowość, która jest delikatnie gorzka, a zarazem cierpka, dzięki czemu piwo można pić i pić...
                        Piwo jest lekkie, pijalne, po prostu smaczne. Obecna delikatna goryczka, która dobrze się komponuje z resztą posmaków. [5]
                        Wysycenie: Nie mam zastrzeżeń. [5]
                        Opakowanie: Jak dla mnie jest to najlepsza etykieta Pinty, majstersztyk! Kapsel standardowy, butelka bezzwrotna, ale to już inna kwestia. [5]
                        Uwagi: Pomimo, że za witbier'ami nie przepadam, tak na prawdę do tego piwa nie ma się o co przyczepić.

                        Moja ocena: [5]
                        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                        Comment

                        • perłyfan
                          Senior
                          • 02-2003
                          • 1244

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Żółto-słoneczny. Lekko mętne. Przyjemny dla oka. [5]
                          Piana: Drobniutka, biała. Niezbyt imponujących rozmiarów, ale obecna do końca. [4]
                          Zapach: Świetny. Świeżutki, owocowy, cytrusowy. Pomarańcze plus w tle chmielowa nutka. Nie wiem czy kiedyś siedziałem dłużej z nosem w szklance. [5]
                          Smak: Bardzo smaczne i orzeźwiające. Dominują cytrusy. Początkowo dość wyraźna chmielowa goryczka z czasem prawie całkiem ustępuje miejsca owocom. Mogłoby być ciut więcej pszenicznych akcentów. Ale i tak jest pyszne. [4.5]
                          Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
                          Opakowanie: Stylistyka Pinty trafia w mój gust. Etykieta vivy jest ciepła i pozytywna. [5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.675]
                          JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            #43
                            Piłem to piwo w zeszłym roku i mi nie spasowało - dla mnie zbyt silny był dominujący smak skórki pomarańczowej. Ponowna próba przekonania się do Viva la Wity jeszcze bardziej mnie do tego piwa zniechęciła - masło, masło i jeszcze raz masło. Jak kanapki mojej teściowej. Szkoda.

                            Przy okazji - zaskoczyła mnie silna jak na styl goryczka. O ile lubię silną goryczkę (Imperium Atakuje wprost ubóstwiam), o tyle tutaj mi ona nie pasuje.

                            Comment

                            • witekwww
                              Junior
                              • 11-2009
                              • 27

                              #44
                              Piłem Vivę ostatnio dwa razy: w pierwszym przypadku było bardzo dobre - sztywna piana, zapach owocowy z wyczuwalnym alkoholem, w smaku porządna pszenica komponująca się z aromatem. Natomiast próba druga to totalna klapa... piwo słabo nagazowane, wręcz śmierdziało zepsutym mlekiem nie nadawało się do wypicia niestety...

                              Comment

                              • x57
                                Senior
                                • 05-2011
                                • 247

                                #45
                                Kolor złoty.
                                Piana niska, średnio-trwała.
                                Aromat zbożowość, cytrusy, kolendra, aż wrażenie słodkości.
                                Smak zbożowosć, cytrusy, lekka ziołowość, kolendra, goryczka niska ale pozostająca, mam wrażenie że to goryczka od przypraw nie od chmielu, nagazowanie wysokie.
                                Pijalność dość spora.
                                Całkiem niezłe, goryczka trochę do poprawy.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎