Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Michaux-Seconde, St. Ghislain Villers Speciale (Ambree)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    Michaux-Seconde, St. Ghislain Villers Speciale (Ambree)

    Ekstrakt nieznany, alk. 8,0 % vol.
    Zapach. Owoce, a po chwili wanilia z karmelem, potem przyprawy korzenne i ostre korzenno-owocowe orzeźwienie z karmelem. Jak ktoś zapomniał/nie zdążył poniuchać na początku to głównie to będzie czuł.
    Piana w kolorze ciepłego beżu nie imponuje. Dość gęsta, ale niewysoka i zbyt szybko opada. Jednak cienka warstewka zostaje prawie do końca i małe co nie co na szkle też.
    Gaz na krótko budzi się pod powierzchnią po zrobieniu łyka; na spokojnie tylko wątłe łańcuszki. Mizia delikatnie.
    Kolor. Piłem na dwa takty. Pierwszy kielich czerwony przygaszony nieco rdzą, bordo. Klarowny, ale przygaszony jak już się rzekło. Drugi kielich jednoznacznie czerwono-różany i zdecydowanie nieprzejrzysty. To drugie bardziej mi się podobało.
    Smak. Winna słodycz, karmel i kwasek. W drugiej fazie przychodzi ostrość i goryczka chmielowa (gdzieś głęboko, daleko ciut alkoholu). Finisz późny lecz jednoznacznie gorzko-ostry z odrobiną kwasku.
    Tekstura trochę niższa niż w porterze bałtyckim. Na początku wchodzi dość gładko, pod koniec (0,75 l) zaczyna stawiać lekki opór.
    Dobre, bogate belgijskie ale, ale ta kompozycja nie będzie należeć do moich ulubionych - jak dla mnie za dużo karmelu - i w zapachu, i w smaku.

    Michaux-Seconde to zdaje się browar kontraktowy. Nigdzie nie udało mi się wygooglać konkretnie ich strony. Wg ratebeer piwa St. Ghislain Villers Speciale, tyle, że w wersjach Blonde i Brune warzy De Silly. Na indeksie bierbel.com nie ma żadnego St. Ghislain.
    Attached Files
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎